Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan kezdhetnék atodidakta...

Hogyan kezdhetnék atodidakta módón tanulni filozófiát?

Figyelt kérdés

Van itthon pár Nietzsche könyv.(Bálványok alkonya, Antikrisztus)

Viszont nem értem őket. Elolvastam Marcus Aurelius-tól az Elmélkedéseket. Tetszett és értettem belőle egy csomó mindent. Olvastam A Tao te king-et Lao cé-től, és rengeteg könyvet a buddhizmusról (Buddha beszédei stb)

És e miatt szeretnék többet olvasni filozófiát, de nemm tudom honnan kezdjem, hogy értsem a nagy részét annak, amit olvasok.



2022. júl. 24. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Ezek mind jó könyvek. Érdemes lenne pl.: könyvtárba menni, ott megkérdezni az illetékeseket, hogy filozófiai körök hol vannak a környezetedben. Vagy pl.: a neten is utána lehet ennek nézni (ugyanerre értve).
2022. júl. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Merj gondolkodni és ne félj kérdezni, ill. megkérdőjelezni. Majd kapsz más ötleteket másoktól is de ezt jó fejben tartani
2022. júl. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Itt van errol egy szuper cikk: [link]
2022. júl. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
76%
pont így, ahogy csinálod. senki nem ért meg mindent elsőre. majd alakul. nekem is vannak könyvek, amiket x éve egyáltalán nem értettem, most meg már igen
2022. júl. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm
2022. júl. 25. 14:02
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

- Aquinoi Tamás

- Szent Ágoston

- Spinoza

- Francis Bacon

- Wittgenstein


Illetve meg kell tanulnod kérdezni is ahhoz, hogy tudj a fentiekről elmélkedni.

2022. aug. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!