Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » John Gribbin "Egyedül vagyunk...

John Gribbin "Egyedül vagyunk !" c. könyvében miylen jellegű érvek vannak ara vonatkozólag hogy egyedül vagyunk? pl olyasmi hogy nincsenek hozzánk hasonló civilizációk sem?

Figyelt kérdés
2021. jan. 10. 00:49
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Az intergalaktikus tér áthidalása nem egyszerű feladat, ahhoz baromi jó technológia és hihetetlen nagy energia kell. A mi galaxisunk szökési sebessége 550 km/s, ami majdnem akkora, mint a napé. A legközelebbi galaxis 2 millió fényévre van. Nem egyszerű játék ez.


A teleport eljuttatása egy másik galaxisba, hát hogy mondjam nem egy gyors program.:) Legfeljebb, ha azt meg tudjuk oldani, hogy a teleportnak nem kell a másik oldalán semminek lennie és random oda lehetne jutni.

2021. jan. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Na ez az hogy ezt még a scifik is csak úgy tudják át hidalni hogy már van ott egy port és csak ki kell fejlesztenünk egyet a sajátunkba vagy találni a közelbe ami csatlakozik a többihez. Máshogy el se tudnám képzelni.
2021. jan. 20. 11:24
 23/26 anonim ***** válasza:
A teleportnak ez az alapja. A stargate sem mondott mást, pedig abban voltak vad dolgok.
2021. jan. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Valszeg a galaxisok közti teret már képtelenség át hidalni. A klaszterek köztit meg végképp. Íj módon akkor nem kell bánkódnunk hogy egy voitba vagyunk a többitől elvágva a galaxisunk ugyanis egy remek galaxis bővelkedik csillagokban és a lakhatósági zóna is rengeteg életre alkalmas bolygót tartalmazhat. Nagyon úgy fest hogy mi vagyunk köztük az uralkodó faj. De én remélem azért nem megy rá a demokráciánk az ilyen technikák ki fejlesztésére. Előbb ara kell rá jönnünk hogyan kell meg tartanunk amiért érdemes fen maradnunk a szabadságunk.
2021. jan. 20. 11:40
 25/26 anonim ***** válasza:

Szomszéd galaxis?

Én még nem jártam Nyíregyházán, Kaposváron, Salgótarjánban sem.

2021. jan. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Nagyon messze vannak. De ha vannak egyéb elméletek nyitott vagyok szívesen meg hallgatom. A James web azért majd új szintre emeli az ezzel kapcsolatos vizsgálódási lehetőségeket.
2021. jan. 31. 17:23
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!