Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Egy fiúnak/férfinak sem...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy fiúnak/férfinak sem vagyok szimpatikus. Miért?

Figyelt kérdés

Nem bunkózok senkivel, viszont pofátlanul őszinte vagyok, ha valami nem tetszik, kimondom. Talán emiatt (is) utálnak, de akkor miért mondja mindenki azt, hogy fontosnak tartja az őszinteséget? Példamutatás az megy ezerrel, csak ha valaki erre rákontrázik, már tuskónak lesz elkönyvelve. A félreértések elkerülése érdekében, nem vagyok buta, s nem szólogatok be senkinek, mindenkinek próbálom meglátni a jó oldalát, és általában sikerül is. De ha véleményt kérnek, akkor nem kímélek senkit és kemény vagyok, mint a Tesco-s zsömle.


Persze, ha én kérek véleményt, nem sértődöm meg, amennyiben a másik fél tanúsítja/bizonyítja, hogy nem a rosszindulat beszél belőle. Ééés, hát, sokan nem tudnak azonosulni a gondolatmenetemmel, talán ezekből kifolyólag, vagy nem tudom. Szerintetek mi lehet a probléma forrása? 18L


2020. febr. 7. 13:32
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
68%

#9, szerintem elsősorban sehogy nem kéne megmondani, hogy “jajj milyen a hajad”, ha NEM kéri az illető.

Pont az a baj az ilyen megmondóemberekkel sokszor, hogy egyszerűen feljogosítva érzik magukat rá, hogy leszóljanak bárkit, bármit.

Lehet túlérzékenynek tartani, de én a “szép” fogalmazás miatt is kiakadnék, ha valaki csak úgy az arcomba tolná. Mi köze hozzá, hogy nézek ki? (Nyilván itt most nem a spéci esetekről beszélek, hogy pl hajmodell az illető vagy bármilyen okból nagyon fontos a kinézete stb).

2020. febr. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
81%

Az jó, ha valaki őszinte, viszont néha tudni kell befogni a szádat.

Az őszinteség és a csesztetés 2 külön fogalom. Ha mindenért egyből ugatsz akkor az már nem őszinteség, hanem az utóbbi.


Bár ennyiből nem tudom milyen vagy, nekem kicsit szimpatikus is vagy, de nem pár sor alapján lehet megítélni az embert.

(A fenti nem bántás akarna lenni, pusztán egy ártatlan vélemény, bár elég nyersen van fogalmazva, de valahogy szebben nem ment, ezért bocsi.)

2020. febr. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

ma 15:08

Ha megkritizáltam a szöveg milyenségét, gondoltam ki se kell hangsúlyoznom, hogy csak abban az esetben, ha véleményt kérnek. Arról nem beszélve, hogy a kérdező maga is azt írta “ha véleményt kérnek”.

Azt hittem egyértelmű, de ezek szerint nem mindenkinek...

2020. febr. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
40%

Kérdésedben a válasz: "[...] pofátlanul őszinte vagyok [...]", "[...] sokan nem tudnak azonosulni a gondolatmenetemmel [...]".


Az emberek fontosnak tartják az őszinteséget, de a véleményedet tudnod kell cizelláltan előadni. Nem a társadalom képmutató, hiába vagy jó szándékú, ha a megfogalmazásod bántó, azt joggal veszik a szívükre.

2020. febr. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Múltkor pl küldött egy kigyúrt pasi magáról képet az interneten, véleményt kérlelve. A válaszom az volt, hogy látszik a sok munka, de nekem sajna elb*szott ízlésem van, és a husis pasik a bejövősek, de sok korombelinek csorogna a nyála, szóval próbálkozzon tovább, majd sok sikert kívántam Neki. A reakciója az volt, hogy én meg (rólam volt fent profilkép) milyen ocsmány vagyok, meg ne szólaljak inkább, stb... Én normális voltam Vele, persze felajánlottam, hogy attól még beszélhetünk, de nem érdekelte, inkább sértegetni kezdett. A legtöbb szituáció valahogy így zajlik, ha véleményeznem kell, Ők lesznek az “áldozatok.”
2020. febr. 7. 16:53
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Tudni kell elkülöníteni, hogy valaki joggal vagy jogtalanul húzza-e fel magát. A vázolt szituációban nem Te voltál a bűnös, egyszerűen megsértette a férfi egóját, hogy "nem estél tőle hanyatt". Ez csak egy ostoba védekező reakció volt.
2020. febr. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint a kérdés az internetes társkeresésre vonatkozik, nem a mindennapokra?
2020. febr. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Én úgy vagyok vele, egy lány legyen őszinte hűséges és elfogadó. És mivel nekem csak barátság nincs, ezért ha akar tőlem valamit és őszinte, akkor ne rosszból mondja, ha megkérem hogy ne hozza fel többet mert tudom hogy rossz de ez van, akkor ne hozza fel többet és kész. Ha tudnád látni a jó oldalam, tudnád tartani a hűséget törődő vagy stb, akkor szerintem semmi baj nincs veled. Őszinteség is egy fontos dolog, hazugságra nem lehet építeni egy kapcsolatot. A leírtak alapján szivesen megismernék ilyen lányt, mondjuk velem lehetne kíméletesebb :P

19F

2020. febr. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Igen, internetes társkeresés áldozata vagyok, élőben nem kommunikálok senkivel, mert nincs is kivel.
2020. febr. 7. 17:06
 20/24 anonim ***** válasza:
Az internetes társkeresők tapasztalatából nem szabad globális következtetéseket levonni. Rossz emberrel akadtál össze - lehet, hogy többször is.
2020. febr. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!