Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Sikerült már valakinek megépít...

Tamás321 kérdése:

Sikerült már valakinek megépíteni a Tesla Switc-et (négy akkumulátoros kapcsolórendszer) úgy, hogy működőképes is?

Figyelt kérdés
2011. szept. 3. 22:30
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:

Igen, persze!


Azóta a paksi erőművet már régen leszerelték, és ilyen elven működő erőműből kapja egész Magyarország az áramot. Csak még nem merték elmondani nekünk, mert akkor kiderülne, hogy hülyeség az egész fizika, és akkor újra kellene nyomtatni az iskolai tankönyveket.


(Te komolyan azt gondolod, hogy létezik örökmozgó?)


:-D Pedro

2011. szept. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
Nekem már sikerült!
2011. szept. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
30%

Azért volt ami bejött teslának. Villanymotor rádiótávirányító csak az ismerteket írom..

Szerintem nem jó adatok szerint építenek meg egyes találmányait. Vagy nincs még hozzávaló anyag.

Énszerintem Tesla bácsi pont attól talált ki annyi mindent mert nem keretek között gondolkodott.

A fizikát egyes jelenségek elemzésével hozták létre. Vagyis a jelenségre írtak egy képletet. De fordítva sohasem történt. Ezért szorítják a fizikusok saját kereteik közé önmagukat. :D A legtöbb feltaláló olyan átlag ember volt mint mindenki. Például a gumiabroncsot is a szegénység szülte. Unta a feltaláló az állandó csörgést és gumit rakott a vaskerékre. :D

2011. szept. 4. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
89%

Máskor is kérdeztek a Tesla switch-ről, ott is megírtam, hogy miért nem működik. Átmásolom ide is. Itt egy leírás róla:


[link]


A dolog "lényege", hogy egy akku képes egyszerre tölteni egy másik akkut és üzemeltetni egy fogyasztót.


Az a baj, hogy alapvető elektrokémiai illetve fizikai ismeretek hiányában igen nehéz megérteni, hogy miért nincs így. A fő lényeg, hogy a szerző pusztán az áramerősséggel magyarázza az akku energiáját, azaz azt mondja, hogy az izzóból ugyanannyi energia távozik mint ami belemegy, mivel ugyanakkora az áramerősség a két oldalon. Csakhogy ez nem igaz. Ha igaz lenne, akkor ebből önmagában következne, hogy akárhány izzót egymás mögé lehetne kötni, hiszen az elsőből kijövő elektronok bemennének a másodikba, onnan a harmadikba, stb. Ez nyilvánvalóan nonszensz.


(A helyzet az, hogy az energia nem az áramerősséggel vagy a töltések számával korrelál, hanem a feszültséget is figyelembe kell venni.)


Szóval miért nem működik a dolog? Mert az akku (a második akku) töltése egy fogyasztónak felel meg, a második akkkunak ellenállása van, stb. Ráadásul nem csak az áramló elektronok iránya számít, hanem a feszültsége is, mert ugye így kapunk elektromos energiát.


Ha egy kicsit belenézünk a dolog hátterébe, akkor meglátjuk, mi történik. A cikk azt írja, hogy az energiafajtákat nem lehet eltüntetni, csak egymásba alakítani. Nos, ez igaz. Az akku esetén mi történik? Van egy kémiai reakció, valamilyen ionreakció, ami adott mennyiségű energiát termel. Ezt akkor is megtermelné, ha a reakciót egy pohárban hajtanánk végre, csak pillanatszerű lenne, az energia pedig hő lenne. (A hő is egya energiafajta.) Ez a hő pedig átadódna a környezetnek, nem elveszne, de az ember szempontjából mégis haszontalan volna.


