Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ti hallottatok már olyanról,...

Ti hallottatok már olyanról, hogy vki megmondja, hogy milyen napra esik egy dátum? Tényleg van ilyen képesség?

Figyelt kérdés
2019. nov. 15. 22:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ja, elfelejtettem: van két diplomám, és egy nagyon jó munkám. Köszönöm szépen.
2019. nov. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de ez a válasz eléggé arra utal. Lehet, hogy te másra gondoltál, de másképp kéne akkor megfogalmazni vagy kifejteni, mire is gondoltál pontosan. Körülbelül, mintha mindegyik egy kategória, akinek van vmi (különleges) képessége. Ha Aspergeres vagy, akkor bizonyára neked is van vmiféle képességed (pl. másképp tanulsz, mint mások) vagy vhogy megnyilvánul. Akinek meg ilyen jellegű képessége van, biztos van olyan, aki nem tud alapvető dolgokat-én is hallottam már olyanról!- de nem kéne ezt így kijelenteni, hogy "az képtelen önálló életre".

Mert egy ilyen képességben már nagyon sok probléma megoldási lehetőség rejlik, tehát innen adódik, hogy nem igaz az, hogy vki képtelen önálló életre. Csak másképp oldja meg a problémákat, mint más emberek.

Ez ugyanolyan, mint amikor az összes autistát agresszívnek bélyegzik: mert van köztük, de nem mind.

2019. nov. 20. 23:05
 13/15 anonim ***** válasza:

Kérdező, te egy agresszív kismalac vagy. Mit osztod az észt ilyen pökhendi módon, mikor fogalmad sincs a témáról?


Mint minden ilyen "képességnek" általában súlyos ára van neurobiológiailag. Ez lehet akár a teljes önellátás hiánya, vagy a társadalomba illeszkedésre képtelenség... így örök életére felügyeletre szorul. Természetesen az agy sok érdekes dolgot produkál és széles spektrumon előfordulnak negatív/pozitív hatások.


Általában viszont nem marad következmények nélkül sajnos... és bizony olyan eset is nagyon gyakori amikor semmiféle pozitív képességgel nem jár ez a fajta zavar.

2019. nov. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Tényleg én lennék a pökhendi?

Nem vagyok agresszív, csak kifejeztem a nemtetszésem a megnyilvánulásodról.

Azért van némi igazság abba, amit írtál, de azért nem kéne ennyire általánosítva írni erről.

De ha már személyeskedsz, engedd meg nekem is: Te szerintem egy sértődékeny kis mimóza vagy, aki el nem tudja viselni, ha vmit rosszul mondott.

Rosszul fogalmaztál, csakúgy szólok visszajelzésből. Mintha az összes különleges képességűre ez vonatkozna ez a leírás!

Figyelj oda, hogy ne bántóan fogalmazz meg vmit!


Mert én nem azt mondtam, hogy teljes mértékben nincs igazad, de ez nagyon (!) erős kijelentés. És ahogy látom, te csak azokról a "nagyon súlyos esetekről" beszélsz.

Az meg már önmagában pozitív, hogy van egy képessége, mert ezzel lehet vmit kezdeni. Lehet, hogy más pozitív "hatása" nincs, csak ez az egy, de ezzel sok mindent kezdhet. Szerinted Einsteinnek és társainak nem voltak hasonló képességei? A "pozitív képesség" nélküli zavar meg elég sajnálatos dolog, de most nem is arról van szó.


Valszeg én is vmennyire aspergeres vagyok és az egyik ismerősöm is az. Én jó gyors fejszámoló vagyok, ő meg a földrajzot fújja teljesen fejből.

Nem mondanám őt se "teljes életképtelennek" és magamat sem.

Mert nekem is, neki is vannak hibái vagy hátrányai - ahogy minden embernek - de lehet még korrigálni. Gondolok itt olyanokra mint pl. túlérzékenység, figyelemzavar, hiperaktivitás, zárkózottság.

Szóval összekapcsolódhat bizonyos rossz dolgokkal: mentális betegségek/rendellenességek, agresszivitás, kapcsolatépítési nehézségek, tanulási nehézségek, de ez is lehet úgymond részleges is.


"Természetesen az agy sok érdekes dolgot produkál és széles spektrumon előfordulnak negatív/pozitív hatások."

Itt mondtad ki a lényeget. Vannak neki negatív és pozitív oldalai is.

És az a probléma, hogy mindenki csak a negatívról beszél. És onnantól már csak az az egyféle eshetőség létezik.

Vannak olyan dolgok, amiket korrigálni, fejleszteni és van, amit nem.

Nem mindegyik ilyen típusú emberre jellemző, hogy teljesen nem tudja magát ellátni, meg nem tud beilleszkedni. (Nem cáfolom, mert van ilyen ismerősöm is, aki tényleg szinte már egy remeteként él, de am nagyon okos, de annyira nem tud kapcsolatokat kialakítani az emberekkel)

2019. nov. 24. 22:07
 15/15 anonim ***** válasza:

Én is ki tudom számolni előre hogy milyen napra esik egy dátum kevesebb mint 3 perc alatt. Tudom hogy december 2- a csak 2029- ben fog vasárnapra esni. Idén hétfőre esik s majd 2024- ben esne vasárnaora de mivel szökőév lesz ezért hétfőre fog esni.

Romániában élek s 18 évig elemente de autist volt a diagnózisom s 18 éves koromtól egész más diagnózist kaptam. Mert Romániában sajnos a felnött autistákat nem autistaként tartják számon hanem más betegséget irnak be nekik.

2019. nov. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!