Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Léteznek démonok? Létezik a...

Léteznek démonok? Létezik a mi világunk mellett, mögött egy szellemi világ ahol démonok, jó és rossz akaratú szellemek és egyéb lények élnek?

Figyelt kérdés
Vagy ez csak mese, hogy gyereke felnőtt féljen a sötétben? Vagy van tényleg valami odaát?

2008. nov. 18. 08:17
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
70%
hát ha a droggal kötöd össze akkor annyi erővel azt is mondhattad volna hogy "persze hogy léteznek démonok! a képzeletünkben." és ez teljesen igaz is.
2008. nov. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
92%
Pont ezt akartam megkérdezni. Mi az hogy képzeletünkben? Ha valaki a saját kémiai egyensúlyába belenyúlva életszerűen tapasztal meg egy másik világot,(legyen az képzeletvilág)akkor honnan tudjuk hogy a szer nélküli világ a valós és egyetlen, rajta kívül semmi sem létezik? Szín józanon is termel az agy mindenféle kémiai anyagot. Pont olyan arányban hogy ezt lásd ami körülötted van. Nem te adagolod, de attól még ott van. Ezért írtam hogy szerintem lehetséges. Tapasztalni nem tapasztaltam, mert félek a drogoktól, de érdekel a téma. (Bár az álmokat is ide sorolnám.)
2008. nov. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
84%
Azért amit írsz, nem kicsit valószínűtlen. Ezt mind hogyan sikerült kitalálni? A drog tudatmódosító szer, így van. De az ember alapból józan, ha te kémia anyagok bejuttatásával megtéveszted az érzékszerveid és a központi idegrendszered attól még nem kerülsz sehova, főleg nem másik dimenzióba, esetleg a detoxikálóba. Ha van egy "okos" kis számítógéped amit a környezetből vett információkból megmondja, hogy milyen idő lesz és te írsz neki egy jó kis vírust, hogy baromságokat dobjon ki, hogy cunami lesz stb. attól nem hiszem, hogy bármi változik azon kívül, hogy szétkúrtad, nem fog időgéppé változni vagy ilyesmi. A képzelete meg mindenkinek más, a valóság pedig közös, ez különbözteti meg a kettőt. Csak bedrogozva összemosódnak a határvonalak. Persze nem mondom, hogy nincs másik világ, és még az sem biztos 100%-ig, hogy ez a valóság, és nem ugrok a drog szóra, csak nem hiszem, hogy bármi köze van az egészhez. Ezt te filozofálgattad ki otthon (persze mondtad te, hogy csak "lehetséges" meg "talán", de nem tudom, hogyan jutottál ilyen következtetésekre). Semmi alapja nincs, ellentétben a tudománnyal, ami tényszerű megfigyelésekből és azok leírásából és a köztük lévő összefüggések értelmezéséből próbál következtetni a valóságra. Ritkán hallani betépett tudósokról akik hihetetlen felfedezést tettek. A valóságot a tudománnyal megismerni csak józanul lehet. Bedrogozva, berúgva nem tudsz logikusan gondolkodni. Persze a tudomány is tévedhet, illetve inkább az emberek, de eddig ez bizonyult a leghatékonyabb módszernek a valóság megismerésére. És az a jó benne, hogy amit már megismertünk azt észérvekkel lehet bizonyítani.
2008. nov. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim válasza:
20%

Szia kedves kérdező!

Tudom furán hangzik amit most mondani fogok démonok nem léteznek ez tény de szellemvilág az van csak van aki hisz benne van aki nem én hiszek a szellemek létezésében és nem csak a vallásomból kifolyólag hanem abból is hogy éltem már át nem egyszer ilyen dolgot tudom hogy most sokan bolondnak fognak nézni de nem izgat mert aki esetleg azt mondja hogy nem vagyok komplett annak is átkellet volna élni ugyan azt amit én átéltem

egyszóval és röviden démon az nincs de szellemek vannak ha nem hiszed kérdez meg egy papot az megadja a választ!!!

2008. nov. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 A kérdező kommentje:
A démon is szellem nem?
2008. nov. 21. 12:00
 16/50 anonim ***** válasza:
80%
3-mal előttem. Ez túl bonyolult ahhoz hogy kifejtsem, főleg hogy a valót tekinted valónak, ami valóban való,(hehe) annak a 6 milliárd lénynek akiknek az agya ennek a vételére van kódólva. (nekem is)Na de megpróbálom neked a valószerűtlent valószerűen elmagyarázni, bár eddig is ezt tettem. Ismersz a való életben is adó-vevőket ugye? Egy frekvenciát sugárzó adót csak a megfelelő frekvenciára állított (hangolt) vevő foghat. Na képzeld el ha elállítják a vevőkészülékedet egy másik frekvenciára. Így járhat az az agy amit drogokkal hülyítenek. Igazad van hogy ha az agyad egyensúlyát megbolygatod csak zavaros képet kapsz (ahogy te mondod asszed jön a cunami) tehát a tudatmódosítók olyanok mint egy frekvenciaváltó, csak kezelhetetlenek, így nem finomhangolhatóak. De mi van ha képesek lennénk stabilan átállítani az agyat egy más frekvenciára, akkor is biztos hogy csak zagyvaságokat észlelnél?
2008. nov. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
90%
Ja és félre ne értsd, a tudomány és a jelen világ törvényszerűségeit ezzel nem akarom cáfolni. Magam is mérnök vagyok, csak szeretek elgondolkozni az alternatívákon.
2008. nov. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
80%