Na ezt a reakciót az elemben szép lassan, részekre elválasztva végeztetik, így képes arra, hogy elektron mozgásává konvertálja az energiiát, hő helyett. Ha az elektronokat rövidre zárva kisütöm az akkut, akkor valójában ugyanaz történik, mint ha pohárban zajlana a reakció: gyorsan végbemegy, és az energia hővé alakul (és ez a hő megolvasztja a vezetéket, eldeformálja az akkut vagy hasonló károkat tesz).


Éppen ezért kell belekötni egy fogyasztót a rendszerbe. hogy azon keresztül folyva az akku energiája más energiává alakuljon. Ha ez a fogyaztó egy motor, akkor mozgási energia lesz, ha egy fűtőtest, akkor hő. Sőt, ha egy másik, üres akkou, akkor az egyik akku szépen elkezdi tölteni a másikat, de csak addig a szintig, míg egyforma (fél) töltésűek lesznek.


A lényeg, hogy az akkut plusz fogyasztók összességét egy egységnek kell tekinteni, nem tudsz több energiát levenni a fogyasztókon, mint amennnyit az akkuban zajló kémiai rekaciók termelnek. Vagyis ha egyszerre világítasz és akkut töltesz, akkor

1) a világítást jóval kevesebb ideig fogod tudni csinálni, mert kimerül az akku,

2) a töltés a másik akkun közelében sem lesz a teljes töltöttséghez.


Mindehhez hozzájön, hogy a vezetékek ellenállása sem 0, így pusztán attól is energiát veszetesz (azaz hőként haszontalanná alakul, persze nem vész el az univerzumból, csak számodra), hogy használod az akkudat.

2011. szept. 4. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 A kérdező kommentje:

http://www.youtube.com/watch?v=H401wIAGdlI&feature=related


Már ez is egy örökmozgó.

És szeretném hinni, hogy létezik örökmozgó. Sőt van is örökmozgó, az elektronok. Hiszen azok megállás nélkül keringenek az atommag körül. Csak ezt kellene készülékekkel befogni, azaz az elektronáramlást.

Sokat nem értek a fizikához, inkább úgy gondolkodom, hogy minden lehetséges, csak még nem tartunk ott, hogy technikailag kivitelezzük a kívánt dolgokat. Úgy tudom, a Tesla Switch nem merülhet le olyan egyszerűen, mivel az akkumulátor csak egy elektronokat áramlásra késztető szerkezet. Itt pluszban hozzá van építve az oszcillátor, ami nagyon gyors kapcsolásokat enged meg, ami miatt az elektronok feltórlódnak. A 100 és 800 Hz között beállított kapcsolgatások révén a térben lévő atomok elektronjai kényszerülnek becsatolódni az elektronáramlásba. Így hiába az ellenállás, ez a többlet energia simán legyőzi.

2011. szept. 4. 10:48
 6/67 anonim ***** válasza:
80%

Ennyi ökörséget bárki le tud irkálni, attól még az örökmozgó nem fog működni...

"elektronáramlást kéne befogni"

Apukám, ezt hívják elektromos áramnak, pár éve feltalálták már...

2011. szept. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 A kérdező kommentje:
2011. szept. 4. 11:00
 8/67 A kérdező kommentje:
tudom hogy at elektromos áram az elektronvándorlás.
2011. szept. 4. 11:01
 9/67 anonim ***** válasza:

Ez a videó egy ökörség.

Ezekben a kerekekben az összes golyó a forgás irányával ellentétesen dolgozik, tehát kb 5 másodpercen belül leállna a forgás, és nem történne semmi.

Persze egy youtubeos animáción tényleg marha jól működik a dolog...

2011. szept. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 A kérdező kommentje:
Helyesbítéssel az elektronokat áramlásra késztetni, melyek a térnen az atommag körül keringenek. Ha valaki mégis megépítette a Tesla Switchet működőképesre, szeretném vele felvenni a kapcsolatot. Én is kipróbálnám a megépítését először kicsiben, hogy saját szememmel lássam, működik-e.
2011. szept. 4. 11:04
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!