Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Az egyetemen nagy esély van...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az egyetemen nagy esély van arra, hogy egy hívó fiatalra rátaláljon a szerelem?

Figyelt kérdés

Már régóta szerettem volna egy barátnőt,azonban sose volt olyan egzisztenciám illetve sose voltam olyan "típusú" aki ezt megengedhette volna magának.

De ahogy telt az idő egyre erősödött bennem az érzés, egyre jobban vágytam egy "társra"..:) és most,hogy egyetemre fogok menni,ahol már a tanulás mellet az egzisztenciám kiépítésére is fogok hangsúlyt fektetni jó lenne megtalálni a nagy őt :)

Azonban sajnos a mostani fiatalok nagyon kevés része rendelkezik olyan értékekkel ,olyan felfogással ,mint én vagy hívő társaim ,többek között:nincs szexuális együttlét házasságig,bulizás kizárva,tisztelet az embertársak felé (ahhoz is ,akik mondjuk elgondolásunk szerint nem érdemelné meg) stb.. :).

Tehát a kérdésem ,sok esélyem lenne az én szemszögből ,az én értékrendemhez hasonló lány találni? :)



2017. máj. 11. 19:25
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
76%

A vallás nem erény, hanem meggyőződés, amitől önmagában nem leszel se jobb, se rosszabb.


Te magadat értékesebbnek tartod másoknál holmi meggyőződés miatt? Ha én is hinnék benne, hogy a következő életemben nekem attól lesz jó, hogy úgy élek, mint te, akkor bizony úgy élnék mint te. De nem hiszek benne, mert nincs okom elhinni - akkor te most értékesebb vagy, mint én?

2017. máj. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 A kérdező kommentje:

Nagyon allergiás vagyok arra ha valaki vallásnak nevezi a hitemet...

Én nem vagyok semmilyen vallás tagja,se katolikus ,sem református ,egyedül a Hit gyülekezetébe szoktam járni ,ahol Hit oktatás van.


Tisztázáskép pedig,nincs következő élet ,1 élet van ,de az már más kérdés,hogy örök élet ,vagy örök kárhozat :).


A kérdésedre válaszolva ,nem vagyok értékesebb mint te ,csak különb ,abból a szempontból ,hogy én elfogadtam Jézus Krisztus engesztelő áldozatát értem,hogy megváltott a bűneimtől ,hogy én megmaradjak Ő benne.

2017. máj. 12. 12:05
 13/46 anonim ***** válasza:
91%

Te mondtad, hogy keresztény vagy. A kereszténység vallás tudtommal, de felőlem nevezhetjük csak hitnek, ha neked ettől jobb lesz.


Feltűnt neked, hogy mindenről tényként beszélsz? Nem vagy hajlandó befogadni semmilyen alternatív világnézetet, ezt hívják szűklátókörűségnek. Én is előállhatnék egy teóriával, majd kijelenthetném, hogy különb vagyok nálad, mert azt meg te nem fogadtad el. Legyél toleránsabb másokkal szemben, mert mi sem vagyunk "bűnösök"!

2017. máj. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 A kérdező kommentje:

A kereszténység Istenfélelem ,a kereszténység egyfajta drága becses Hit ,abban ,hogy Jézus meghalt értünk,csak a világ ebből vallást csinált...


Azért beszélek erről tényként ,mert én sem úgy születtem ,hogy Keresztény vagyok, én is egyfajta "világnézetben" éltem.Viszont rájöttem,hogy mi az igazság ezért lettem hívő és ezért beszélek erről tényként ,ha nem így lenne akkor a saját hitemet kérdőjelezném meg :).


Az ,hogy nem vagyok hajlandó befogadni semmilyen más alternatív világnézetet,az még nem zárja ki azt,hogy toleráns legyek.Természetesen tisztelem mások méltóságát és az ő döntésüket ,csak tudom ,hogy én milyen jó helyzetben vagyok Krisztusban világiakra nézve.

2017. máj. 12. 14:07
 15/46 anonim ***** válasza:
75%
Hú de öntelt vagy... Igazam volt az első hozzászólásomban...
2017. máj. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 A kérdező kommentje:

A boldogság mióta önteltség? :)

Nem annak örülök,hogy én jobb helyzetben vagyok mint ti,hanem annak ,hogy Jézus megváltott többek közt engem.


Az örök élet ingyen van ,kegyelemből ,ti is bármikor hozzájuthattok ,ha megtértek :)

2017. máj. 12. 14:24
 17/46 anonim ***** válasza:
71%
Meséld már el, miért vagy ennyire elszállva a kis lelki világodtól?
2017. máj. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
78%

Oké... Én nem szeretek így beszélni, mert én általában tiszteletben tartom mások vallását, de mivel ezt te sem teszed meg velünk, és kéretlenül is osztod az észt, most kivételt teszek. (bocs, de én meg a hittérítőkre vagyok allergiás)


Elég nagy szavakat használsz, ahhoz képest, hogy a fentiekből semmit sem tudsz bebizonyítani.


Nem vagy semmiben különb, jobb helyzetben meg pláne nem vagy. Te a hitgyüli szekta tagja vagy, én meg a Mensa HungarIQa-nak... Te magad ismerted el, hogy nem vagy képes elfogadni semmit, ami ellentmond a nézeteidnek, magyarul a valóságot igyekszel a nézeteidhez igazítani... Mi ezt pont fordítva csináljuk, mert mi szeretnénk megismerni a világ valódi működését. Ha te boldog vagy attól, hogy homokba dugod a fejed, ám legyen, de nem kéne osztani az észt, mert nem áll jól!;)

2017. máj. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 A kérdező kommentje:

Először is szeretném leszögezni,hogy az én "ész osztásom" valójában a reagálásom a ti megnyilvánulásaitokra :).


"én általában tiszteletben tartom mások vallását, de mivel ezt te sem teszed meg velünk",Be másolnád azt a szöveg részt ,mikor tiszteletlenül beszéltem a te világnézetedről?


Nem értem mi abban a meglepő ,hogy nemtudok semmit sem bizonyítani :) ,ezért hívják hitnek.Ez számomra tény ,de külső szemmel (a ti nézőpontotokból) hit.Bár nem mintha te tudnád bizonyítani,hogy nincs igazam..:)


"Te magad ismerted el, hogy nem vagy képes elfogadni semmit, ami ellentmond a nézeteidnek" ,az én nézetem a Bibliában van ,az ,hogy nem vagyok "képes" elfogadni "mást" ,az szintén benne van a Bibliában,nem értem hol az ellentmondás :).


Mindenesetre tisztelem ,hogy mit szeretnél megismerni és mit nem,de azt hiszem ,hogy én nem "barátkoznék" ezzel a világgal,ahol a szegénység ,az igazságtalanság,a tiszteletlenség (nézd meg az írásaid) és még egyéb más mocsokság uralkodik..:)

2017. máj. 12. 15:06
 20/46 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, ezt hívják életnek. Elzárkózhatsz előle, engem nem zavar, egy hívővel kevesebb...
2017. máj. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!