Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az ember miért nem tud sose...

Az ember miért nem tud sose boldog lenni?

Figyelt kérdés

2019. aug. 1. 01:24
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

En a boldogsagot valahogy a Maslow fele szuksegletek piramisaval tudom osszefuggesbe hozni. A boldogsag mindig egy szukseglet kielegitese okozta orom. Jol lakunk, ez egy rovid ideig tarto oromet okoz. Ahhoz hogy ez a tevekenyseg megint oromet okozzon, az kell, hogy megint megjelenjen ez a szukseglet es megint ki lehessen elegiteni. Ha nem vagyunk ehesek, csak eszunk, nem okoz akkora oromet.

A masik dolog pedig, hogy a szuksegletek hierarchikusan epulnek fel, mint egy piramis. Legalul vannak a legelemibbek, a legtetejen pedig a legelvontabb szuksegletek. Fontos felismerni ezt a hierarchiàt sajat magunkba. Minel elemibb egy szukseglet, a tartos kielegitetlensege annal inkabb kihat rank, es megakadalyozza, hogy mas, magasabb rendu szuksegletek kielegitesenel boldogsagot erezzunk.

2019. aug. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 szonata válasza:
Ne tévesszük össze a bodogság tárgyát. Az anyagi javak megszerzése átmeneti örömöt hoz, de az nem boldogság. A boldogságot az emberi kapcsolatok hozzák. A természet,a könyv,a zene, a szerelem, a megbocsájtásra képesség hozhat igazi belső boldogságot. Az egész létezése átjárja testedet, lelkedet, ezt közvetíted a külviág felé. Mosolyogsz, BOLDOG vagy és az adódó probkémákat is könyebben tudod megoldani. A testünkben lakozó lélek a fő motor, ha az sérül lassan minden borul. Tudni kell örülni egy szép felhőnek az égen, egy mosolygó ember látványának. Boldogság a jutalmunk az is, ha segítünk valakinek, önzetlenül, szeretettel. Ez a sok is apró boldogság épül egymásra és tesz minket sebezhetetlenné. Minden anyagi javunkat elveszthetünk, azokat nem is visszük magunkkal, de a lelkünkben őrzött emlékek, élmények örökre a miénk marad, visszük magunkkal mint örök kincset. A boldogsághoz tartozik az is ha az erre való képességet, vágyat tovább tudjuk örökíteni a gyerekeinkben, mert ez is boldogság, hogy őket a boldogság keresésére, megtalására, megőrzésére képesekké tegyük. Így zárul be és tágul ki a kör mindenki számára.
2019. aug. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 Kotricz Magdolna válasza:
61%
Szerintem az emberek többsége szinte csak nagy értékekre fókuszál.A boldogság apró dolgokból tevődik össze egy szál virág,egy madár,a Nap, a Hold a csillagok sorolhatnám tovább..... A boldogság mindenkinek mást jelent,,,,egy lelkiálapot ami pénzzel anyagiakkal nem pótolható.pár éve jöttem rá,hogy eddig az apró dolgokra nemis figyeltem mikor elkezdtem figyelni a környezetemre észre vettem a sok apó dolgot olyan boldogságot találtam amit senki nem vehet el tőlem! Egy nőt,egy férfit ,egy autót,egy házat elveszíthetek,de a magam által szerzett boldogságot soha.
2019. aug. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim válasza:
Hát az én tapasztalataimból kiindulva, azért van ez mert így célszerű. Ha nap mint nap boldog lennél, nem lennének céljaid, csak tespednél, viszont a boldogságért célokat kell felállítanod, és a célok kitűzése egy remek mód arra, hogy egészségesen haladj és boldog is legyél.
2019. szept. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Balogh Vajk ***** válasza:
Az igazság az, hogy a többsèg a sírást választja mint első benyomást. Szerintem számukra ez a kiindulási pont, s így -talán az ettől való elrugaszkodást követő, az alap-pozicióba való visszatérés az, ahol képesek "kiváltani" a fogalomnak tulajdonított hatást.
2021. júl. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

"gyerekkorban maga a nyári szünet közepén kevésbé érzed magad boldognak a szünettől"

Én ugyan nem. :D


"a tresholdot"

Aztatat?

2021. júl. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!