Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Hogyan értessem meg vele?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan értessem meg vele?

Figyelt kérdés

Az elsődleges problémám az lenne, hogy a barátom nem hajlandó elfogadni, hogy nekem kicsit nagyobb az igényem az egyedül töltött időre. Valahányszor ezt megpróbálom vele finoman tudatni, halálosan megsértődik, hogy én biztosan azért mondom ezt, mert nem is akarok vele lenni. (Pedig sokat vagyunk együtt!) Félreértés ne essék, én nagyon szeretem és a jelek szerint Ő is engem, de ez a hülyesége már több, mint egy éve eléggé zavar. Sokat változtam, mióta vele vagyok, ami alapvetően nem baj, de az, hogy az egyedül töltött időről próbál "leszoktatni", szerintem már egy kicsit túlzás.

Lehet, hogy ezt csak én látom így, de jól jönnének a tanácsok, hogy ezt hogyan oldhatnám meg.



2015. aug. 25. 10:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Pedig ez másképp nem igazán oldható meg, csakis kommunikációval. Beszélned kell vele erről a dologról. Ez egy jó kapcsolat alapja. Mindenkinek szüksége van egyedüllétre, egy kis gondolkodásra. Te ismered, próbáld meg a személyének megfelelően megértetni vele. Sok sikert!
2015. aug. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Éppen ez az! Eddig mindent sikerült megbeszélnünk, de ezt az egyet valahogy soha nem. Mindig megsértődött, mielőtt eljutottunk volna odáig, hogy normálisan beszéljünk róla. Mintha nem akarná elhinni, hogy vannak emberek, akik SZERETNEK néha egyedül lenni.
2015. aug. 25. 10:45
 3/5 anonim ***** válasza:
Javasolni semmit sem tudok. Viszont annyit mondanék, hogy az nem jó megoldás, hogy "nem érek rá" és ehhez hasonló válaszokat adsz. Próbálj vele újra beszélni erről. Nincs jobb ötletem. (#1 voltam)
2015. aug. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Soha nem mondom neki, hogy nem érek rá, hacsak tényleg nem érek rá.:D Nem arról van szó, hogy ne működne köztünk a kommunikáció, mert valahányszor úgy érzem, hogy szükségem van pár órára egyedül, ezt elmondom neki, de úgy viselkedik, mintha ezzel megsérteném és úgy fogja föl, hogy vele van bajom és nem akarok vele lenni. Utóbbi részben igaz, de nem kéne ennyire magára vennie...
2015. aug. 25. 17:53
 5/5 anonim ***** válasza:
Úgy kéne kezdeni a beszélgetést, hogy nagyon szereted és ne értse félre, szeretsz vele lenni de mégis vannak emberek, akik szeretnek egy kicsit egyedül lenni. És te ilyen vagy. Aztán újra megismételni, hogy szereted. Egy kis pszichológiát próbálj belevinni, talán nem veszi úgy magára. :)
2015. aug. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!