Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Igaz hogy a koronavirus nem...

Igaz hogy a koronavirus nem is élőlény?

Figyelt kérdés
2020. márc. 11. 08:29
1 2 3 4 5
 21/47 A kérdező kommentje:
én se tudok önálloan szaporodni, plusz 2 prostinak kell közben folyamatosan izgatnia. akkor én se vagyok élőlény?
2020. márc. 12. 10:26
 22/47 Tislerics Máté ***** válasza:

,,Az élet jelenleg általánosan elfogadott definíciójába a vírus nem fér bele."


Pont az a baj, hogy szerintük ez nem általánosan elfogadott! Nem tetszik nekik az élőlény jelenlegi definíciója! Bele akarják keverni azokat struktúrákat is, amik életjelenségeket mutatnak. Ezek közül a vírus pl. nagyon megfelelőnek tűnik számukra erre. A többi életjelenséget mutató struktúra már kevésbé...


Át lehetne hidalni a problémát azzal, hogy kijelentjük: Minden élőlények számít, ami képes evolúcióra. Akkor nem kéne vitázni. Az erdőtűz nem élet, a vírus meg igen. Mindenki boldog, mindenki elégedett...


Kár, hogy az élőlény általánosan elfogadott jelenlegi definíciója nem csak az evolúcióra, mint feltételre terjed ki...

2020. márc. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 Wadmalac ***** válasza:
49%

"én se tudok önállóan szaporodni, plusz 2 prostinak kell közben folyamatosan izgatnia. akkor én se vagyok élőlény?"


Te most trollkodsz vagy csak tényleg nem futottad ki az öntőformát?


A felsorolt, életre vonatkozó elvárásoknak EGYÜTT kell teljesülnie.

Egy hiánya nem dob ki az élet fogalmából, de egyetlen megléte sem jelenti még, hogy valami élő.

2020. márc. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 Wadmalac ***** válasza:

"Minden élőlények számít, ami képes evolúcióra. Akkor nem kéne vitázni. Az erdőtűz nem élet, a vírus meg igen. Mindenki boldog, mindenki elégedett..."

Aztán definiálhatnád újra az evolúciót is.

2020. márc. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 Tislerics Máté ***** válasza:

,,Aztán definiálhatnád újra az evolúciót is."


igaz....

2020. márc. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 A kérdező kommentje:
én 4 éve irok egy programot, 1 képernyőnyiként indult, most már negyedmillio sor, egyre több funkcioval. akkor képes az evoluciora, annyira hogy még evolucios zsákutcák is voltak.
2020. márc. 12. 11:27
 27/47 Wadmalac ***** válasza:
49%

Egy darab termék fejlesztése NEM evolúció a szó biológiai értelmében.

A biológia értelem szükségelteti a generációról generációra változást, SPONTÁN változást, amiből aztán a körülmények szelektálják a "rátermetteket".


Az ipari "evolúció", beleértve a te programfejlesztésedet is, célirányos módosítgatás, célirányos szelekcióval.


A hegyről lefutó patakban a sodródó kövek közt ki tudnak alakulni lassú kopással tökéletes gömb kavicsok.

Ez sem evolúció.

2020. márc. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 A kérdező kommentje:
nem isten teremtette az egészet?
2020. márc. 12. 15:12
 29/47 Tislerics Máté ***** válasza:

,,nem isten teremtette az egészet?"


Ezt inkább tőle kérdezd meg!

2020. márc. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 Wadmalac ***** válasza:

"nem isten teremtette az egészet?"


Vagy igen, vagy nem, a teremtésének nulla nyoma látszik. Az ősrobbanás után a természeti törvények útján történt minden, jelen tudásunk szerint külső beavatkozást nem igényelt.

Esetlegesen az ősrobbanást és a természeti törvények alapjait csinálhatta ő, a nulladik másodperc elé nem látunk vissza.

2020. márc. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!