Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Az egyetemen nagy esély van...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az egyetemen nagy esély van arra, hogy egy hívó fiatalra rátaláljon a szerelem?

Figyelt kérdés

Már régóta szerettem volna egy barátnőt,azonban sose volt olyan egzisztenciám illetve sose voltam olyan "típusú" aki ezt megengedhette volna magának.

De ahogy telt az idő egyre erősödött bennem az érzés, egyre jobban vágytam egy "társra"..:) és most,hogy egyetemre fogok menni,ahol már a tanulás mellet az egzisztenciám kiépítésére is fogok hangsúlyt fektetni jó lenne megtalálni a nagy őt :)

Azonban sajnos a mostani fiatalok nagyon kevés része rendelkezik olyan értékekkel ,olyan felfogással ,mint én vagy hívő társaim ,többek között:nincs szexuális együttlét házasságig,bulizás kizárva,tisztelet az embertársak felé (ahhoz is ,akik mondjuk elgondolásunk szerint nem érdemelné meg) stb.. :).

Tehát a kérdésem ,sok esélyem lenne az én szemszögből ,az én értékrendemhez hasonló lány találni? :)



2017. máj. 11. 19:25
1 2 3 4 5
 41/46 anonim válasza:
48%

Tyű! Micsoda világnézeti összecsapás lett itt egy ártatlan kérdésből :D

Na jó! Mielőtt belekezdek, szeretném leszögezni, hogy én is hívő vagyok és fiatal... bár nem hit gyülis :) Szóval a pofon egyszerű válaszom az, hogy, ha mindenképp ilyen beállítottságú leányzóval szeretnél megismerkedni, akkor keress egy Hit gyülis csoportot ott, ahová egyetemre fogsz járni. Nem kötelező egyetemen ismerkedni :)

Azonkívül /hogy picit a védelmedre keljek/ nem tartalak önteltnek... sokkal inkább olyan "bigottnak", de ne vedd rossz néven :)

Amit a szexről írtál, azt szép dolognak tartom én is. Márminthogy várni vele a házasságig, de nem hinném, hogy valaki "pokolra való" rossz ember lenne csak azért, mert házasságkötés előtt szexelt a szerelmével. A kicsapongó, egyéjszakás kalandokkal/ szexkapcsolatokkal már más a helyzet szerintem is... az "csak" testi vágy. Amit a bulizásról írtál... hááát... bulizni nem csak úgy lehet, hogy lealjasodsz ;)

A tudomány eddigi állításairól és Isten létezéséről kezdett vitátokat, meg komolyan befejezhetnétek, mert semmi értelme :) A végleges válaszokat a kérdéseinkre úgyis csak halálunk után kapjuk meg.

2017. máj. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:

Én magam is hiszek Istenben, szoktam imádkozni, és igyekszem a jézusi tanítás szerint élni, van hogy sikerül, van hogy nem.

Alapvetően minden egyházi tanítás, így a házasság előtti szex tiltásában is azt kell vizsgálni, hogy vajon miért nem jó az az ember számára? mitől akar megvédeni ez a szabály? mert hogy én igenis hiszem azt, hogy minden szabálynak van értelme, és valamitől megóv bennünket. tök egyértelmű szerintem, hogy itt arról van szó, hogy ne legyen olyan, hogy az egyik szerelmes a másikba, odaadja magát neki, a másik meg lehet hogy hasonlókat állít, de csak egy menetre kell neki a másik... hány ilyen van a mindennapi életben. és akkor ott marad a kihasznált, lelkileg összetört fél, aki utána nem képes megbízni a másik emberbe, és az egész életét agyon tudja vágni egy ilyen. abban az esetben viszont, ha két ember tényleg őszintén szereti egymást, és tényleges odaadás van, kölcsönösen, és nem a másik becsapása, hanem komoly szándékkal állsz a másikhoz alapból...akkor az simán belefér szerintem, hogy legyen szex is. persze utóbb lehet, hogy úgy alakul, hogy mégsem juttok el a házasságig. valamilyen oknál fogva, pl rájöttök, hogy mégsem tudtok együtt élni. de ha végig megvan a szándék kölcsönösen, senki nem alázza meg a másikat, akkor senki nem is sérül lelkileg. így okafogyottá válik a szabály, épp ezért szerintem az ilyen szituációkra nem is kell alkalmazni.

De hogy ne offoljam a kérdést, szerintem simán vannak keresztény lányok. ma nem szokás a kirakatba rakni, hogy valaki hisz Istenben. a társadalom jó része a hitet a vallással azonosítja, ki van ábrándulva az egészből, hozzáteszem, hogy nem alaptalanul. amit egyes emberek, művelnek vallásos ideológiák alapján, az tényleg botrányos, és kiábrándító, és keresztény emberként ettől nagyon el is kell határolódni. (másik ember meglopása, ellehetetlenítése, hazudozás társadalmi szinten, álszentkedés, stb stb...) de attól még azért vannak fiatalok a templomba, tapasztalom azért. nyilván a különböző csoportokba is eljárnak páran a plébánián pl. de azért már nem egy emberről derült ki, akiből ki nem néztem volna, hogy hisz istenben, meg bármilyen szinten is gyakorolja a vallását, hogy mégis. azért amikor valahogy szóbajött a dolog, és mondtam, hogy én azért gyakorlom a vallásom, és igyekszem is azért úgy élni, akkor azért csak csak kiderült hogy az illető is húsvétkor azért ott volt a nagymisén...

az értékekről meg annyit, hogy Jézus is megmondta, hogy hogy kell élnünk. számtalan ember van aki magát nem mondja vallásosnak, de azért nem egyszer tapasztaltam hogy valami olyasmit csináltak, amit Jézus tanított... másik emberrel való önzetlen, odaadó törődés, meg ilyenek...

2017. máj. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 A kérdező kommentje:

A házasság 2 ember eggyé válása,ha ez megtörtént utána élhet az ember a feleségével nemi életet :).


Barki aki megszületik bűnös,mivel az egész emberiséget köti az eredendő bűn.

Tehát az ember nem azért lesz bűnös mert bűnöket követ el ,hanem azért követ el bűnöket mert bűnös..

Ebből adódón bármien jó cselekedetet hajt végre valaki attól még bűnös marad az illető ,hacsak el nem fogadja Jézust a megváltójaként :).

2017. máj. 16. 17:19
 44/46 anonim ***** válasza:
Vicces vagy :)
2017. máj. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
Jézusom én pont ilyen lány vagyok. És elsőéves egyetemista. Örülök, hogy ezek a fiúk sem haltak még ki. Sok sikert kedves kérdező a társad megtalálásához.
2017. júl. 8. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2017. júl. 8. 11:17
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!