Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Van értelme benne maradni egy...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van értelme benne maradni egy olyan kapcsolatban, ami érzelmi biztonságot nyújt, de hiányzik belőle az a lángoló szerelem, erős fizikai vonzódás?

Figyelt kérdés

2019. jún. 13. 08:39
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Hétvégén úgyis találkozunk, úgyhogy lesz majd alkalmunk erről beszélni.
2019. jún. 13. 14:48
 12/19 anonim ***** válasza:
63%

Kedves Kérdező!


Mi az az ok amiért elmúlt a szenvedély a vonzódás? Mi történt korábban? Miben nem tudsz felnézni a párodra? Ezt kérdezzétek meg egymástól és talán kijön a válasz, ha őszinték vagytok egymással. A szerelem az egy virág, amit mindketten öntöznötök kell, ha az egyik abbahagyja, elhervad és talán soha nem nő vissza újra. A szerelem elmúlasa valami történés miatt tűnik el. De ha ez igazából meg sem volt, nem is voltál szerelmes soha belé, akkor tedd fel magadnak a kérdést, hogy mit nyújt neked a párod, mert akkor ez rólad szól. Más nem jut az eszemb

2019. jún. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Sok kedves ember van viszont olyan aki kedves és minden téren vonzódsz is hozzá nagyon kevés. Ne a családra hallgass hanem az érzékeidre és érzéseidre.
2019. jún. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Fél éve ugyanebben a szituációban voltam. Nem éreztem fizikai vonzódást iránta. Család ugyanezeket mondogatta. Ráadásul időközben megjelent valaki, aki iránt éreztem vonzódást. (Ebbe sem árt belegondolnod, hogy mi lesz akkor...) Mi megbeszéltük a dolgot, és szakítottunk. A másik fiúval nem jött össze, de teljesen jól érzem most magam, és örülök, hogy nem maradtam vele. A barátságot a szerelemtől gyakorlatilag a vonzódás különbözteti meg. Ő csak barát volt. Család egy része még mindig nem fogadta el sajnos, másik része viszont megértett, és azt mondta, jól tettem.

De nem is a fizikai vonzódás volt a főgond, bár kardinális kérdés volt, és talán ebből eredeztethető a valódi probléma: nem éreztem azt, hogy ő az a személy, aki mellett le szeretném élni az életem, aki mellett ki szeretnék tartani, akit támogatni szeretnék az egész életén át. Azóta jöttem rá, hogy ez hiányzott igazán, de ha vele maradok, erre talán sosem jövök rá, mert sosem élem meg, és sosem tudom meg, mit is kéne éreznem igazán.

2019. jún. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Utólsónak köszönöm a hosszú, részletes választ. Azt hiszem a végével én is azonosulni tudok, mert sokszor elgondolkodom rajta és arra jutok, hogy vele nem szeretnék éveken át tartó kapcsolatot. Amellett, hogy tényleg egy nagyon szeretnivaló, türelmes, megértő, segítőkész srác, általában borzasztóan motiválatlan és lusta, nincs semmilyen célja, csak lóg a levegőben. Most érettségizett, de még mindig nem tudja mit akar kezdeni az életével. Mindig mondogatja, hogy egy év kihagyás után majd továbbtanul, jelentkezik főiskolára vagy egyetemre. Nem akarom bántani, de lefogadom, hogy ebből úgysem lesz semmi, legalábbis a mostani hozzáállásával biztos nem. Ráadásul ki kellene javítania az érettségi érdemjegyeit is, mert nem lettek tül fényesek, mindenesetre szerintem továbbtanuláshoz nem elégségesek.


Mielőtt még félreértene valaki, nem szándékom értelmiségit faragni belőle, nem várom el tőle, hogy felsőoktatásba menjen. Ha lenne egy jó szakmája vagy OKJ-s végzettsége, azzal nagy eséllyel tudna boldogulni, de csak egy érettségivel... Ő az, aki azt állítja, hogy tanulni akar még, de eddig semmiféle erőfeszítést nem láttam a részéről, gimi alatt szörnyen elkallódott.

2019. jún. 14. 06:23
 16/19 anonim ***** válasza:
#12-es tudósai üzenik #13-asnak, hogy te a kivételes 10% közé tartozol! :)
2019. jún. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
#8-asnak*. bocsi, vaksi vagyok :D
2019. jún. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"A szerelem elmúlasa valami történés miatt tűnik el."

A nagy lótuszt! A szerelem (bármilyen kiábrándító is) csak egy rendkívül erős hormon mix. Ezeknek a hormonoknak az életképessége fél-két év, ennyi idő alatt bomlanak le, hacsak a pár tagjai nem tesznek róla, hogy ez nem történjen meg.

2019. aug. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 elena0443 válasza:
Szerintem nincs ha hiányzik a + akkor inkább szakíts.
2020. máj. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!