Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » John Gribbin "Egyedül vagyunk...

John Gribbin "Egyedül vagyunk !" c. könyvében miylen jellegű érvek vannak ara vonatkozólag hogy egyedül vagyunk? pl olyasmi hogy nincsenek hozzánk hasonló civilizációk sem?

Figyelt kérdés
2021. jan. 10. 00:49
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
2021. jan. 20. 07:03
 12/26 A kérdező kommentje:
2021. jan. 20. 07:03
 13/26 A kérdező kommentje:
még azon belül galaxis is egy kib#szott nagy voitba.
2021. jan. 20. 07:05
 14/26 A kérdező kommentje:
de hogy ebből csak centauri mekkora aminek a szűz halmaz a része ami 60milió fény év aminek a lokal grup a része aminek a részei vagyunk egy tetves voitba van. Amara meg lehet paradicsom van.
2021. jan. 20. 07:09
 15/26 anonim ***** válasza:

Egyrészt mi az a voitba?


Másrészt szerintem pont eza baj ezzel a könyvvel. Bármi is történt a Vénuszon vagy a Földön, ami az élet kialakulásához vezetett, simán megtörténhetett még milliószor milliárdszor.


Arra hogy lottó ötösöd legyen baromi kicsi az esély, 1 a 90 millióhoz. De a galaxisunkban többmilliárd csillag létezik és ez csak az egyik galaxis, nem is különösebben nagy. Az univerzumban többmilliárd galaxis létezik és ez a szám csak növekszik, csökkeni nem fog, mármint amiket ismerünk. Igy aztán szerintem nem kell aggódni, hogy van-e élet rajtunk kivül.

2021. jan. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Ja de ha engem kérdezel szerintem csak a voitok közelébe lehet élet mert a többi helyen magasabb a csillagok koncentrátuma ami magasabb radioaktivitást eredményez. De am én nem vernék nagy dobra egy olyan fel fedezést hogy baktériumot találunk a naprendszer más pontján. Hiszen a kérdés csak azért merül fel hogy volnának szupercivilizációk képesek lehetnének a teleportra és meg oldható volna a népesség probléma humánus keretek közt. Mindenki számára egy remek életszínvonal. Tehát kifejezetten csillagközi civilizációk lennének érdekesek és reménykeltőek az emberi faj számára szerintem.
2021. jan. 20. 07:22
 17/26 A kérdező kommentje:

a voit árkok.


[link]

2021. jan. 20. 07:27
 18/26 anonim ***** válasza:
Ez elég scifi, de ha lenne olyan civilizáció, ami képes a csillagközi utazásra, lehet ezt is meg tudja oldani.
2021. jan. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Ja lehet. Nem stabil érv a galaxis rossz helyzete elvben ilyen civilizációk simán be népesítették volna már az univerzumot. Az a radioaktivitás meg lehet hülyeség mert ha bele gondolok a halmazokban önálló galaxisok vannak amik még mindig nagyon messze vannak egymástól. Még ha gyakoribbak is a galaxis keveredések nem hiszem hogy ez számottevően befolyással van a sugárzásra. Sokkal valószínűbb hogy nem tudnak létre jönni ezek a szuper civilizációk.


Szerintem ilyen távolságokhoz csakis teleportok lennének reálisak. Egy port rendszer amit ha egyszer ki építenek hasonlóan mint az internetet egy gomb nyomásra bármelyik port helyére tud kerülni.


Vagy egy olyan rendszer ami valami hullámszerűségképp értelmez minket és bárhova oda tud sugározni ahova el ér a hatóköre. Pl rá bökök a google mapban valahova és már ott is vagyok teljes valójában.

2021. jan. 20. 10:53
 20/26 TappancsMancs ***** válasza:
Ezeket mindig fejtegetéseknek kell venni és nem biztosnak. Van aki azt akarja bebizonyítani, hogy nincs máshol élet és ilyen módon vizsgálódik. Van aki a fordítottja és úgy vizsgálódik. Ez ilyen. Amúgy nem olvastam, szóval nem tudom mit ír.
2021. jan. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!