Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ismerkedési tanácsok?

Figyelt kérdés

17/L


Sziasztok!:)

Sosem gondoltam volna, hogy GYK-n fogok valaha is kérdezni valami olyat, ami nem az érettségivel kapcsolatos, de hát itt vagyunk:D Remélem, hogy valaki tud majd rendes, nem troll tanácsot adni:)


Nos, picikét szorult helyzetben találom magam. Sosem voltam egy kapcsolatfüggő ember, tipikusan ez a "Ha van, jó, ha nincs, az is jó" ember voltam, és még inkább az előző kapcsolatom után, ami amilyen rövid, olyan csúnya is volt.


Mostanában viszont egyre jobban úgy érzem, hogy szívesen megismernék valakit, akivel ki tudunk építeni egy komoly kapcsolatot:) Sajnos az iskolám kilőve, mivel összesen 100-an vagyunk, és minden srácot ismerek már. Nem vagyok bulizós típus, de alapjáraton sem gondolnám, hogy pont egy buliban találnék olyan embert, aki egy tartalmas kapcsolatra vágyik, szóval ez igazából mindegy:'D


Ezért hát neten kezdtem el ismerkedni, de valahogy ott sem az igazi, hiszen nagyon nehéz olyan embert találni, aki komolyan is gondolja. Persze, ettől függetlenül nyitott vagyok, de eh, nem dugópajtit keresek.


Mivel tényleg nem vagyok kapcsolatfüggő ember, ezért nem élem meg borzasztóként a szingliségem, de azért jó lenne már valakit babusgatni. Következő ötletem az volt, hogy majd megpillantom életem szerelmét, akivel könyveket olvasunk fel egymásnak, a könyvtárban, de ez a tervem is befuccsolt a vírushelyzet miatt lol


Az igazi kérdésem az lenne a sok rizsa után, hogy ti hogyan ismerkednétek ebben a klímában, ami most van?:D



2021. jan. 7. 11:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a helyzetben igazán csak a netes ismerkedés működik, ha működik. Sajnos a maszk mögött elég nehéz meglátni az embert 🥺
2021. jan. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerű a dolog. Ne add oda magad az első, de a második és a harmadik randin se. Akinek ez nem jó, az nem téged szeret, csak legyen akárki. Aki igazán téged szeret, az megvár. A legjobb, ha nem konkrétan e céllal keresel. Nekem is egy barátság alakult át, ahol hónapokig névtelenül és kép nélkül leveleztünk neten, aztán találkoztunk. 6 és fél éve együtt vagyunk. Az ilyen kapcsolatok sokkal tartósabbak, mint ahol konkrétan e célból kezdtek el kommunikálni. Nekem ezek a tapasztalataim, sok sikert!
2021. jan. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1-es: Igen, ezzel egyetértek sajnos:(( Csak hát nem igazán hatásos, úgy tűnik:/


2-es:Ezt szívmelengető volt olvasni! Egyáltalán nem olyan típus vagyok, aki néhány randi után beadja bármire is a derekát!^^ Én is jobban preferálom azt, ha barátságból alakul át a dolog, hiszen úgy gondolom, hogy egy egészséges kapcsolatban a párod az egyik legjobb barátod.


Köszönöm mindkettőtök válaszát!

2021. jan. 7. 12:07
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Először is megvárnám a hétfőt. Szeretném tudni, hogy milyen irányba fognak haladni a járványügyi intézkedések. Persze a végeredménytől függetlenül ugyanúgy ismerkednék, csak teljesen más módszerekkel tenném, és ha valakivel összefutnék, akkor teljesen más közegbe vinném el. De úgy gondolom jobb a békesség és a biztosság, először kivárnám azt a bűvös napot, amikortól remélhetőleg feloldják a korlátozásokat - vagy nem.