A Biblia szerint léteznek démonok, ezek azok a "bukott angyalok", akik Sátán mellé álltak az Isten elleni lázadásban. Róluk beszél a Mózes I. Könyve 6. fejezet (az özönvíz előtti rész), amikor még angyalokként lejöttek a földre, elhagyták az égi lakhelyüket, emberi testet vettek fel, és jól kiélték magukat. Amikor rájöttek, hogy Isten az özönvízzel el fogja pusztítani az egész világot, levetették a földi testüket, és visszamentek az égbe. Ahogy elhagyták az égi világot, démonokká váltak, mert azt a helyes, számukra kijelölt funkciót is elhagyták, amit nekik szánt Isten. Az angyalok nem emberek. Az, hogy Isten megengedte nekik, hogy emberi testet vegyenek fel, nem jelenti azt, hogy vissza is kell azzal élni. Ők tökéletes szellemi teremtmények voltak, ezért tudniuk kellett, hol a helyük. Mivel nem tartották meg azt amit, Isten nekik szánt, elhagyták égi lakhelyüket, démonokká, vagyis lázadókká váltak.

A démonoknak tilos most már emberi testet ölteniük, de mivel tudják milyen vágyaik vannak az embereknek, tudják milyen embernek lenni, tudják befolyásolni az energiamezőn keresztül az embereket.

Ez a bibliai magyarázat.


Megkérdeztem erről a témáról egyszer egy pszichiátert, aki azt mondta, hogy a nagykönyv szerint nincsenek démonok, mivel aki démonokkal társalog, azt a tudomány (nagykönyv) bolondnak, elmebetegnek titulálja.

Mivel, azonban vannak természetfölötti, rajtunk kívülálló lények, ezért ő személy szerint nem zárta ki a létezésüket. Azt mondta, hogy lehetnek szellemi lények, akik az embereket befolyásolják. De természetesen ezt a tudomány nem támasztja alá.

Ha jól belegondolunk a tudomány soha nem támasztotta alá Isten létezését sem, mégis a tudomány elfogadhatóbb a mai racionális világban, mint a teremtésben való hit.

Viszont érdekes elgondolkodni azon, hogy amíg a tudomány azt gondolta és támogatta, hogy a föld lapos, és elefántok tartják, valamint, hogy a föld lapos, ezért a hajók egyszer csak leesnek róla, addig a Biblia a Jób könyvénél a Föld kerekségéről beszél, Ésaiásnál, pedig arról, hogy a Föld a semmiség fölött függ. Honnan tudta volna egy egyszerű földi, tanulatlan ember ezeket a bölcsességeket, hogy ha távcső sem volt - akkor még Galilei sem született meg - ha csak nem tényleg Isten ihlette volna? Később, pedig aki azt az elméletet támogatta, hogy a föld kerek és a semmiség fölött függ, a tudomány elítélte, és eretneknek titulálta, pedig az volt az igazság.

Mindegy. A lényeg: nagykönyv szerint nincsenek démonok, szellemi lényeg. A Biblia szerint léteznek.

2008. nov. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
78%

Elözö válaszolónak: "Később, pedig aki azt az elméletet támogatta, hogy a föld kerek és a semmiség fölött függ, a tudomány elítélte, és eretneknek titulálta, pedig az volt az igazság."


Javits ki ha tévedek, de azt hiszem nem a tudomány itélte el öket, és titulálta eretneknek hanem az egyház...

A föld laposságáról pedig csak annyit,hogy az effajta középkori állitások nem tapasztalati, kisérleti, mérési eredményeken alapultak, hanem valaki a hasára vágott és hirtelen ez lett az igaz.

A mai tudomány igyekszik bizonyitani is azt amit állit, ebben különbözik a középkori "tudományoktól".

2008. nov. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim válasza:
68%

Kedves kételkedők!

Attól, hogy nem látunk valamit még létezhet (gondolj csak pl. a levegőre)...látjuk? Nem...de van ugye? Szóval valami, valamik vannak és bár nemtudom mik, kik ők, esetleg szellemek, démonok, ufók stb. de élnek mellettünk (más) lények!

Aki nem hiszi járjon utána! :)

2008. nov. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!