Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Mit tennétek az én helyemben?...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek az én helyemben? Van ennek így jövője?

Figyelt kérdés
Két és fél héttel ezelőtt megismerkedtem egy fiúval, aki egyidős velem és szinte azonnal kialakult köztünk valami. Ölelés, puszi a homlokomra, így kezdődött. Háromszor találkoztunk azóta, a harmadik talin már csók is volt, szóval elég gyorsan haladtak a dolgok. Jól érzem magam vele, szeretek vele lenni, mikor társaságban vagyunk, a csók is jó volt. Előző párkapcsolatom miatt eléggé sok sebet hordozok magamban, és talán emiatt, de félek belépni ebbe a kapcsolatba, és nem igazán tudom, mi legyen. Ő nagyon szerelmes, én annyira még nem. Kedvelem őt, de nem mondanám, hogy szerelmes vagyok. Ha összejövünk, ez lenne az első komoly kapcsolatom. Mit tegyek? Tanácstalan vagyok. (17,L)

#szerelem #párkapcsolat #tanács #elsőkomolykapcsolat
2023. aug. 2. 23:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Ha már az elején se vagy szerelmes, semmi jó nem fog kisülni belőle.
2023. aug. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Sokaknak meg van a véleménye a szerelemről. Néhányan, mint az egyes válaszoló azt vallják hogy az elején már érezned kell, mások pedig hogy ezt 2 ember közösen építi fel, vagy kevésbé mélyen hogy meg kell ismerned a másikat hogy igazán szeresd őt, és ne az álomképet a fejedben.


Gondold végig melyikkel tudsz azonosulni a gyakorlatban és a szerint cselekedj.


Nem kell egyből komoly kapcsolatba lennetek, ha megegyeztek akkor randizhattok még egy ideig. Jobban megismerni a másikat, szokásait.

2023. aug. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A szerelem kialakulhat később is, bár ez amolyan szerencsejáték, nem lehet tudni előre. Én azért mennék bele (igen, tudom, picit érdeknek hangzik), hogy végre legyen egy jó kapcsolatod, amire később örömmel emlékezhetsz vissza. Jó a partner, adott minden, egy esélyt szerintem megérdemel. Plusz szerintem (ha már csókig elmentetek) a srác is nagyon akarja ezt a dolgot és rosszul esne neki, ha most szállnál ki.
2023. aug. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem elég erős a vonzalom a részedről, akkor nem érdemes erőltetni, nem valószínű, hogy később erősödne.

Fontos, hogy őszintén közöld vele az érzéseidet, mert hamis ábrándokat fog kergetni, ami senkinek sem jó.

Érthető, hogy nem akarod megbántani, de az ember próbálkozik, kísérletezik, és ha nem jön az érzés, akkor nem jön. Nincs abban semmi szégyellnivaló, hiszen az érzéseidet nem tudod irányítani, de a döntéseidet igen, és nem érdemes belemenni egy meddő párkapcsolatba.

Nem pont ugyanilyen, de hasonló dolog történt velem, csak a másik oldalról. 2 évig voltam benne egy hamvában holt párkapcsolatban. Mindent beáldoztam - összepattantam érte a szüleimmel, testéveimmel, adósságba vertem magam, stb. Néha éreztem, hogy valami nem teljesen oké közöttünk. Aztán egyszercsak kicsit több mint 2 év után elmondta, hogy igazából nem is szeret, sose szeretett, csak kedvelt, nagyon kedvelt, de nem volt szerelem, viszont nem akart megbántani azzal hogy elmondja, és egyébként jó volt velem lenni minden téren. De nincs szerelem. Én persze fülig szerelmes voltam.

Akkor nagyon haragudtam rá, borzalmasan, amiért nem mondta el nekem korábban. Úgy éreztem, hogy átvertek, kihasználtak, játszottak velem. Most már persze kicsit jobban átlátom a helyzetet és megértőbb vagyok, nem gondolok rá haraggal, csak mélységes csalódást érzek iránta, és a mai napig úgy vagyok vele, hogy elvett tőlem 2 évet, amit már soha nem kapok vissza. A családommal valamennyire rendeztem a viszonyunkat, de az sem lesz már az igazi, az adósságot be kell nyelnem, de nem is ez zavar a leginkább, hanem az idő.

Viszont a te esetedben ott van, hogy elég fiatal vagy. Ha másért nem is, tapasztalatszerzésnek érdemes lehet belevágni ebbe a párkapcsolatba, de ha később se jönnek az érzések, és jön ugye a konfliktus ebből, az csúnya véget érhet, ha csak az X-edik hónapban mondod el neki, amit már most is érzel - vagyis pontosabban nem érzel.

A legjobb az őszinteség. Szerintem őszintén mondd el neki, hogy mit érzel, és beszéljétek meg, hogy így bele akartok-e vágni egy párkapcsolatba, hogy meglátjátok, mi sül ki belőle. Az én esetemmel ellentétben ismerek például olyan párt, akiknél ez nagyon jól sült el, 3 gyerekük van, akik közül már 2-en ki is repültek a családi fészekből. De ők az egyetlen ilyen eset, mindenhol máshol rosszul sült el.

2023. aug. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem érdekes csak időpocséklás. A korodbeli17-18 éveslányok kapcsolatról kapcsolatra járnak.
2023. aug. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Vagy vársz, hátha kialakul valami, vagy hagyod az egészet. Jatszani semmiképp se játsz vele, ha úgy érzed nem megy a szerelem ne erőrtesd.
2023. aug. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 LuckyLevi ***** válasza:
Szerintem mondd ezt el neki. Aztán, ha neki oké, akkor nincs rajtad teher. Ha nem okés neki, akkor pedig nem vesztettél semmit, hiszen még nem igazán vagy szerelmes.
2023. aug. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Szia! Szerintem ezt neked kell eldontened hogy mit szeretnel tole. Azert mert meg nem vagy szerelmes bele siman lehet hogy a kesobbiekben ha meg jobban megismered szerelmes leszel, persze ez sem biztos :) de ha ugy erzed hogy szeretned megprobalni akkor is szerintem mondd el a fiunak hogy reszedrol meg nincs meg ez az erzelmi kotodes. Ebbol meg nagyon jo dolog is kisulhet de ha osszejottok es meg mindig nincsenek fele erzeseid akkor is mindenkeppen mondd el neki. Nem tudom mennyire vagytok kozel egymashoz de a legfontosabb hogy beszeljetek rola. :)
2023. aug. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Minden válaszadónak köszönöm! Végül összejöttünk :) Már 3 hónapja. Sosem voltam még ilyen boldog! :)
nov. 12. 20:19
 10/12 anonim ***** válasza:
Akkor sok boldogságot kívánok nektek!
nov. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!