Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A prímszámokkal kapcsolatosan...

A prímszámokkal kapcsolatosan kérdeznék?

Figyelt kérdés

Tételezzük fel hogy felismertem és kidolgoztam egy eddig teljesen ismeretlen módot arra, hogy hogyan lehet az egész számokat emelkedő sorrendbe helyezni úgy, hogy eközben különválnak az összetett számok és a prímszámok.

Ezenkívül a létrehozott táblázat segítségével játszi könnyedséggel megadható bármely összetett szám prímtényezős felbontása.


Ez a táblázat ciklikusan lineáris, így tetszőleges nagyságig folytatható, nincs előre definiált táblázat amit ki kellene tölteni.

Ezenkívül azt már most is tudom, hogy nagyságrendekkel gyorsabb mint bármely, az interneten eddig általam talált módszer.


A kérdésem az lenne hogy tud -e valaki valamit arról, hogy ezt mire lehetne használni? Vagy hogy pontosabb legyek, hogyan lehetne ezt kéz-pénzre váltani?


Nem hülyéskedek! Lényegében az a felismerés vezetett a megoldáshoz, hogy a matematikusok "fordítva ülnek a lovon"!


2020. jan. 3. 21:11
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%

Most miért bántjátok... Lehet, hogy menet közben mégiscsak rájött, hogy nem olyan egyszerű a felvetése, mint amilyennek elképzelte.

Én is jártam már sokszor így... Megsejtettem valamit, nagyon örültem neki, aztán rájöttem, hogy mégsem igaz úgy, ahogy elképzeltem. Persze más kérdés, hogy magamban tartottam, és nem terjesztettem a tévedésemet vagy degradáltam másokat.

2020. jan. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert önkritika nélküli bunkó volt.

Nem érdekli hozzáértők véleménye, közben meg biztos benne, hogy olyan eredményt ért el matematikában - miközben fingja sincs az egészről - amire a világ legzseniálisabb matematikusai sem voltak eddig képesek.

2020. jan. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
14%

Ha én lennék bírtokába ilyen világmegváltó felfedezésnek, én sem írnám csak úgy le ide. Bárki ellophatja, a zseniális ötlet oda. Az sem jó, ha csak úgy bemegy az akadémiára. Az akadémikusok ugyanis mindenhonnan lopnak. Hány plágium eset volt a politikában nem is olyan régre visszatekintve. Csak a jéghegy csúcsa


Egyszerűen azt mondja az akdémikus, hogy itt meg ott nem jó. Úgysem tudod megcáfolni egy naprakész tudóst, akinek még tekintélye is van. Majd 2-3 hónap múlva kicsit átdolgozva publikálja a felfedezését. Einstein relativitás elmélete is ismert volt előtte mégis Einstein aratta le, nem is rosszul a dicsődéget! 😨

2020. jan. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:

#11-nek:


Nem is a prímszámokban van, hanem az összetettekben.

Ha pedig ez megvan, már csak invertálni kell.


#15-nek:


Egyetlen válasszal "lelőlek":


Nem használok sem szorzást, sem osztást.

Jó találgatást.


Egyébként a feladatod jó vicc!

Attól még qrva messze vagyok hogy egy, ekkora nagyságrendű számmal képes legyek dolgozni!


Kifáradtam a hülyeségtől, a többiek közül egyedül #14-el kezdtem értekezni priviben.

2020. jan. 4. 19:19
 25/40 A kérdező kommentje:

#23-nak:


Köszönöm.

2020. jan. 4. 19:26
 26/40 anonim ***** válasza:

"ekkora nagyságrendű számmal"

Akkor gyorsan fejlődj föl, mert ennek van értelme!

10 jegyű számnál kiszámolják mások is igen hamar.

2020. jan. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:

#26-nak:


Az én "lépésközeim" picit nagyobbak mint 10 jegy.


Pontosan ez okozza jelenleg az egyik legnagyobb problémát! Egy saját, DOS alapú rendszert kell kikínlódnom ahhoz, hogy a nekem szükséges nagyságrendeket kezelni tudjam.


Még nem teljesen kész a tételem, és az utolsó két bizonyítás már hagyományosan nem ellenőrizhető.

2020. jan. 4. 20:52
 28/40 2*Sü ***** válasza:
100%

> Nem használok sem szorzást, sem osztást.


De erősítsd meg, hogy nem Eratoszthenész szitáját találtad fel újra… Lásd: [link]


Mert az a kijelentésed, hogy „a matematikusok »fordítva ülnek a lovon«” és az, hogy „nem használok sem szorzást, sem osztást”, az nagyon ezt sejteti.


> Egyébként a feladatod jó vicc!


Nem viccnek szántam. Ezt a jelenlegi tudásunkkal is lehet faktorizálni ésszerű időn belül, ésszerű számítási kapacitással. Vagy akkor hogyan kell érteni azt, hogy „azt már most is tudom, hogy nagyságrendekkel gyorsabb mint bármely, az interneten eddig általam talált módszer”?


> Egy saját, DOS alapú rendszert kell kikínlódnom ahhoz, hogy a nekem szükséges nagyságrendeket kezelni tudjam.


Megint a tájékozottság és/vagy tapasztalat hiánya:

Egy ajánlott szoftver: [link] , illetve [link]

Linux alatt kvázi mindegyik disztribúció tartalmazza. Létezik 32 bites Windows változata is: [link] .

2020. jan. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 2*Sü ***** válasza:
100%

De akkor itt egy könnyebb, ez csak 72 számjegyből áll. (Ezt a mai tudásunkkal kevesebb, mint egy másodperc alatt faktorizálni tudja egy átlagos számítógép.)


46 4161678381 0814380694 3568661476 3372723930 2977075368 5482816386 1232474633

2020. jan. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim válasza:
87%

"Kifáradtam a hülyeségtől..."


Kipihented már magad?


A legutóbbi tényleg nem több mint egy másodperc.

2020. jan. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!