Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan lehetséges műanyag...

Hogyan lehetséges műanyag tárgyak vezetőképessé tétele galvanizálással - eredményes, házi módszerrel?

Figyelt kérdés

üdv.

Olvastam, hogy van egy spéci spray ami grafit tartalmú, tehát vezetőképessé teszi a felületet amit bevonunk vele.

Ez igaz, nagy ellenállása sajnos és nagyon melegszik miután Cink-klorid oldatba merítem. Minden fémet sikerült eddig galvanizálnom, de ezt a grafit bevonatot nem, vagy nagyon nehezen és kis felületen. Az ellenállás véget melegszik sőt elég.

Hatékonnyá kéne a gyártást.

Nem tudom mi a baj.

Talán CuSO4 elektrolízissel jobban járok, nem próbáltam még.


Aki tud és ért a témához kérem segítsen, a felesleges szemetelést mellőzzük.

Köszönöm


2012. jan. 15. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem írtad hogy milyen műanyag, de a nyomtatott áramköröknél a furatfémezés (v. furatgalvanizálás) valamint az additív technológia így működik, ezekről lehet találni leírásokat. Ezeknél mindig van egy vékony rézrétegleválasztás kémiai úton, utána a galvanizálás.

Más esetekben gyárilag tudomásom szerint párologtatni szokták a műanyagra a fémet.

2012. jan. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

értem azt amit te írsz, nyomtatott áramköreim nekem is vannak és tudom az más módszer.

a műanyag talán pvc nem tudom de az elektrolit oldat nem marja el, mivel semlegessé tettem a kémhatását.

másrészről ha jól tudom a vázákat és hasonló fémtárgyakat is elektrolízissel készítenek aminél a lenyomat vezetővé tételéhez grafit porral vonják be.

Asszem a hogyan készültben is benne volt, meg egyetemen tanultam.

2012. jan. 15. 19:57
 3/6 A kérdező kommentje:

megtaláltam hosszas keresgélés után neten

érdekes a nyelve:D

http://www.youtube.com/watch?v=yyUPQxuHkJQ&feature=related

2012. jan. 15. 20:35
 4/6 A kérdező kommentje:

ismét találtam valamit: csak megoldom én ezt a kérdést... :)

bemásolom mert a tárhely bemondta az unalmast.


A forma felületének, melyre az áramnak a kívánt fémet le kell raknia, mindig jó elektromosság-vezetőnek kell lennie; fém-formák e kívánalomnak már is eleget tesznek. De midőn a forma, miként ez a gyakorlatban rendszerint lenni szokott, viaszból, kénből, gipszből, vagy még jobban zselatinból (enyvből) vagy gutta-percsából van, a felületet megelőzőleg meg kell fémezni. Ezt többféle módon érhetjük el. A legegyszerűbb eljárás abban áll, hogy a formát ecset vagy kefe segítségével vékony és egyenletes grafitporréteggel vonjuk be; a forma jó vezetővé való tételé-


791


nek ezt a módját JACOBI találta fel. Lehet salétromsavas ezüstnek alkohololdatát is használni. A formának ezzel az oldattal megnedvesített felületét kénhidrogén gáz behatásának tesszük ki, ekkor rendkívül vékony, fekete kénezüst-réteg keletkezik; s az utóbbi vegyület igen jó vezető. Ezt a második módszert leginkább akkor alkalmazzák, midőn finom szerkezetű tárgyakat, mint például virágokat, gyümölcsöket vagy üvegtárgyakat kell lemásolni.


Midőn a forma már készen van, s a fémlerakodmány felvételére is alkalmassá van téve, a fürdőt s a galvanoplasztikai készüléket kell rendbe hozni. Az, a mit egyszerű készüléknek neveznek, nem egyéb mint maga a fürdő, mely lényegében véve nem egyéb, mint egy állandó áramú elem, mint a milyen például a DANIELL-féle. Tegyük fel, hogy valamely tárgyat rézzel kell lemásolni; ezt a fémet használják a legtöbb esetben.... stb

köszönöm magamnak a segítséget

2012. jan. 15. 20:57
 5/6 fúróferkó ***** válasza:
Azért én gratulálok ám.De tényleg.
2012. jan. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi, sok munka volt
2012. jan. 16. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!