De tekintsünk el a járványtól, mert mindenhol ezt olvassuk és elsősorban nem is ezt szerettem volna kifejteni. Csak első lépésként ez jutott eszembe. Interneten ismerkedni se olyan rossz dolog egyébként, mint amennyire mondják, de akkor helyén kell kezelni az adott felület jellegét és ahhoz mérten is kell kezelni. Tinderen, Badoo-n, vagy az efféle felületeken a képeid és a leírásod nagyban befolyásolják, hogy kik húznak jobbra. Én bízok abban, hogy az emberek nem csak vakon pöcintgetnek jobbra, hanem meg is nézik a leírásokat (ha van), meg a képeket. Nagyon sok mindent le lehet azokból szűrni. Ha esetleg mégis tennél egy próbát a társkeresőkön, fontos, hogy szánj egy kis időt a profilodra. Hidd el, megéri. Sokkal könnyebben meg fog az a célközönség találni, akikre vágysz. De persze nem biztos, hogy az első héten meg fogod ott találni a nagy őt. Sajnos erre kicsi az esély, de igazából a valóságban se sokkal nagyobb az esély erre, csak ott a két fél jobban átélheti az első pillanatok varázsát és az nagyban befolyásolja a kapcsolatuk alakulását.


Nagy meglepődésemre az érdekesnek szánt, saját magad által készített (tehát nem megosztott) posztok figyelmet válthatnak ki olyan emberekben, akiket nem ismersz, de még is látnak téged. Ez általában az Instagramon jellemzőbb jelenség, hogy az emberek egy posztra utalva ráírnak a másik félre ismerkedési szándékkal. Velem is volt már ilyen (nem is olyan rég), hogy rám írt egy lány ilyen szándékkal, de sajnos nem lett belőle semmi se. Idő közben törölték a profilját valamiért - sajnáltam, mert amúgy szimpatikus volt nekem is. Mellesleg én a Facebook-on és az Instagram-on nem csak azért próbálok érdekes gondolatokat és művészi képeket készíteni és feltölteni, mert szeretem magam kifejezni ilyen módon, hanem azért is, mert láthatóan felkelti azoknak az embereknek a figyelmét, akik esetleg szimptaikusnak tartanak kép alapján és többet szeretnének tudni rólam. Neked is ezt tudom javasolni. Ha vannak érdekes gondolataid, vagy ötleteid, töltsd fel őket valamelyik felületre. Persze át kell gondolni kétszer is, hogy az adott szövegrészlet, vagy kép/videó alkalmas-e nyilvános tartalomnak, de ha ötletes, érdekes, elgondolkodtató tartalmakat raksz fel, az nagyon jó ismerkedési módszer lehet. És nem kínos, ha egy ilyen tartalomgyártóra rá írsz esetleg.


Iskolában és bulihelyen én se javasolnám az ismerkedést annyira. Az előbbi esetében nagy a kockázatfaktor, ráadásul ahogy tapasztaltam az évek alatt, ez az egyetlen közeg, ahol kínos is ismerkedni. Persze valakiknek ez összejön (nincsenek is kevesen), de az például nem én voltam, hanem valami páwa, vagy macsógyerek. Bulihelyen pedig szerintem lányként nehezebb ismerkedni. Ugyanis még a mai világban is él az a tendencia, hogy a fiú kezdeményez inkább. Szórakozóhelyen is inkább a fiúk kezdeményeznek (többnyire szegényes, igénytelen formában), de bevallom, én személy szerint nem szeretek ilyen helyen ismerkedni. Legfeljebb akkor, ha valami vicces helyzet alakul ki, mert arra lehet már alapozni egy ismerkedést. De a szokásos "odamegyek, leszólítom" féle ismerkedés, ami a szórakozóhelyeken jellemző... nem is tudom, nekem kicsit snassz az egész. Én mindig is úgy gondoltam, hogy egy kis kreativitást és rögtönzést mindkét félnek érdemes belevinnie az ismerkedésbe. Az ismerkedésnek különben ez a rejtett titka: hogy mindkét fél kreatívan reagál-e le egy véletlen helyzetet. Valóságban csak így lehet ismerkedni.


