Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A nők miért sikítanak ha...

A nők miért sikítanak ha megijednek?

Figyelt kérdés
A nők többsége miért sikít ha leesik a virágváza az erkélyről? Ahelyett hogy elkapná! Az én anyám is ilyen. például képes eldobni a kormányt és sivítani ha szembejön egy másik autó. Minél nagyobb annál jobban!!! Hálistennek nem kell félni nem kapott jogsit. De rengeteg nőnél megfigyeltem ezt a tulajdonságot. Sikít ahelyett hogy a problémára öszpontosítani vagy megpróbálná valahogy azt megoldani. (És az tudván tudva akár az életébe is kerülhet "vagy más életébe,, és sokszor percei vannak hogy megoldja egy mozdulattal de a legtöbb azt is inkább sikítással tölti el.) A youtub is tele van pl ilyesmi videókkal. De ez a jelenség konkrétan miért van jellemzően nőknél??
2011. jún. 25. 01:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%

Hmmm... Egyszer fordult elő velem ilyen helyzet. Elnyaltam az egy helyben álló biciklimmel, úgy h becsuktam a szemem és sikítani kezdtem a dőlés pillanatától kezdve a földet érésig. Pedig csak a lábam kellett volna leraknom.

Ezt azóta sem tudom megmagyarázni magamnak. XDXD

Nincs rá logikus magyarázat... XD

2011. jún. 25. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
Nyilvan valami evolucios oka lehet: a visitassal figyelmeztettek a csapat tobbi tagjat a veszelyre.
2011. jún. 25. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
61%

Férfiaknál, megfigyeléseim alapján ez van: párom apja vezeti a kocsit, balról hülyén jön valaki, kommentálja, de nem lassítana le és belénk jött a másik....


Amúgy nekem furcsa amit írsz, én max. akkor sikítok, ha megijedek, múltkor egy egér ugrott ki a szemetesből, amikor dobtam volna ki valamit. :D Remélem nem baj, hogy nem az elkapására koncentráltam. :D

Szerintem sok nőt hirtelen, váratlanul éri, amikor valamit pl. lever, nem is számít rá, megijed és ezért sikít, így nincs ideje kigondolni, hogy mégis mi a jó büdös fenét kéne tennie. A férfiak meg káromkodnak közben, ők se teszik meg mindig, amit kéne időben, lásd fenti példám.

Én egyszer levertem egy üveg sört, olyan reflexből kaptam el a levegőben, hogy csak bámultam, mi a fene. :D De sikítani ilyenkor nem szoktam.

2011. jún. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Szerintem azért sikítanak,mert röhögni baromi nehéz lenne,ijedség alatt.
2011. jún. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem az lehet a háttérben, hogy a sikítással vészhelyzetben segítséget tud hívni az ember. Mivel általában a férfiak erősebbek, így pl. ha megtámad egy kutya, lehet, hogy én nem bírnék el vele, de a párom igen. Ergo az a fontos, hogy a párom mielőbb ott teremjen. Ergo sikítok, ahogy csak tudok.

Bár én hülye aggyal rendelkezem, mert még egy ilyen helyzetben is először végiggondolnám a lehetőségeket, és utána döntenék, hogy sikítok vagy megoldom magam, netán a kettő együtt. De elcseszett egy nő vagyok, ezt mindenki tudja :D

2011. jún. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
42%
Azért mert a nőknek kisebb az agyuk és nem tudják mit csináljanak XD
2011. jún. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Felhívják a férfiállat figyelmét, hogy segítsen. Ösztönös reakció. A nők jobb megfigyelők, a férfiak akkor veszik észre hogy baj van, ha a nő sikít...
2011. jún. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én akkor sikítok ha pókot látok.Attól megijed és elmenekül.
2011. jún. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
85%
Én is sikítok, pedig én pasi vagyok ez gáz?
2011. jún. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
utolsó: igen :D
2011. jún. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!