Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért élünk, mi az élet...

Krómgyűrű kérdése:

Miért élünk, mi az élet értelme? 21/F

Figyelt kérdés

Felkelünk, minden napunk szinte ugyanaz a monoton munka, hétvégén pihenés, esetleg szórakozás. Ennyi. Legalábbis én ennyit veszek észre az életemből.


Persze ne mondja senki, hogy csináljak valami nem hétköznapit.

Csinálok is.

Motorozok, szeretek olvasni, de nem látom az előttem álló utat. Azt hogy hova tartok.


Az a legnagyobb bajom, hogy nem találom a hosszútávú céljaimat.

Úgy érzem magam, hogy csak vagyok, épp hogy létezek.


Másnak is van ilyen érzése?



2021. jún. 12. 16:38
 1/9 anonim válasza:
77%
A Fejlodes!
2021. jún. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Kinek mi. Van akinek az, hogy olyat csinál, amit szeret, van akinek az, hogy a gyerekét nevelheti, van akinek az, hogy másoknak segíthet, stb.

21 évesen még van időd megtalálni a célodat.

2021. jún. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Szerintem az, hogy élvezd. Túl kicsi az bárki ehhez a hatalmas világmindenséghez, hogy egyáltalán számítson is annyira, hogy meg lenne neki adva egy cél. Mintha egy baktérium lennél pl egy narancson. Csak vagy. Csináld amit szeretsz, fedezz fel minél több dolgot/helyet abban a világban, amibe valahogyan belecsöppentél, mert egyszer úgyis eltűnsz végleg.
2021. jún. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 lali24 ***** válasza:
90%
42
2021. jún. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

Közhely, de az élet értelme az, hogy értelmet adjunk neki. Ezért is írta a második azt, amit.

Persze az elsővel is egyet lehet érteni, azonban sajnos sok embernek például az az "életcélja", hogy megigya a reggeli induló tüskéjét, aztán tengjen-lengjen, aztán a napot is egy tüskével zárja. Külső szemmel azt gondolhatánk, hogy az ő életének nincs értelme, de Albert Camus után tudjuk, hogy még Sziszüphosz életének is van értelme (illetve így is értelmezhető az írása).

Ha te értelmetlennek találod az életedet, az azért van, mert még nem találtad meg. 21 évesen még rengeteg lehetőséged van, akár tanulás, akár munka tekintetében. De az is lehet, hogy neked az az életcélod, hogy családot alapíts, és te legyél az otthonülő, aki foglalkozik a gyerekekkel, míg a karrierista feleségednek zsíros állása van. Ebben az esetben az a célod, hogy ezt a nőt megtaláld.

2021. jún. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
49%
Az én életemnek az az értelme, hogy minél több nőt megdugjak.
2021. jún. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%
Az Üdvözülés!
2021. jún. 15. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%

Olvasni csak akkor van értelme, ha olyat olvasol amiből tanulsz, amúgy kidobott/elpazarolt idő, menj inkább aludni.


Motorozásnál inkább az utakat unja meg az ember, én jobban szeretek bringázni, az legalább edz is valamilyen szinten.


Jó neked hogy 21 évesen meg van mindened, az emberek 95%nak meg kell érte dolgoznia.

2021. jún. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
54%

Többféle megközelítés van:

Mózes szerint: És megáldá azokat Isten, mondván: Szaporodjatok, és sokasodjatok...

Az individualisták szerint: Jól érezzük magunkat

Más megközelítés: Hasznos tagjai legyünk a társadalomnak.

2021. aug. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!