Az, hogy nem vagy kapcsolatfüggő az nagy pirospont szokott lenni egy srác szemében - *khm legalábbis az én szememben az. Hiszen ez azt jelenti, hogy nem lógsz a srác nyakán állandóan, van egy érdekes életed a párkapcsolaton kívül is, amiben megvalósítod önmagadat. Ez különben azt is jelenti, hogy ha lenne párod, akkor nem stresszelnél rá, nem lennél féltékenykedő, ha elmenne másokkal is szórakozni, vagyis meg tudnád élni az életed nélküle is. Ez nagyon sokat számít a mai világban. Ezzel a hozzáállással el se hinnéd, mekkora ütőkártya van nálad. Első nekifutásnak próbálkozz be azokon a felületeken (és olyan módon) amiket javasoltam korábban, ezzel párhuzamosan meg minél többször mozdulj ki a szabad levegőre. Sokszor el se hinnéd, milyen véletlenszerű helyzetek során ismerkedhetsz össze emberekkel. Az a legfontosabb, hogy külsőleg és belsőleg is a legjobb formád hozd ilyenkor. Hiszen sose tudhatod, hogy kivel találkozol össze például egy lakópark körüli sétán ;)


19/F

2021. jan. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4-es: Hű, ez nagyon terjedelmes volt! Köszönöm, hogy szántál erre a posztra annyi időt, hogy mindezt leírd! Igazán érdekesnek és hasznosnak is találtam.


Tinderen, és Badoo-n is fent voltam már. Az előbbin meg is ismertem egy srácot, akivel később elmentünk egy randira, viszont kiderült, hogy élőben egyáltalán nem volt számomra szimpatikus. A Badoo egy fokkal érdekesebb volt már, bár ott észrevettem azt a tendenciát, hogy nem olvassák el az emberek a leírást, csak pöccintenek össze-vissza. Badoo-s kalandjaim sajnos véget értek akkor, amikor egy fiúnak nem írtam vissza néhány óráig (nem is voltam netközelben), és arra értem haza, hogy jelentette a profilom:D Picit vicces volt. Sajnos az a probléma ezzel a két appal, hogy mivel még 17 vagyok - oké, hogy csak pár hónapig, de kiskorú -, ezért kicsit kamunak érzem magam, amikor oda felmegyek:D


Kicsit tartózkodom a Facebook-on való ismerkedéstől, hiszen az az egyik legprivátabb szocmédia szférám, így nem hiszem, hogy komfortos lenne számomra.


Lehet, hogy ezt a sétálós tanácsodat megfogadom, bár a maszk sok mindent eltakar, mint azt az 1. válaszoló is mondta:D


Még egyszer köszönöm szépen a rám szánt időd!


Nem szeretnék furcsa lenni, de úgy érzem meg kell ragadnom ezt a pillanatot— Elég értelmes srácnak tűnsz, esetleg rádírhatnék?:) Persze, az sem gond, ha nem, de gondoltam egy próbát megér:D

2021. jan. 7. 12:48
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Woow, négyes tényleg jókat írt. Viszont (sajnos) a karantén valószínű folytatódni fog :/
2021. jan. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6-os: Igen, pont most olvastam én is, sajnos:/
2021. jan. 7. 13:18
 8/10 anonim ***** válasza:
43%
Szingli vagyok, mondanám hogy írjunk de fiatal vagy, hülyíteni meg nem szeretnélek :/
2021. jan. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8: Köszönöm ezt az igen tartalmas kijelentést. Tök sok köze volt a posztomhoz:D
2021. jan. 7. 14:45
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érdemes lenne a barátnőidtől, barátaidtól megkérdezned ezt.

A neten a vadidegen emberek nem valószínű, hogy jobb tanácsot fognak adni (persze itt is megkérdezheted, ha valamit nem tudsz, vagy nem mersz megkérdezni).

A neten nem igazán lehet ismerkedni. Max. egymásra írtok, és találkoztok. Csak akkor lehet igazán ismerkedni, ha mind a ketten személyesen ott vagytok.

Érezd jól magad.

Barátkozz sokat.

Használd ki az életben adódó lehetőségeket.

Legyél jókedvű.

2021. jan. 8. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!