Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Vannak olyanok, akik cáfolják...

Vannak olyanok, akik cáfolják az energiamegmaradás törvényét?

Figyelt kérdés
Mi lenne, ha létezne egy és egyetlen mód arra, hogy energiát semmisítsünk meg?

2021. febr. 28. 08:25
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

"Az hogy van-e egyáltalán ember, aki tanítja az meg egy másik kérdés..."

Ez vicces, mert nekem olyan fizika tanáraim voltak, akik csak hébe-hóba magyaráztak, legtöbbször nem is fizikáról beszéltünk órán. Mióta kijártam az iskolát, és magamtól kezdtem olvasgatni, sokkal jobban megszerettem ezt a tárgyat. Olyan dolgokról olvastam, amiket ha elmondtak volna lehet kevésbé lettem volna közömbös

2021. márc. 1. 09:25
 12/30 Mojjo ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy aki alkalmas lenne fizikatanárnak, az gond nélkül alkalmas pl ilyen-olyan mérnöki pályára, ahol többszörösét keresheti. Nem igazán tűnik egy, a matematikát és fizikát szerető és értő ember számára jó választásnak a tanári pálya, már ha meg akar élni. Igaz ez amúgy minden reál szakra. Így szépen halnak kifelé a jó reál szakos tanárok.
2021. márc. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 Tom Benko ***** válasza:
100%
@Mojjo: Erre a vöröseltolódásos energiaveszteségre tudnál adni valami forrást?
2021. márc. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 Mojjo ***** válasza:
100%

@13:

Persze:

[link]


Ha ennél kicsit komolyabbra vágysz, akkor szólj :) De most hirtelen nem feltétlen van időm x tucat oldalas tanulmányokat átnézni, hogy releváns-e, arról is kellő mélységben szól-e, ami nekünk kell, szóval lehet, akkor kis türelmet kérnék.

2021. márc. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem rövid, de érdemes elolvasni: [link]

(A szerző egyébként - hasonlóan Mojjo-hoz - szintén megemlíti a relativitáselméletet (s vele kapcsolatban a pszeudoenergiát).)

2021. márc. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Köszi!
2021. márc. 1. 22:53
 17/30 Mojjo ***** válasza:
100%
@15: Ohh ezt mennyiszer el akartam már olvasni, és mennyiszer nem tettem meg :D Köszi, még 1 alkalom akkor :)
2021. márc. 2. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 Mojjo ***** válasza:
74%
Márhogy még 1 lehetőség, amit adódott :)
2021. márc. 2. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
17: XD
2021. márc. 2. 08:15
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

@17

:D

Egyébként - már csak a lehetőségek miatt is :) - itt egy csomó összegyűjtött írás a szerzőtől: [link]

(Lejjebb görgetve, még egyetemi jegyzetek is találhatóak.)

2021. márc. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!