Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Anyukám szerint valójában nem...

Anyukám szerint valójában nem léteztek dinoszauroszok, ez csak kitaláció és mese. Ez normális?

Figyelt kérdés

2019. dec. 18. 18:37
1 2 3 4 5 6
 21/57 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

És szerinte mire jó ez a ,,mese"? Mi a célja?


Úgy értem: valami célja biztos van, mert egy ekkora átverés pénzelése, szervezése, koordinálása, nem kis feladat lenne. Továbbmegyek: Egy ekkora összeesküvés és átverés az emberiség egyik legnagyobb ha nem a legnagyobb teljesítményének számítana. A Holdra szállás ehhez képest egy jelentéktelen kis semmiség. És mindez egy meséért?


A dínós képeskönyvek, játékok, múzeumok, filmek miatt nagyon nem érné meg fenntartani egy ekkora átverést. Már a színészek (paleontológusok és egyéb szakértők) pénzelése miatt sem. Hát még a kövületek, tudományos eredmények szándékos meghamisítása, stb...


A világ legnagyobb emberi összefogása egy értelmetlen átverés lenne? Ezt gondolja édesanyád? :D

2019. dec. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 Wadmalac ***** válasza:
77%

Vidd el ide:

[link]

2019. dec. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
100%

22. Nem inkább ide, minden évben van?

[link]



Vagy rakjatok ki madáretetőt és akkor látni fog a saját szemével is párat.

2019. dec. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 Wadmalac ***** válasza:

A másikra azért gondoltam ,mert állandó.

Csak ott nem biztos, hogy vannak eredeti csontvázak is.

2019. dec. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már leírták előttem, van tömérdek bizonyíték rá hogy léteztek (sőt, még mindig léteznek... madarak). Nyilván kitaláltak többezer fajt, amikhez fosszília darabokat is készítettek. Unalmas életű emberek ezek a paleontológusok.

Ez nem holmi vallás, hogy valaki eldöntse, hogy hisz-e benne, vagy sem. Megdönthetetlen bizonyítékok vannak rá, és folyamatosan újabbak kerülnek elő.


#14 A krokodil rohadtul nem gyík. Ez nem így működik ahogy gondolod. Abban viszont igazad van, hogy a dinoszauruszok tollasak voltak (meg még mindig azok). Illetve a madarak konkrétan dinók, hisz azokból fejlődtek ki.

2019. dec. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim válasza:
100%
A krokodil egy hüllő. Amúgy már ők is éltek a dínók korában. Szegények rég meghaltak volna, ha nem lett volna mnit ennijük. Amúgy nem minden dínó volt tollas.
2019. dec. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:

Pikkelyes hüllők (Squamata) rendje – gyíkok és kígyók

Ezt innen másoltam ki:)

[link]

Tehát a hüllőknek és a gyíkoknak van közük egymáshoz, nem is kevés:)

Másik amire érdekesség-képpen bukkantam, nem ma, még tegnap, csak akkor már nem írtam be ide:)

[link]

A krokodilok és a madarak közös sajátosságai


Ez is tök jó, ez is tök izgalmas:):)

2019. dec. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
37%

Ja, ja, az emberek miért hamisítanának képeket és adatokat, miért írnának kamu cikkeket világító piramisról, ufókról, időutazókról, szellemekről(pfff...), óriás emberi csontvázakról, miért mondanák hogy a citrom gyógyítja a rákot, a tévén keresztül energia küldhető át, a keto diétával lefogyhatsz, és hát évekig sorolhatnám.

Kézzel fogható bizonyíték? :D Hányan ástatok ki itt dinócsontokat? Azt hiszitek el, amit csak el akarnak hitetni veletek ameddig azt fogadjátok el ténynek amit láttok. Tessék, óriások: [link]

Ha ezt az iskolai tankönyvben láttátok volna, soha az életben nem kételkednétek benne, hogy óriások éltek a Földön.

Engem mondjuk hidegen hagynak a dínók, mondhatni agnosztikus vagyok velük kapcsolatban, pl. akár úgy is lehetett ahogy most elképzelik őket a talált csontok alapján, meg akár full máshogyan is. De attól, hogy valaki csak ennyit mond, hogy szerinte nem léteztek, biztos nem mondanám, hogy nem normális. Azt gondolnám talán érdemes lenne megkérdezni miért gondolja ezt, mielőtt minősíteném az embert. De a csordaszellem mindenhol működik, tök mindegy hogy vallás vagy tudomány kategóriában vagyunk.

2019. dec. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Engem mondjuk hidegen hagynak a dínók, mondhatni agnosztikus vagyok velük kapcsolatban, pl. akár úgy is lehetett ahogy most elképzelik őket a talált csontok alapján, meg akár full máshogyan is.2

Khm, arra célzol, hogy egy T-rex csontvázából össze lehet rakni egy zsiráfot is?

2019. dec. 20. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
10%
Egyrészt, az hótziher, hogy ha nekem kellene összeraknom akkor zsiráf is lehetne, vagy pudli, vagy virág, de nem, nem erre céloztam, igaziból semmi konkrétra nem céloztam, inkább csak arra szoktam gondolni, hogy ezek már akkor disneysítve lettek mikor először kellett valakinek felvázolni, hogy kb. milyenek lehettek, de valójában talán egész más volt a színűk, a húseloszlásuk, talán volt egy rakás olyan lágyrész rajtuk aminek nyomát már az első ezer év után sem találtuk volna meg, lehet sem pikkely, sem toll, sem bőr nem fedte őket hanem valami egész más, lehet nem azt ettek, nem úgy éltek, lehet hogy nem is akkor, lehet, hogy nem is a Földről származnak, igaziból mindaz amit ezekről mondanak, nem más mint a jelenről szerzett adataink visszakövetkeztetése, ami annyit jelent, hogy lehetett úgy is, meg akárhogy máshogy is. Az elképzelés, hogy a dinók mikor, hogyan lettek, hogyan változtak, a jelen helyzetünkhöz se nem ad hozzá, se nem vesz el belőle. Érdekes, de inkább csak annyira mint mikor elmész a piramisokhoz és elmesélik az Indiana Jones sztorikat, de nem lépheted át az 50 méteres határvonalat, csak ez a határvonal esetünkben úgy hatvanmillió év. Szóval dehogynem elhiszem, hogy kiástak csontokat, meghatározták azoknak korát, és próbálták kb. összeillesztgetni. És igen, egyébként csak elhiszem, nem is tehetnék mást, de soha nem mondanám arra aki azt mondja szerinte nem úgy történt, hogy nem normális, csak azért mert egyedül mondja, vagy mert kevesebben mondják, vagy mert ellent mond mindannak amit eddig megismertem a témáról. Azt gondolom azokról akik kérdés nélkül visszalökik az ilyen állításokat, hogy az elsők között dobálták volna meg Kopernikuszt és Galileit, mert nem kíváncsiak a valóságra, csak a készen kapott tényekre.
2019. dec. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!