Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyha valaki 3 hónapig csak...

Hogyha valaki 3 hónapig csak üdítőitalokat iszik, az éhenhalhat?

Figyelt kérdés

2019. szept. 7. 14:04
 1/10 anonim válasza:
55%
Igen, és nem kell hozzá 3 hónap.
2019. szept. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 EagleHUN ***** válasza:
43%

Igen a fehérje, vitamin és egyéb hiányok hamar végeznének vele. Ahogy #1 írja.


De ha arra is gondoltál hogy semmi mást sem iszik, tehát vizet sem, akkor szerintem 1 hét alatt is meghalhat a kiszáradás és az elektrolit háztartás felborulása végezhet vele.


https://www.youtube.com/watch?v=Ch4sH-4W8RI

2019. szept. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem kb 40-50 napig lehetne bírni kínok között. Súlyos felborult alultápláltsággal.


Glükóz bevitel ugye adott, de fehérje és aminosav bevitel nélkül miután elbontottad a saját izmaidat... necces lenne.


Elektrolitok talán pótlódnának, mivel vízből készülnek ezek a löttyök többnyire. Csak nem desztvíből csinálják :d

2019. szept. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%

A kérdés nem egyértelmű. Eszik akármit mellé az illető?

Amennyiben igen, akkor valószínűleg nem az éhenhalás, hanem túlsúly okozta krónikus betegségek fogják fenyegetni.

Amennyiben nem, az már érdekesebb kérdés. Általában az üdítőitalok nem tartalmazzák a szükséges aminosavakat, vitaminokat vagy sókat amelyek elengedhetetlenek a biokémiai folyamatokhoz. Amit pedig tartalmaznak a szükségesből (nátrium,kálium,klorid,stb) az túl nagy koncentrációban van benne és felborul a homeosztázis.

Valószínűleg fatális kimenettel végződik.

2019. szept. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Barnabas333 ***** válasza:
Ismerek olyan nőt aki 7éve csak cukros üdítőn él. Persze eszik is. És még él. Mondjuk kövér és tuti cukros is...
2019. szept. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Üdítőitallal ne szoptass ekkorka csecsemőt.
2019. szept. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#5 Nem a sok cukortól lesz valaki cukros. Én igen sok cukrot fogyasztok gyerekkoromtól kezdve. Néha annyit ettem, hogy kikristályosodott a bőrömön. És mégsem vagyok cukros. (A sok mozgás miatt kövér sem.)


A kérdezőnek: Ne próbáld ki, és főleg ne édesítőszeres italokkal.

2019. szept. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 EagleHUN ***** válasza:

#7 Nem magával a cukorfogyasztással van gond, hanem a finomított (tömény) cukrok rendszeres és nagy mennyiségű fogyasztásával.

Az történik hogy ha bevisz egy nagy adagot az ember az gyorsan felszívódik ezt érzékeli a hasnyálmirigy elkezd termelni inzulint mint az őrült. A vércukorszint ettől leesik és az illető elkezdi nagyon éhesnek érezni magát.

Közben a túl magas inzulinszintet érzékelve a szervezet stoppot int a hasnyálmirigynek is. És a kör kezdődik elölről.

A finomított cukrokkal olyan hullámvasútra lehet felülni amivel hosszútávon bizony ki tudja az ember végezni a saját hasnyálmirigyét. Van akinél tovább tart, van akinél rövidebb ideig.


Az elhízás sem feltétlenül a cukortól van a mozgáshiány és a magas szénhidrátbevitel együttesen okozza. Szénhidrát->a keményítő a liszt a tészta stb is! Szóval nem feltétlen cukor de egészségtelen hús és zsírszegény táplálkozás főleg az oka. (A zsír is csak akkor hizlalhat ha nem mozgunk eleget.)

- Tudtad hogy a legtöbb cukorbeteg a vegetáriánusok közül kerül ki? Nocsak...


"Néha annyit ettem, hogy kikristályosodott a bőrömön."


Ilyen nincsen! Fiziológiai/biológiai képtelenség! Maximum a só kristályosodhat ki a bőrödön. Kóstold meg ha ilyet tapasztalsz. (Cukorbetegnek lehet acetonos a lehellete mint egy alkoholistának! Erre figyeljünk!)


Azzal viszont teljesen egyetértek hogy a mesterséges édesítőszerek kb még egy fokkal rosszabbak mint amit itt fentebb leírtunk! Nem megoldás a problémára.

2019. szept. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Miért , ki akarid próbálni?
2019. szept. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#8


„Az történik hogy ha bevisz egy nagy adagot az ember az gyorsan felszívódik ezt érzékeli a hasnyálmirigy elkezd termelni inzulint mint az őrült. A vércukorszint ettől leesik és az illető elkezdi nagyon éhesnek érezni magát.”


Ez igaz. Méregették a vércukromat, mert furcsállotta az orvos, hogy szinte bármit eszem, rövid idő alatt felugrik 20-ra, aztán rövid idő alatt leesik 4-re. És tartósan ott marad, amíg mozgok. Mert nagyon sokat mozgok, napi 6-8 órát, nyáron 10-et is. Amiben tévedsz, hogy nem leszek éhes a következő étkezés időpontjáig. A gyomrom a megszokott időpont szerint működik. Aztán éjszaka, vagy napközben ha egy–két órát pihenek, szép lassan felmegy 5,5 körüli értékre.


Nem vagyok elhízva, valószínűleg a sok mozgásnak – házépítés, kerti munka - köszönhetően. Sok cukros ételt eszem, sok kenyeret, de sok zöldséget, gyümölcsöt is, viszont kevés húst. Vaj, sajt, és 3,5%-os tej formájában elég sok zsírt. Az orvos azt mondta, ennyi mozgáshoz napi 2200 kcalt megehetek. Egy ideig jegyeztem, és kiderült, hogy 1900 kcal-nál nem kívánok többet. Az is kiderült a vizsgálatokból, hogy ha extrém sok fizikai munkát végzek, vagy egész nap kint vagyok a fagyban, hogy könnyebb legyen a mozgás kissé alulöltözve, másnap, harmadnap megeszem a 2500-3000 kcal-t, aztán helyreáll a normál fogyasztásom.


"Néha annyit ettem, hogy kikristályosodott a bőrömön."

Nem képtelenség, a bőr is képes átvenni a kiválasztás egy részét. A nagyanyámék tanyán laktak, zsákban állt a cukor a padláson Olyan szarul főztek, hogy mi gyerekek fellopakodtunk a padlásra, és a kristálycukor tömböket ettük ebéd helyett. Anyámék orvoshoz is elvittek a bőrömön lévő ragadós buborékok miatt, és az orvos megállapította, hogy cukor. Meg is kóstoltam, édes volt!


Az egészségemmel, az emésztésemmel a sok cukor ellenére semmi baj. Igaz, hogy nem eszek édesítőszert, felvágottakat, margarinokat, meg olyan kajákat, amiben sok az E adalék. Egyszer volt baj a gyomrommal, amikor egy bőrgombára Lamisil tablettát kaptam. Utána gyakorlatilag csak zsírt ehettem zsírral, minden más meghajtott. Aztán rájöttem, hogy a megsavanyodott több napos levesek, a rohadt gyümölcsök nem ártanak meg. Szép lassan visszatelepültek a hasznos baktériumok a gyomromba, és most már minden rendben. Sőt, megszoktam a romlott kajákat is, és gond nélkül meg tudom enni.


Mindebből azt gondolom, hogy a sok mozgás=egészség. Mindenkinek megszívlelendő!

2019. szept. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!