Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Kétszeres feszültségnél...

Kétszeres feszültségnél hányszoros lesz a teljesítmény?

Figyelt kérdés

"Kétszer akkora villamos munka (energia) ugyanannyi idő alatt kétszeres feszültséggel érhető el, háromszoros háromszor akkora feszültséggel és így tovább."


Ez tényleg így lenne? Egy tankönyvből idéztem. Mert a W=U²t/R képletből nem ez következik.



2018. febr. 19. 15:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Értem én, hogy védeni kívánod, amit mondtál, természetes emberi impulzus, de szerintem már rég túlhaladtál a "vesztett ügyekbe ölt, százszorosan felesleges erőfeszítés" küszöbértékén. Van, aki nem tud veszíteni. :) Pedig, ha belenézel a saját mondatodba, magadnak bevallhatod, hogy elszörnyedsz tőle: egyszerűbb modellt is alkalmazhatnak. Ja, az áramgenerátor, mint egyszerűbb modell. :)
2018. febr. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Értem én, hogy védeni kívánod, amit mondtál"

Nem védek én semmit. Csak próbálom kideríteni az idézet oktatási célját.


"egyszerűbb modellt is alkalmazhatnak. Ja, az áramgenerátor, mint egyszerűbb modell. :)"

Nem áramgenerátor szempontjából, hanem oktatási szempontból - előbb veszik a pillanatnyi munkavégzést, mint egy adott értékű ellenálláson végzett munkát.

2018. febr. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 D.O.81 ***** válasza:

Munka egyenlő, a feszültség a négyzeten, szorozva az idővel, osztva az ellenállással, ami megfelel a:

Munka egyenlő, a feszültség szorozva, a feszültség osztva az ellenállással, szorozva az idővel, ami megfelel a:

Munka egyenlő, a feszültség, szorozva az árammal, szorozva az idővel összefüggésnek.


Üdv.

2018. febr. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Egyszeri figyelmes átolvasásra kiderült volna, hogy ez sem a kérdezőnek, sem az eddigi válaszolóknak már rég nem ismeretlen. :D A beszélgetés nem erről szól.
2018. febr. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!