Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A spanyol nyelvet könnyű tanulni?

A spanyol nyelvet könnyű tanulni?

Figyelt kérdés
Úgy értem mennyire nehéz , vagy mennyi idő legalább alapszinten megtanulni? Előny-e, hogyha tudok románul?

2014. aug. 28. 13:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen, mármint könnyű. A román nem tudom, előny-e, nem beszélek románul. Az angol sokat segített. (Magamtól tanulom a spanyolt.)


És gyönyörű nyelv, én imádom. :)

2014. aug. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Én is csak önképző módon tanulgatom, de az angol után tényleg valahogy könnyebben megy. Én most a duolingo-t és az e-spanyol.hu-t használom, szerintem ezek nagyon jók. Esetleg tudnátok ajánlani még olyan oldalakat, ahol a nyelvtan érthetően le van írva és ahol jól fejleszthető a szókincsem?
2014. aug. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudsz romanul (+ ha Romaniaban elsz, akkor gondolom 3-4 evig latint is tanultal), akkor nagyon konnyu lesz!
2014. aug. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 calambrito válasza:
100%
Természetesen vannak sokkal nehezebb nyelvek is, de a spanyol egyáltalán nem a könnyűek közé tartozik és tanulni sem túl könnyű, mert -többek között- irgalmatlan sok rendhagyóság van, magyarul: vagyis általában nem elég egy szabályszerűséget megtanulni/megjegyezni, hanem a kivételeket be kell magolni. Egyébként alapszinten nem olyan vészes megtanulni. A román óriási előny, mert közös nyelvcsalád (új-latin) mindkettő.
2014. aug. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Ha tudsz románul, nagyon könnyű lesz, nagyon hasonlóak. Bár a románban nagyon sok a szláv jövevényszó, emiatt annyira nem lesz egyszerű, viszont a román anyanyelvűek tanulás nélkül is megértik – állítólag – a spanyolt.


Calambritónak igaza van, az amerikaiak baromságát, miszerint a "spanyol a világ legkönnyebb nyelve", el kell felejteni (annál is inkább, mert még ők is képtelenek megtanulni, akik ezt a marhaságot terjesztik).

2014. aug. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ha perfekt vagy románból, és romániában nőttél fel, akkor tanultál latinul is, ahogy fentebb is írták, szóval ha mondjuk lehetőséged van kint lenni 2-3 hónapot Spanyolországba, akkor totál rád ragad mint a kosz. De ha tudsz valóban románul akkor meg tudnád hogy mennyire könnyű románként az újlatin nyelvek, konkrétan nem is kell tanulni ahhoz hogy megértse a román a spanyolt vagy a franciát (vagy olaszt és portugált), órákat eltudunk dumálni anélkül hogy szótár kellene holott mind ketten a saját nyelvünkön beszélünk. Ha nem is vagy kint csak szinte filmeket, műsorokat kell nézned ahhoz hogy beszéld akármelyik új latin nyelvet, meg azt a némi nyelvtani különbséget megtanulni, de az nemsok.
2014. szept. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!