Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Léteznek démonok? Létezik a...

Léteznek démonok? Létezik a mi világunk mellett, mögött egy szellemi világ ahol démonok, jó és rossz akaratú szellemek és egyéb lények élnek?

Figyelt kérdés
Vagy ez csak mese, hogy gyereke felnőtt féljen a sötétben? Vagy van tényleg valami odaát?

2008. nov. 18. 08:17
1 2 3 4 5
 41/50 anonim válasza:
47%
Nem kéne a sok horror film íróknak ilyeneket írnija az egészről ők tehetnek xD.Szerintem ők az igazi démonok xD
2010. jún. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 A Hajnal Fia válasza:
hello!!! A Biblia le írja a démonok létezését,és a sátán létezését is. Ugyan úgy vannak démonok,mint ahogy szellemek is vannak. A démonok sokkal okosabbak az embernél. Nem mutatják magukat. Azt nem tudom hogy mért nem. Azt most nem tudom nektek 100%-osan meg mondani hogy igen figyelnek minket,de arra tudok példát hogy szellemek vannak. És ha szelemek vannak démonok is.
2011. ápr. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 A Hajnal Fia válasza:
15%

Felháborítónak találom a rengeteg tudatlan ember hülye ki fogásait. Aki hisz a szellemekben annak a démonokban és ugyan úgy hinni kell.

Kik a démonok?


A démonok semmi esetre sem csak a hollywoodi képzelet játéka. Továbbá, azentitásoknak sem csak egy kiagyalt osztálya, amelyet a középkori „naiv” elméi, vagypedig a nem nyugati kultúrák valóságnak fogadtak el, de amit a felvilágosult modernelme mindössze babonának tart. A démonok csakugyan léteznek, és a mi materialista,„tudományos” kultúránknak az a széleskörűen vallott hite, hogy démonok márpedignincsenek, csak erősíti hatalmukat felettünk.


Gyakran úgy gondolunk az írásokra, mint valami mítoszokra, vagy pedig a legjobbesetben, mint a történelem pontatlan leírásaira. Megfeledkezünk arról, hogy az írásokteleszkópul is szolgálnak a jövőbe, és ablakot nyitnak más dimenziókba. Nem tudjukelképzelni, hogy az írások ezen túlmenően bepillantást engednek abba, ami itt a Földönvárható. Például, ha a démonok természetét tanulmányozzuk az írásokban, azt találjuk,hogy bárhol is tartózkodjanak, viselkedésük mindig ugyanaz.


Továbbá, a démonok a létezés nem egyetlen típusát képezik. A démoni entitásoknaksok változata van. Némelyikük emberi és némelyikük földönkívüli származású. Ahogyanezt az univerzumot is különböző fajok, törzsek, országok és bolygók képviselik, éppúgyotthona is ez az univerzum a különböző típusú démonoknak is, akik különbözőkategóriába esnek, és olyan tevékenységet folytatnak, amely sajátos küldetésüknek felelmeg.


Kiről is mondhatjuk, hogy mindenképpen démon? A világon létező írások közül sokazt mondja, hogy amikor a lélek elhagyja a testet a fizikai halál következtében, és mégmielőtt egy másik fizikai lét alakját veszi fel, megítéltetik: egész előző élete mérlegrekerül az elmúlt cselekedetek teljes összegének a számbavételével. Evolúciójánakkövetkező stádiumában a lélek olyan testet kap, amely új otthona és kerete lesz e lélekmotivációinak, valamint összes erényeinek és gyengéinek az alapján. Egyes lényekerősen vágynak a rendkívül bűnös környezetre. Ezek könnyen válhatnak démonokká,amikor is születésük után olyan környezetbe kerülnek, ahol az a típusú kultúra veszi őket körül, amely lehetővé teszi számukra démoni viselkedésük tökéletesítését éskiélését.


Az ősi védikus írások figyelmeztetnek bennünket, hogy a démonoknak rombolóhatalmuk van. Ők nemcsak egyszerű pitiáner bűnözők pitiáner tervekkel. Nem csupánnormális emberi lények, akiknek az a meggyőződésük, hogy jobb letérni az egyenesútról, mert így könnyebb pénzhez és hatalomhoz jutni. Sokkal inkább olyan lények, akikegyértelműen arra születtek, hogy romboljanak és kizsákmányoljanak, vagy akiketkimondottan erre a célra készítettek fel.


