Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Miért nem aludhatok a barátommal?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem aludhatok a barátommal?

Figyelt kérdés

16 és fél éves lány vagyok, a barátom 18 lett nem rég, és fél éve vagyunk együtt. Ő az első barátom, előtte nem igazán volt rendes kapcsolatom. Jó a kapcsolatunk, sokat vagyunk együtt, szeretjük egymást. Nemrégiben felvetettem az ötletet anyukámnál, hogy ott aludhatnék-e nála. A válasz természetesen rögtön NEM volt. Nem teljesen értettem, őszintén kicsit ki is akadtam rajta. De nem azért, mert nemet mondott, hanem inkább, mert nem tudtam vele megbeszélni ezt a dolgot, meg se hallgatott. A másik hogy én nem voltam soha az a tipikus “tini” , mint a korombeliek. Mármint bocsánat az általánosításért, úgy értem hogy nem vagyok az a “r@bi” fajta, nem bulizok minden héten, nem cigizem, nem vagyok hajnalig kint, betartom anyukám kéréseit és ez mindig így volt. Ezért is akadtam ki, hogy ennyire nem bízik bennem ilyen téren, és egyáltalán nem ért meg. Azt mondta fiatal vagyok ehhez, és hogy ez “felnőttes” dolog. Egyébként dolgozom rendszeresen 16 éves korom óta, és a jogsit is most fogom kezdeni. Érdekes, ehhez már nem vagyok fiatal. Tényleg nagyon felb@@sz, nem értem hogy miért kell mindent korhoz kötni, szerintem ez inkább felfogás és érettség kérdése. A másik, hogy az együtt alvás nem feltétlen a sz€ks-ről szól. Legalábbis nekem nem. Szimplán szeretnék vele többet lenni, főleg hogy jön a nyár. Nem értem ez miért akkora dolog. Tényleg szeretjük egymást, és szerintem kellőképp komoly a kapcsolatunk és mind ketten vagyunk annyira érettek, hogy felfogjuk a dolgot és az esetleges “következményeit”. Egyébként anyukám viszonylag sok mindent megenged, ezért is nem értem erre miért mond kapásból nemet. Próbáltam megbeszélni vele, és észérvekkel meggyőzni, de nem.


Esetleg tudnátok valami tippet adni, hogyan győzhetném meg? :(

Várom minden tini válaszát, aki volt màr hasonló helyzetben, vagy anyukák, akiknek tini lányuk van!

Előre is köszönöm.



2023. jún. 9. 16:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyen zsigeri szülői reakciók. Nem feltétlenül van racionális alapja, csak kibukik az emberből a válasz.

Tudod a gyerek leválásának egyik mérföldköve, amikor a párjával akar aludni. Ez félelmetes szülőként. Minden leválási mérföldkő félelmetes. Amikor abbamarad a szoptazás, amikor óvodát kezd a gyerek, amikor átmegy a barátaihoz játszani, amikor iskolás lesz, amikor elkezd önállóan közlekedni, amikor ottalvós táborba megy, és persze amikor elkezd randizni. Ezek mind olyan pontok, amikor a szülőnek el kell engednie a gyereke kezét. Ez nehéz. Nehéz elengedni a kis embert, akit eddig óvtunk, és igyekeztünk a lehető legnagyobb biztonságban tudni.

Próbálj beszélgetni anyukáddal. Neki milyen volt az első szerelem? Ő mikor aludt ott először a barátjánál? Hogy sikerült? Van esetleg rossz tapasztalata, amitől szeretne megóvni téged?

Apukáddal milyen a viszonyod? Vele nem tudsz beszélni erről? Esetleg nem tudja meggyőzni anyudat?

2023. jún. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

"Azt mondta fiatal vagyok ehhez, és hogy ez “felnőttes” dolog."

Tehát véletlenül sem azt mondja hogy figyelj kislányom félek attól, hogy felelőtlenek lesztek, nem védekeztek és baj lesz belőle.


"Egyébként dolgozom rendszeresen 16 éves korom óta."

Dolgoztatni a gyereket nem "felnőttes dolog"? Ezt azért csak meg kérdezném tőle.

2023. júl. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
58%
A barátod aludjon nálatok elsőbb, uána biztos megfogja engedni.
2023. júl. 8. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%
Azért, mert nem csak fiatal vagy, hanem a szex házasság előtt hitbelileg is sulyos bün és a szerelmetek érlelődését is aláása, kiégeti.
2023. júl. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
#14 Bármilyen hihetetlen, vannak nem vallásos emberek. Olyan emberek, akik nem hisznek Istenben, és nem követik sem a keresztény, sem egyéb vallás előírásait. Ők bizony szabadon élvezik az életet.
2023. júl. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!