Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A nők miért sikítanak ha...

A nők miért sikítanak ha megijednek?

Figyelt kérdés
A nők többsége miért sikít ha leesik a virágváza az erkélyről? Ahelyett hogy elkapná! Az én anyám is ilyen. például képes eldobni a kormányt és sivítani ha szembejön egy másik autó. Minél nagyobb annál jobban!!! Hálistennek nem kell félni nem kapott jogsit. De rengeteg nőnél megfigyeltem ezt a tulajdonságot. Sikít ahelyett hogy a problémára öszpontosítani vagy megpróbálná valahogy azt megoldani. (És az tudván tudva akár az életébe is kerülhet "vagy más életébe,, és sokszor percei vannak hogy megoldja egy mozdulattal de a legtöbb azt is inkább sikítással tölti el.) A youtub is tele van pl ilyesmi videókkal. De ez a jelenség konkrétan miért van jellemzően nőknél??
2011. jún. 25. 01:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
72%

A sikítás a különleges képességünk, szonikus hullámokat generálunk, és ezze próbáljuk megoldani a problémákat. Ha leesik valami, igyekszünk összetömöríteni alatta a levegőt, hogy megfogja, amíg oda tudunk kapni. (Sajnos a gyors reflex szuperképességet kellett feladni ezért, de hát valamit valamiért.)


Ha értelmes választ vártál, azt az előzőek már elmondták: figyelmeztetés. (Ijedtség az első érzelem, és ilyenkor kell figyelmeztetni valakit, hiszen általában veszélyhelyzetben szoktunk megijedni. Hogy adott esetben nem túl nagy dologtól ijedt meg az ember, és egyszerűbb lenne máshogy megoldani a problémát, más kérdés.) Kisebb problémáknál is hatásos, ugyanis pl. belőlem csak az vált ki sikolyt, ha valami szembe jön (és veszélyesnek tűnik), minden mást dermedten nézek. Így ejtettem már étkészletet, pár kiló befőttet más lábára (és a sajátomra), csuktam csomagtartót más fejére, estem le fáról... pedig egyszerűbb lett volna sikítani, és akkor a másik meghallja, és nem okozok neki sérüléseket.

2011. jún. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
Én nem szoktam nagyon sikítozni. De ha mégis teszem, pl mert bicajjal gyorsan megyek és megcsúszik a bicikli, akkor sikítás közben úgy megragadom a kormányt, ahogy bírom, és úgy vezényelem a kétkerekűt, hogy ne essek el. Általában mindent megoldok. Egyszer kutya támadt meg, visítottam is mint a fene, és úgy pucoltam el előle, ahogy bírtam, sikerült is. Szóval én a kettőt együtt csinálom. Vagy, ha olyan nagyobb baj van, akkor nem is visítok, hanem megoldom ahogy bírom, és utána sírok, mikor elmúlt a baj.
2011. jún. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Hát ti nők érdekes teremtmények vagytok. köszönöm a sok kommentet jókat mosolyogtam rajtuk olvasás közben :)
2011. jún. 26. 00:41
 14/16 anonim ***** válasza:
Kérdező, az egésszel az a baj, hogy próbálod megérteni a nőket. Ne tedd, mert nem lehet!
2011. jún. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

Ez a rövidebb SEGÍTSÉÉÉG! =P

Amúgy én már több ízben fiút is láttam sikítani,úgyhogy...

2011. jún. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

19:53 igenis meg lehet érteni bennünket csak ahhoz odafigyelés kéne... Ami megüti az alapvető iqt az már egyből bonyodalom!?

Pl,nők,kismacskák,sportolók és kutyák??

2011. jún. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!