A nagy hatalommal rendelkező démonok tömegesen tudják befolyásolni az emberitudatot. A védikus írások továbbá azt állítják, hogy az ilyen démonok különbözőrituálékban vesznek részt, és szeretik az emberhúst – különösen azok a démonok, akikmegpróbálják aláásni a természetüket tekintve lelki emberi társadalmak aspektusait. Éscsakugyan, a legtöbb démoni rituálé épp az ellenkezője annak, ami fokozza a lelki életet.


Megszentségtelenítik a keresztet és kigúnyolják az írásokat. Annyi rosszat tesznek,amennyit csak lehet. A rituálék eredményeképpen az emberhúst kedvelő démonokmisztikus hatalmat nyernek arra, hogy a legkülönbözőbb és legszokatlanabb módontudják manipulálni az anyagi energiákat.

2011. ápr. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim válasza:
73%
Persze, sőt úgy hallottam létezik egy olyan vilag is ahol casper, shrek, pinocchio, micimackó black jack - et játszanak és törp papa az osztó
2012. júl. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim válasza:
0%
Nem akarok beleszólni, de én pont most hallottam, a démonokról... Szerintem léteznek.. persze nem a kicsi szörnyek mint a mesékben, de a testünkben, szervezetünkben vannak, amit démonűző zenével lehet eltávolítani... elvileg kipárolognak a testünkből a zene hatására. Lehet hogy nem igaz de én hiszek benne....
2012. szept. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim válasza:
Előző vagyok, ja és a démonokkal együtt a negatív energia is kipárolog..
2012. szept. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 dress9dora válasza:
57%
A tömör válaszom NEM.Inkább bele se megyek.
2013. jan. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim válasza:

Sziasztok élvezet volt olvasgatni ezt az izgalmas vitát amit összehoztatok :D Nekem minden "láthatatlan, elméletbeli, szemléletbeli, hitfüggő, tudományos bizonyítékok nélküli dolog" egy-egy lehetőség arra hogy igazak... vagy nem... :D

Egyszerűen azért mert ilyen dolgaink mindig is lesznek aminek a "szkifi" kedvelők és így jó magam is örülhetünk.

Csak az ember nem tud teljesen pártatlan lenni... Muszáj állást foglalnom nekem is mert itt vagyok veletek én is és engem is érint minden ami a közösen megélt világunkra vonatkozik :D

Viszont azt hogy miben hiszek csak én döntöm el nem?

Akkor miért hinnék én abba hogy léteznek démonok ha az félelmet gerjeszt bennem? Ez ügye rám vonatkozott de ha valakiben az hogy hisz a démonokban nem félelmet hanem izgalmat vagy tudom is én akár boldogságot éreztet, akkor neki igen is azt mondom álljon ki a mellett hogy vannak démonok.

De emberek ne bántsuk egymást: Jelen példával élve ha rám elrőltettek egy félelmet azzal hogyha meggyőztök egy olyan alapjaiban kétes dologról ami bennem félelmet kelt azzal megsértitek a lelki nyugalmam. :D

Szerencsére még senki nem győzött meg arról hogy léteznek démonok így semmi félelem nincs bennem csak ügye amikor eljátszottam a gondolattal (egy nagyon jól kidolgozott horror film hatására... lehet ez a bajxD ) hogy milyen lenne ha léteznének megtapasztaltam a reakcióm és nem esett jól :P

Szerintem ilyen kérdésekben mindenki higgyen abban ami neki jól esik és majd ha fix mindenki számára elfogadható obijektív bizonyítékunk lesz a démonok létezésével, vagy nem létezésével kapcsolatban akkor majd nézhetünk egymásra hogy én megmondtam xD de addig mindenkinek hagyjuk meg a lehetőseget a lelki nyugalmának megőrzésére :D

2014. jan. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim válasza:

A démonok léteznek akkor Son Goku is :D Igy érthető a válasz szerintem :)

Amugy én épp ma probáltam a tükör elött a Blody Marry-s dolgot semmi nem volt :) szóval nincs mitől félni a képzelet szűleménye az egész :)

2014. jan. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim válasza:
Démonok? Szelemek? Hmm nem hisztek mert nem látok és nem tapasztaltok én ... én igen, volt már olyan mikor fura dolgot láttál hallottál vagy éreztél és félelemmel töltött el? Ezek a lények ebböl nyerik erejüket pl. Téged nem idegesítene ha ott lenél és nem látnának és ha éreznék hogy ott vagy akor csak be lenének szarva? Ez az ami idegesiti öket és nyerik erejüket ergo félelem miatt düh törki, vannak és ne féljetek az ismeretlentöl olyan nincs hogy jo vagy rossz szellem vagy bármi.
2017. máj. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!