Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » A szüleim sokat várnak el...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szüleim sokat várnak el tőlem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy 7-es lány vagyok. 6. félevig mindenből kitűnő voltam de év végen egy pár tantárgyból(töri, nyelvtan, rajz) négyes lettem. Most félévkor is lett 2 négyes (kémia, német). A szüleim ezzel nem elégedtek meg. Pénteken lenne egy matekverseny amire jelentkeztünk, de kézilabdázok és pont abban az időpontban egy edzőmeccs lenne. Ezen anyukám kiakadt, hogy én inkább a meccsre szeretnék menni nem a matekversenyre és, hogy ezt, hogy gondolom meg, hogy ez lett a menő, hogy ROSSZ tanuló vagyok meg ilyesmi holott van olyan gyerek is az évfolyamból aki 5 tantárgyból bukott. Ha ezt mondom azzal felelnek, hogy őket más nem érdekli, én vagyok az ő gyerekük. Van olyan is, hogy azt mondják: bennen nem bíznak meg és bizonyítsak nekik. Sokszor van még olyan amikor a nővéremhez hasonlítanak (aki mellesleg több mint 20 évvel idősebb nállam) és olyanokat mondanak, hogy benne tökéletesen megbíztak és felvették abba a suliba ahova menni akart. Utálom azt ha hozzá hasonlítanak, vagy éppen egy kitűnő osztálytársamhoz. Értem én, hogy jót akarnak nekem, de ez már sok nekem. Azt mondják, nem tanulok, csak azt nem tudják, hogy legtöbbször nincsenek itthon mikor felkészülök, de amikor ezt mondom nekik akkor nem hiszik el. Hogy tudnám velük ezt megbeszélni, hogy ők is megértsék?



2018. febr. 13. 20:54
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Gimnáziumba szeretnék menni
2018. febr. 13. 22:05
 12/14 Mádár0218 ***** válasza:

Egyenlőre egyetemről beszélni szerintem még felesleges messze van.


Valószínűlwg azért hajtanak hogy a szüleid hogy jobb m új nkád legyen ami jobb megélhetést biztosít a jövőben.

De mindegy mit dolgozol bármennyit hoz, ha nem szereted már ott elbasztad, mert gyorsan megunod!


Mellesleg tesóm informatika szakközépbe jár rosszabbak a jegyei de mivel ez érdekel ezt csinálja.


Állszent leszek és mondom hogy tanulni fontos, de nem szabad túlhajszolni magad viszont egy Célt ki kell tűznöd magad elólé

2018. febr. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Info csak szakközépben van, a gimi más kategória, van a szakiskola ami egy szakmát ad, van a szakközép ami szakmát és érettségit, és van a gimi ami érettségit(a gimi a legjobb hiába nem ad szakmát mivel rákészít a felsőoktatásra, elmesélem anyám törtenetét, vendéglátós szakközépbe járt és magyar tanár szeretett volna lenni, Miskolca ment egyetemre, de 1 év után abbahagyta mert nagyon le volt maradva a többiekhez képest és nem azért mert tehetségtelen volt, hanem mert a szakközép és a gimis oktatás között ekkora rés van
2018. febr. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szerintem te sem érdekled őket :/

Szüleid elég befásult sz@rok .

Előbb utóbb megfolytanak ezzel amit csinálnak. És rossz társaságba üldöznek :/

2018. febr. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!