Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Elon Musk miért a Marsra van...

Elon Musk miért a Marsra van rákattanva?

Figyelt kérdés
A Mars minimum 54,6 MILLIÓ kilóméterre van, míg a Hold "csak" 384 400. Mondanom sem kell iszonyatos a különbség. Képzeljük el ha azt a pénzt, amit a Marsra költ inkább a Hold kolonizálására költené. Nem több értelme lenne előbb a szomszédba elmenni, mintsem egy másik utcába? :)

2021. máj. 17. 14:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
86%
Szóval jól sejtettem, csak trollkodsz. Ennyire nincs semmi dolgod? Szórakoztasd magadat.
2021. máj. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

"Az, hogy más is rá van a kérdés szempontjából irreleváns"

Nem irreleváns, hiszen ahogy a kérdésed megfogalmaztad, abból az következik hogy ez valami kirívó dolog tőle. Ezt cáfolta a hozzászóló.

2021. máj. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Tegnap a szomszéd hölgy sétált az utcán. Én is sétáltam az utcán. Vajon azért volt ő ott, mert én is? Nem feltétlenül. Valószínűleg nem. Szóval az, hogy a világ többi része mit csinál vagy mit nem csinál, nem feltétlenül függ össze azzal, hogy Elon Musk mit akar csinálni. Az az ember azt mondta Dogecoint juttat a Holdra - és nem viccelt.
2021. máj. 17. 20:18
 14/19 anonim ***** válasza:
76%
Hát persze, hogy összehasonlítod az űrkutatást a szomszéd sétájával. Vajon miért nem lep meg ez? Talán mert a kérdésed és a hozzászólásaid alapján nem is számítottam ennél többre tőled.
2021. máj. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Egy utcán való séta semmilyen szempontból nem analóg azzal hogy az űrkutatás legközelebbi célja manapság mindenkinek a Mars.
2021. máj. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

„Tegnap a szomszéd hölgy sétált az utcán. Én is sétáltam az utcán. Vajon azért volt ő ott, mert én is? Nem feltétlenül.”


Dehogynem. Egyértelmű, hogy szerelmes beléd. Vagy csak le akar vadászni, hogy eladja a vesédet.

2021. máj. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Akárhogy is, hadd jöjjön. Nyitva szoktam hagyni este az ajtót...

hogy becsalogassam a prédáimat.

2021. máj. 17. 21:11
 18/19 Hintalow ***** válasza:
100%
Azèrt van rákattanva, mert jelenleg bárki az emberisègből, akinek egy másik bolygó meghòdìtása a fixa ideája (ès vannak mèg jó páran, csak Musk a leghìresebb) másban nem gondolkozhat, csak a marsban, mert a naprendszer többi bolygója teljesen alkalmatlan ilyen cèlra, ami meg szóbajöhetne, az meg már túl messze van az emberisèg jelenlegi fejlettsègèhez.
2021. máj. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Wadmalac ***** válasza:
77%

A Marson 1/3 G van, nem 1/6. Ez valószínűleg kicsit jobb az emberi életnek hosszú távon.

A Marson 0,01 bar légnyomás van, nem gyakorlatilag nulla. Nem sok, de nem semmi.

Ez sok szempontból fontos. Egyrészt jelent némi kozmikus sugárzás és UV szűrést, jelent némi meteorvédelmet és jócskán csökkenti a nappali-éjszakai hőingást.


És azért az nem igaz, hogy a Marsra a Hold helyett megyünk.

A marsi bázist biztosan meg fogja előzni kisebb és esetlegesen csak alkalmi jelenlét. Már csak azért is, mert a marsi kolóniaterveket itt a Holdon még extrémebb körülmények közt lehet tesztelni, úgy, hogy probléma esetén "csak egy ugrás" a hazamenekülés illetve segítség, utánpótlás.


Ipari, bányászati szempontból mindkét égitest fontos lehet.

És mindkét égitest emiatti folyamatos látogatása tervben van.

2021. máj. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!