Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyes kutyák miért szöknek el...

Egyes kutyák miért szöknek el a gazdájuktól ha megijednek?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvasom, hogy a kutya megijed és elszökik a gazda mellől. Nem egy történetet olvastam ahol utazás közben karambolóztak és a kutya úgy megijedt, hogy őrjöngve rohant el kóborolni a zűrzavarban... Ez miért van? Én el nem tudnám képzelni hogy a kutyám elszökjön mellőlem ha megijed. Persze van hogy összerezzen vagy ugrik párat, de se sosem esik esztelen pánikba vagy ha szólok visszajön. Meg azt is megértem, ha idegen helyen a gazda nélkül, vagy otthon egyedül megijed, de amikor a gazdával van? Ez lehet magyarázni a falkavezérség hiányával? De olyan emberekkel is történt már meg akik azt hiszem egész biztos urai voltak a kutyának...
2011. jún. 25. 22:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kutyája válogatja, hogy a pániknak milyen szintjéig jut el. Lehet falkavezérség hiánya, rossz idegrendszer, korábbi rossz tapasztalatok stb.
2011. jún. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, minden kutya meg tud ijedni úgy, hogy kirohan a világból. De mindegyiknél más a mumus...

Az én kutyám azonnal hozzám jön, ha valamitől tart, és beáll mögém. Ez számomra egyértelmű jele annak, hogy bízik bennem, és ha fél, akkor tudja, hogy számíthat rám.

Nem érdekli az sem, ha a legnagyobb égzengésben megyünk sétálni, és az sem, ha tűzijáték durrog. Mindezt póráz nélkül...de pár héttel ezelőtt, 4 és fél év után először, majdnem nem lett kutyám:(

A barátnőm kutyáját is én vittem sétálni, amikor egy sorompónál piros lett a lámpa. A goldit leültettem, leguggoltam, és a yorkim felugrott a térdemre. Egyszer csak megjelent szemből az úton 6-7 lovas... a goldi elkezdett mocorogni, de tudtam, hogy ő nem igazán csípi a lovakat, ezért erősen fogtam a pórázt, a yorkimnak meg a nyakörvét.

Már pont elmentek volna mellettünk, amikor az egyik b˙romarcú felugratott a lóval mellénk a járdára, körülbelül fél méterre tőlünk. Erre a kutyám úgy megijedt, hogy kitépte magát a kezemből, átrohant a síneken, és hiába kiabáltam, ő csak rohant, egyenesen a kétsávos út felé...az egész nem volt 10 másodperc, de nekem egy örökkévalóságnak tűnt.

A másik kutyával elkezdtem futni utána, át a síneken -mindezt piros jelzésnél- és ordítottam a kutyámnak, hogy álljon meg. Két lány leugrott a bringájáról, és ők is elkezdtek futni. Tényleg pár pillanat volt az egész, aztán a kutyám megállt, és visszafutott hozzám...

Egész testében remegett, én meg elkezdtem sírni. Ma is csodának tartom, hogy végül visszafordult.

Sajnos van olyan, amikor egy kutya annyira megijed, hogy kikapcsol az agya, és csak rohan, és menekül.


Ha akkor lett volna lélekjelenlétem, akkor a lovas után megyek, és lerángatom a lováról. Látta, hogy milyen erősen fogom a kutyákat, erre odavágja mellénk a ló patáit. És ne tudd meg, hogy mekkora egy ló, ha föléd magasodik...én is iszonyatosan megijedtem.

Az mondjuk megnyugtató, hogy ha meg is ijedt a kutyám, pár pillanattal később már tudta, hogy vissza kell fordulnia.

De szerintem minden kutya életében történhet olyan, amitől ennyire megijed. Sajnos a legtöbb esetben nem fordulnak vissza...

2011. jún. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Jajj... hát ez nagyon durva, hogy lehet ilyen s*ggfej valaki??? :( Még jó, hogy nem lett baj.

Szerencsére az én kutyám is általában mögém bújik, ha vmitől megijed. Illetve egyszer volt, hogy megijedt egy (direkt a közelünkbe dobott :@ ) petárdától, akkor kiszakította a pórázt a kezemből, de szerencsére hazafele kezdett el futni. De bele se merek gondolni, mi lett volna, ha egy számára ismeretlen környéken történik meg a dolog...

2011. jún. 26. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Egyszer ránk dobtak egy petárdát, de komolyan azt hittem meghalok az ijedtségtől és percekig nem láttam a füsttől. Amikor felszállt, látom a kutyám ugyanúgy sétál tovább ahogy előtte. Persze van hogy megijed de eszébe sem jutna eltűnni.

Sajnálom ami a kutyáddal történt, de talán jobb lett volna ha arrébb mész amíg a lovasok elmennek. A legjobb a lehető legkisebbre csökkenteni a kockázatot. Meg azért - nem sértésből!! - a yorkin nem csodálkozok hogy megijedt egy lótól hisz hatalmas különbség van köztük, de azért nem a yorki a leggyakoribb fajta. Nekem pl pásztorkutyám van. Így egy csomó félelemforrás (pl a lovak) alapból kilőve.

2011. jún. 26. 02:32
 5/11 anonim ***** válasza:

Tegnap a száz százalékosan behívható kutyámmal játszottam. Egy hatalmas robbanást hallottunk. Kutyám fülét farkát behúzva rohant hazáig:-( Most történt ilyen először velünk! Rohantam utána, az ajtóban várt remegve. Minden kutyával megesik az ilyen. Ez van!! Meg is halhatott volna... :(

Borzasztó élmény volt!

2011. jún. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szerintem 100%-os kutya nincs. Csak nem értem, a nevelésnek nem pont az a lényege, hogy a kutya váratlan helyzetekben is biztonságban legyen?
2011. jún. 26. 15:10
 7/11 anonim ***** válasza:
De az lenne:-) Én sose gondoltam volna, hogy ez előfordulhat velem:-( Most már sokkal óvatosabb leszek..
2011. jún. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
De ez a lényege, csak nem tudsz minden helyzetre felkészülni. Mindig történhet olyasmi, amiről álmodban nem gondoltad, hogy ehhez is szoktatni kéne.
2011. jún. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Te soha nem ijedtél meg annyira, hogy elsírtad magad, hogy kiszaladt a vér a lábadból, hogy felsikítottál, hogy elkezdtél futni valami/valaki elől?

Mindenki megijed, mert nem vagyunk gépek, a kutyák sem azok.

Te ki mered jelenteni, hogy soha nem ijednél meg annyira, hogy elfuss valami elől?

2011. jún. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Eddig sosem ijedtem meg úgy hogy elfussak vagy sírjak. Persze még megeshet. De a kutyánál sem az a baj ha elszalad hanem hogy vissza sem jön egy idő után. Mondom az én kutyám is lódult már meg, de aztán visszajött.
2011. jún. 26. 21:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!