Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Ez már beteges féltékenység...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez már beteges féltékenység vagy paranoia? Lehet, hogy oktalanul az egész, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Több mint egy éve vagyunk együtt barátnőmmel, régen is féltékeny voltam de nem ennyire mint most.. Egyszerűen nem bízom meg benne amikor semmi okot nem adott rá, szilveszterkor kezdődött az egész amikor Ő a barátnőjéhez ment én meg máshová, az van bennem valakit megismert ott(másnap ismerős lett egy sráccal) azóta facen is máshogy beszél, teljesen máshogy ír, ugyanígy írja, hogy szeret meg keres folyamat nem hanyagol el, viszont mintha megváltozott volna azóta, élőben ugyanúgy bújik, nem rég költöztem külön mondta milyen jó lesz majd együtt itt lakni stb, viszont ezt a változást nem értem, egyből ez jut eszembe, hogy biztos átvette mástól ezeket (akivel "beszél" facen új srác vagy valami, ha eltűnik egyből gyomorgörcsöm van , étvágyam elmegy, mert azt hiszem telefonál valami taggal, ha nem jön össze a találkozó egyből jön, hogy mással akar találkozni(pedig nagyon sokat tanul otthon). De kicsit gyanús is , mert néha úgy érzem úgy beszél mint valami haverral, régen egyáltalán nem beszéltünk így, amikor ezt megemlítettem írta, hogy pont ma mondta barátnőjének, hogy milyen jó megint a helyzetünk.(ezt eléggé fúrcsáltam, érdekes pont most/aznap mondta neki), nem tudom mit csináljak ezzel a helyzettel, tudom, hogy így elfogom veszíteni ha tényleg nincs semmi a háttérben. Ezt neki nem hozhatom fel, mert akkor egyből levágja, hogy nem bízok benne vagy inkább magamban? Félek, hogy kevés vagyok neki és talál jobbat, vagy jön valaki aki elhódítja(tudom akit ellehet az annyit is ér) , mondja, hogy nagyon szeret, hiányzom neki, bennem mégis ilyenek merülnek fel.

Hogyan gyógyuljak ki ebből az egészből?



2017. jan. 10. 19:43
 1/5 sziszen55 ***** válasza:

a féltékenység a párkapcsolatok 90%-át tönkreteszi.

Nem tudhatom hogy milyen a lány de ha nem hanyagol el és érzed hogy szeret akkor nincs baj szerintem.Ne mutasd semmikép a féltékenységed mert akkor tényleg vége lesz.

remélem veletek nem történik meg de olyan ról is halottam hogy a srác hiába tett meg mindent a lánynak más kezdett tetszeni, de ez ritka eset.

higgy magadban legyen önbizalmad mert ha látja rajtad hogy bizonytalan vagy a kapcsolatotokban akkor el is veszítheted.

A bizalom nagyon fontos:D

az a lényeg hogy legyen önbizalmad és ha tényleg szeret nem fog elhagyni!:D

2017. jan. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Látja rajtam, tudja milyen vagyok, de nem mondta volna, hogy ez már sok neki vagy valami, viszont bennem mindig a rossz jön elő, a belső énem, és már annyira bemagyaráztam ezt magamnak, hogy nem megy ki a fejemből a sok hülyeség, nagyon szeretem, túlságosan is, és ez a baj szerintem.

Ő tudja, hogy nagyon szeretem, mondta, is, és hogy bízzak már kettőnkben, viszont minden egyes nap előjön bennem ez az egész érzés.

2017. jan. 10. 20:02
 3/5 anonim ***** válasza:

önbizalomhiány okozza a féltékenységet. Mert nem benne nem bízol ilyenkor, hanem abban nem bízol hogy ő megmarad melletted. Mert magadat nagyon lealacsonyítod/degradálod. Saját szerencsétlenkedésedet vetíted ki rá. Csak az olyan csajszik nem dobják az ilyen palikat, akik úgyszintén nem bíznak magukban, nem bíznak abban, hogy össze tudnának jönni mással, és ezért úgymond megelégszenek. De ha tovább játszod ezt a dolgot, és nem kaparod össze az önbizalmadat, akkor ez mindkettőtök rovására mehet.


Nézz utána az önbizalomnak neten, szerezz be könyveket róla, kezdj el foglalkozni vele áthatóbban. Nézz motivációs vidiket online youtubeon akár stb.

2017. jan. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom, hogy magamban nem bízom, és hosszú távon ez nem lesz jó.. Félek, hogy már most is késő, de hogyan felejtsem el ezeket a hülyeségeket amit írtam?

Próbálok nem gondolni ilyenekre de mindig előjön, barátnőm írta már, hogy mintha azt keresném, hogy már nem szeret , mert mindig találok valamit amin kitudok akadni, ezt kéne elfelejtenem valahogy, de hogyan?

Vannak barátaim, viszont nem vagyok az a nagy társasági ember, gondolom ha több ismerősöm lenne, többet beszélnék másokkal, nem koncentrálnék rá ennyire, akkor nem jönnének elő ezek.

2017. jan. 10. 20:07
 5/5 anonim ***** válasza:
2017. jan. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!