Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért állította Edison hogy...

Miért állította Edison hogy az egyenáram veszélytelen?

Figyelt kérdés
A napokban láttam a "Feszültség" című filmet. Edison egyenárama és Westinghouse váltóárama között verseny zajlott. A filmben, Edison azt állította hogy a váltóárammal szemben, az egyenáram egyáltalán nem veszélyes. Holott legjobb tudásom szerint, bizonyos feszültség fölött igenis az. Edison világítás hálózata 110 Voltos feszültséget használt ami szerintem már veszélyes, és még ott van az Amper kérdés is.

2022. febr. 26. 20:54
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

#17 #18 #19

Ismét csak köszönöm a végtelen türelmedet és magyarázataidat.


Itt, ahol élek, itt simán besétálhatnék a boltba, és a hónom alá csapva akárhány napelemet, kisétálhatok a boltból. És, ha nem kötöm össze vegyesen a hálózati áramot a saját napelemmel, akkor csak abban az esetben kell hozzá (városi) engedély, ha például egy új sufnit építek a napelemek akksijainak (nem, nem fogom megtenni, mert most perpill öngyilkosságon sem jár az eszem)

Egy medencém van távol a háztól, és a vízforgatónak/tisztítónak/fűtésnek kellene a napelem. Most aggregátorral megy, ami feltölt három bazi nagy akksit, és ezt az aggregátort váltanám ki a napelemmel és tesla-akksikkal. A vizforgato/tisztitó megy állandóan, a fűtés kb évente 2 hétig, akkor sem minden nap. Kb 150-200 KWh havonta, ez lenne olcsóbb napelemmel, mint aggregátorral, és akkor is olcsóbb a napelem, ha kiépittetném a hálózati áramot odáig, és hálózatról működne. Itt támogatják a napelemet, pl. az árát majdnem teljesen visszakapom.

Összességében is jó lenne függetlenedni a hálózattól, de ahhoz már egy rakás engedély kellene, és nem csak a tető miatt, hanem pl a visszatöltés lehetőségét kérni vagy tiltani miatt. Mondjuk ezt a kérdést még jobban körbe kell nyálaznom valami itteni professzionális napelem-brigáddal.

2022. febr. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
30%
Edisonnak abban igaza volt, hogy az átlagemberre az egyenáram egyforma feszültség mellett (ami nyilván az akkor szokásos 100-110 V volt) általában kevésbé veszélyes, ellentétben az ide járó válaszolókkal, akik nem tudják ezt sem, csak válaszolnak. :D
2022. febr. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%
#22, namost akkor vetődik fel a kérdés, hogy akkor az elefántos demonstráció során miért nem 110 volt egyenáramot, majd 110 volt váltóáramot vezettek át az állaton, mutatva ezzel a kétfajta áram különbségeit?
2022. febr. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
#23 szerintem ez egy értelmetlen kérdés. Jelentősen az. A két áramfajta közti különbségről elég adatunk van, melyek bármelyik szakkönyvben vagy az IEC megfelelő majdnemszabványában (IEC TS 60479) részletezve vannak. A kérdés nem az elefántokról szól, bár a kísérletek nagyobbik részét (azokat, melyek előreláthatóan pusztulással jártak) állatokon végezték. Ilyen kísérletek akkor voltak (50-es, 60-as évek), már nem lesznek, nyilván. Aki olvasni nem olvas, az meg azt mond, amit akar.
2022. febr. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!