Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Féltékeny vagyok, mit tegyek?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Féltékeny vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A barátnőmnek van egy Balázs nevü fiú barátja, akivel sokat hivásoznak, elvileg lecukizzák egymást meg ilyenek, de én kifejezetten féltékeny tudok lenni erre a srácra, egy ideig mondtam a barátnőmnek, hogy kicsit kevebbet beszéljen nekem róla mivel nem túl kellemes érzés, persze egy kicsit kevesebbet beszél róla, de mikor valahogy témába kerűl instant terelni akarom róla a beszélgetést, meg nagyon nyomasztó, akkor érezném magamat legjobban ha nem beszélne vele, de nem akarok az a srác lenni aki igy megtitlja a barátnőjének, hogy beszéljen valakivel, mert az eléggé nagy önzőség lenne. Szóval valakinek van valami ötlete, hogy hogyan tudnám a féltékenység érzetet csökkenteni?



ui: Tavaszi szünetben találkoznak elvileg, szóval emiatt mikor csak eszembe jut eléggé tudok szenvedni.



2021. márc. 18. 21:19
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
18.-nak. Úgy ismerték meg egymást, hogy az fiúval beszélgettem egy hivás keretein belűl, és behivtam a barátnőmet is mivel tudtam, hogy kicsit vissza húzódó és ez egy lehetőség lenne számára barátokat szerezni. Mit ne mondjak végülis jóban lettek, de talán kicsit sok.
2021. márc. 18. 23:14
 22/35 anonim ***** válasza:
38%

21-es

Nem a hibák miatt

2021. márc. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%

Uh, kedves kérdező, sajnálom :(


#23 sajnálom, hogy rossz volt, mit rontottam el ennyire?😅😂

2021. márc. 19. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

Párod megértése:

"Szia Gizi. Tudom, hogy neked Balázs nagyon fontos, de úgy érzem, hogy vele többet foglalkozol vagy máshogy, ahogy velem nem. Ez zavar. Szeretnélek megkérni arra, hogy beszélgessünk erről. Neked mit jelent Balázs? Mi az, amitől ő ennyire különleges az életedben? Meg tudsz vele beszélni olyan dolgokat amiket velem nem? Ezekkel a kérdésekkel nem támadni akarlak csak jobban megérteni téged és a köztetek lévő kapcsolatot."


Saját határaid meghúzása:

"Szia Gizi. Tudom, hogy neked fontos Balázs, de úgy érzem vele többet foglalkozol, mint velem. Számomra az nem fér bele, hogy más sráccal ennyit foglalkozol. Nem az zavar, hogy beszélgettek, hanem hogy ennyit beszélgettek. Ez kezd a kapcsolatunk rovására menni, mert elhanyagolva érzem magam. Ezt azért mondtam, hogy megértsd mi zajlik bennem."


Önismeret:

Mi zavar Balázsban? Miért zavar Balázs jelenléte? Miért zavar, hogy a párom így viselkedik vele? Mi az, amit hiányolok a párom viselkedéséből, mert úgy érzem én nem kapom meg, de Balázs igen?

Itt fontos, hogy minden kérdésnek TE legyél az alanya. Bármilyen választ is kapsz kérdezz rá magadban, hogy "Miért?"

2021. márc. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
66%

18

Kb. háromszor annyi idős vagyok, mint ti, de nagyon szívesen olvasgatok itt is, mert szerintem sokat lehet tőletek tanulni. (Viccen kívül.) Ezért érdekel nagyon, amit írtál. Ha van egy ilyen jó barátod, akkor mi akadályoz meg abban, hogy ő legyen a párod?

Soha nem értettem ezt. Ha nekem szimpatikus egy ffi, akkor előbb-utóbb vonzódni is fogok hozzá. Nem is volt fiú barátom soha. Talán egyedül Amerikában, 20 évesen. Ő pl. valószínűleg aszexuális v. homoszexuális volt, mert semmi szexuális vonzódás nem volt köztünk. De pár hónap elteltével ott találtam magam, hogy kb. szerelmes vagyok belé.

2021. márc. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%
#26, a kapcsolatunkból az egyetlen, ami hiányzik ahhoz, hogy egy pár legyünk, a testi vonzalom. Nyílván, hogy ennyire szeretjük egymást, megszépíti a másikat, de egyébként semmi "szikra" nincs, csak a szeretet. Szeritem a kapcsolatunkban pont ez a különleges, hogy nem vagyunk együtt, de sokkal jobban szeretjük egymást, mint a párok nagytöbbsége. Félek, ha egyszer mégis összejönnénk, azzal elrontanánk ezt az egyensúlyt, meg, ha nem működik, akkor gáz van...
2021. márc. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%

26

De te egészen biztos vagy abban, hogy a barátod nem akar többet? És miért nem tetszik/vonzódsz hozzá? Ronda?

2021. márc. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt csinálja, akkor ott fog hagyni!!!
2021. márc. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
51%

26

tuti hogy a csávó összejönne veled

2021. márc. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
47%

#27 #29 Három éves kapcsolata van, és nagyon szerelmes, nem hinném

Nem ronda, egyszerűen nem az én zsánerem

2021. márc. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!