Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » A szüleim sokat várnak el...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szüleim sokat várnak el tőlem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy 7-es lány vagyok. 6. félevig mindenből kitűnő voltam de év végen egy pár tantárgyból(töri, nyelvtan, rajz) négyes lettem. Most félévkor is lett 2 négyes (kémia, német). A szüleim ezzel nem elégedtek meg. Pénteken lenne egy matekverseny amire jelentkeztünk, de kézilabdázok és pont abban az időpontban egy edzőmeccs lenne. Ezen anyukám kiakadt, hogy én inkább a meccsre szeretnék menni nem a matekversenyre és, hogy ezt, hogy gondolom meg, hogy ez lett a menő, hogy ROSSZ tanuló vagyok meg ilyesmi holott van olyan gyerek is az évfolyamból aki 5 tantárgyból bukott. Ha ezt mondom azzal felelnek, hogy őket más nem érdekli, én vagyok az ő gyerekük. Van olyan is, hogy azt mondják: bennen nem bíznak meg és bizonyítsak nekik. Sokszor van még olyan amikor a nővéremhez hasonlítanak (aki mellesleg több mint 20 évvel idősebb nállam) és olyanokat mondanak, hogy benne tökéletesen megbíztak és felvették abba a suliba ahova menni akart. Utálom azt ha hozzá hasonlítanak, vagy éppen egy kitűnő osztálytársamhoz. Értem én, hogy jót akarnak nekem, de ez már sok nekem. Azt mondják, nem tanulok, csak azt nem tudják, hogy legtöbbször nincsenek itthon mikor felkészülök, de amikor ezt mondom nekik akkor nem hiszik el. Hogy tudnám velük ezt megbeszélni, hogy ők is megértsék?



2018. febr. 13. 20:54
1 2
 1/14 anonim válasza:
91%
Zrínyi matekverseny?:D Amúgy nem tudok tanácsot adni mivel nem ismerem a szüleidet...
2018. febr. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igem, az.
2018. febr. 13. 21:05
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen*
2018. febr. 13. 21:06
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

Hali, 14/F vagyok, velem is ez van, illetve, volt.

Ha hiszed ha nem, anyámnak volt egy olyan hülye ötlete h menjek az Oxfordba tanulni, én meg csak nézek rá mint aki meteort látott, h WTF??

Nem elég neki az h egy nagyon jó Gimibe megyek és azután Magyarország egyik legerősebb Egyetemért szeretnék menni?

Én rájöttem mi a gond, eleve túl jó voltam, szóval egy kicsit rontottam a jegyeimen azokból a tantárgyakból amelyeket ki nem állhatok de kitünő vagyok (matek,kémia,nyelvtan) ezekből négyesem lett, amire anyám egy kicsit felháborodott, mire én azt mondtam neki h én nem akarok egy sima jó tanuló lenni, akinek az egész élete a tanulási fog alapulni, én is akarok gyerekkort meg kamaszkori mint a többiek,

Így van veled és azzal a sporttal, Te is szórakozni akarsz nem csak tanulni mi? Te is bulizni akarsz egy kicsit az osztályoddal/barátaiddal ha csak néhány órára egy suli bulin nem?

Valahogyan értesd velük hogy ÉLNI akarsz mint egy normális lány, nem a tökéletes tanuló lenni.

Tudom h nem segítettem valami sokat 😅 csak tudatni akartam h nem vagy egyedül. :D

2018. febr. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%

Mond szépen el nekik, hogy rossz pszhiológiát (ezt sosem tudom leírni helyesen, bocsi xd) alkalmaznak

A 4-es teljesen jó jegy különben nem lenne az a neve, hogy JÓ

Azt is mond el, hogy ezzel csak lexikális tudást szerzel, az meg az életben semmit nem ér, lehet, hogy el tudod hadarni a relativitás elméletet, de attól még érted is?tegyük fel ügyvéd leszel, akkor te mit kezdesz majd a relativitás elmélettel? SEMMIT

Minek szeretnél a gimi után tovább tanulni?

És azt is kérdezd meg, hogy minek kell nekik az, hogy a gyerekük tökéletes legyen?Miért fontosabb nekik az 5-ös mint az, hogy boldog legyél?

Erre egyértelműen azt fogják mondani, hogy a jövőd múlik rajta, de a jövőd nem a gimin fog múlni, lehet nem kerülsz be a legelitebb gimibe, hanem csak a másodikba, akkor mit csinálnak?letagadnak és bezárnak a szobádba 20 kötetnyi lexikonnal, hogy magold be és miután fejből tudod akkor elengednek sportolni?

A jövőd nem a gimi erősségén múlik vagy az általános iskolai jegyeiden hanen azon, hogy a gimi utolsó 2 évében mennyire teszed oda magad és írod jól meg az érettségit(a jegyeid is fontosak lesznek ott, de csak az utolsó 2 év)

Döntsék el, hogy mi a fontosabb nekik, Te vagy a kitűnő

16/f

2018. febr. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Mádár0218 ***** válasza:

Igazából több szülővel is van ilyen probléma, szerencsére enyémek nem ilyenek voltak.


Mit dolgoznak a szüleid?

Arra hogy a nővéredhez hasonlítgatnak, nyugodtan felemelt fejjel vágd oda hogy te nem a nővéred vagy hanem saját magad.


Az hogy sportolsz az egy jó dolog, és egy kis névtelen matek verseny nem minden ha nem mész el.

A kézilabával jobban jársz, csapatmunka (jövőben nagyon fontos) pontosság, ügyesség, és amikor nagyon fontos élvezed.

Persze ne érts félre a matek.fontos tanulj, ezt csak most a matek versenyre mondtam

Ha a szüleid stresszelnek romlani fognak az eredményeid, ez pszihés alap, és nagyon sok gyerekben ott van

És az hogy lett 2 4 esed szerintem bőven jó.


Állj ki magadért, az osztálytársakat felesleges emlegetni mert ugyan olyan hasonlat gyakorlatilag mint ahogy ők a nővéredhez hasonladgatnak

2018. febr. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Ja igen, azt elfelejtettem, hogy még 4.be jelentkeztem egy erősebb gimnáziumba ahol elég rossz lett az eredményem mivel nem készültem rá, nem vettem komolyan, meg amúgy is egy 4.-es gyerek nem hiszem hogy egy ilyen dolgot fel tud rendesen fogni, anyum persze ezt ma felhozta, hogy ott kullogtam az utolsó helyen amikor ezt a matekos dolgot beszéltük. De szerintem ezen már felesleges rágódni már vagy 2 és fél éve vol....

#5 Informatikuson gondolkoztam vagy még a közgazdászon, mérnökön

#6 Anyukám óvónő apukám pedig egy vizcsószerelő(ezt nem tudom máshogy leírni az a lényeg, hogy ilyen vízcsöveket javítanak meg ilyen vízzel kapcsolatos javításokat végeznek) cégnél dolgozik.

2018. febr. 13. 21:47
 8/14 A kérdező kommentje:
Bocsánat most vettem észre, hogy rossz kategóriát adtam meg bocsánat ha valakit ez nem érdekel de ezt most félrenéztem.
2018. febr. 13. 21:52
 9/14 A kérdező kommentje:
Nah ma írni sem tudok... 😂
2018. febr. 13. 21:53
 10/14 anonim ***** válasza:

#5-ös vagyok

lány vagy és informatikusi? na az szép :D végre van ilyen is

szakközépbe még a 4-es is sok néha, akkor meg már tényleg nem értem

most szólok, szakközép sokszor nem elég egy egyetemhez, kivéve ha ugyan az a téma, akkor előny

2018. febr. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!