Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A gondolkodtató szellemi...

A gondolkodtató szellemi munka (pl.: matematikus) megelőzi az öregedéssel járó szellemi hanyatlást?

Figyelt kérdés
2021. máj. 3. 19:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ha használod az agyad az olyan mint amikor edzed a tested. Ha valamelyiket elhagyod, akkor az el fog satnyulni.
2021. máj. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Én olyasmit olvastam, hogy a rágás jó hatással van az Alzheimer kórra, mert az arcon és a fejen lévő izmok mozgása serkenti az agy vérellátását is, amíg az öregek esetleg a rossz fogaikkal nem rágnak rendesen, vagy eleve nem is esznek olyan dolgokat, amit jól meg kell rágni.

Aztán a kurkumáról hallottam, hogy jó hatással van erre a betegségre, mert egy indiai fűszer és ott tudtommal nagyon ritkán fordul elő a betegség, gyakorlatilag nem ismerik. Lehet, persze, hogy mástól van, például genetikai sajátosság.

2021. máj. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy az életmód mennyit számít, de az bizonyított tény, hogy minél intelligensebb valaki, annál kisebb mértékben és később fogja érinteni a szellemi hanyatlás. Napokban néztem épp egy interjút a 90 éves Ferge Zsuzsáról, elképesztő szellemi frissességről tett tanúbizonyosságot ő is.
2021. máj. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
76%

A szellemi hanyatlás és a fizikai hanyatlás hasonló jellegűek.

Mindkettőnél van olyan genetikai örökség, amikor a hanyatlás korán és menthetetlenül bekövetkezik, de ugyanez létezik fordítva is, átlagos viselkedés esetén is magas korig relative friss.

Ugyanakkor mindkettő késleltethető megfelelő életmóddal. Nem lehet mondani, hogy egy tevékenység segít (persze jobb, mint a nulla tevékenység). Mind a fizikai, mind a szellemi fittség lényeges feltétele az edzés. Minél komplexebb, annál jobb, ha kissé megerőltető, de nem túlzottan, az a legjobb. Ismert, hogy van "legjobb hatásfok", ez általában a maximális terhelhetőség 70-80%-a.

2021. máj. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

hiába pontoztok le az agy mozgásra lett tervezve. Sokkal többet tehetsz az agyi funkcióidért napi fél óra futással mint keresztrejtvényfejtéssel..

Olvassátok el az edzett agy című könyvet pl.

2021. máj. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!