Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az IQ tesztek hatékonyan...

Az IQ tesztek hatékonyan mérik a logikai-matematikai intelligenciát?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy elvileg erre hivatottak, de az ilyen típusú intelligenciának csak az a rétege létezik, amelyikkel az IQ foglalkozik? Eléggé hasonlóak szoktak lenni a feladványok, ezt furcsállom kicsit.

2022. júl. 27. 09:10
 1/6 Kólauborkával ***** válasza:
96%

Szerintem az IQ teszt csak azt méri milyen hatékonyan töltesz IQ tesztet.

Gondolom valami lehet benne, de én nem bízom ami mai tesztekben, mert elvileg minden teszten kis szórással ugyan azt az eredményt kéne kapjad, tudtommal ez nincs így, bár 1000 éve nem töltöttem ki egyet sem, csak ismerőstől hallottam, hogy ő a zsenitől a szellemifoggyosig minden volt már…

2022. júl. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Amúgy azt én se hiszem, hogy aki logikában erős, annak kijöhetne mondjuk 85-ös eredmény. Pontosabb lett volna úgy kérdeznem, hogy ha adott pl. egy 125-re és egy 130-ra tesztelődő ember, akkor garantált-e, hogy a 130-asnak vannak jobb logikai képességei(?).
2022. júl. 27. 09:28
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen interneten fellelhető ingyenes tesztek fabatkát sem érnek, csak bohóckodásra jók.

Hivatalos, standardizált teszt kell, mint pl a Mensa teszt, de az nem lesz ingyen.


És egyébként is a Mensa teszt is úgy adja meg, hogy "130-135 közötti" az IQ, tehát nem egy pontos számot ad.

2022. júl. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Itt van a Mensa próbatesztje:

[link]


Ha ezen eléred a maxot, akkor jó eséllyel a hivatalos Mensa teszten is meglesz a 130-as belépő szint.

2022. júl. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyrészt azért nincsenek IQ-teszten nagyon matekos kérdések, mert akkor az előképzettséget mérné, nem a tényleges teljesítési képességet.


Másrészt nincs is szükség rá, hogy külön mérjenek matematikai készséget, mert az egész IQ-kutatás lényege, hogy az összes kérdéstípusra való helyes válaszadás képessége korrelál g-vel, így bőven elég azt megmérni.

2022. júl. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#1

"Szerintem az IQ teszt csak azt méri milyen hatékonyan töltesz IQ tesztet."

Nem teljesen logikai képességet mér.

Csak alapesetben a világban semmi nem tisztán logikai, mivel kellenek előzetes ismereteket.


"elvileg minden teszten kis szórással ugyan azt az eredményt kéne kapjad, tudtommal ez nincs így"

Mivel nagyon sok "IQ-teszt" nem valódi IQ-teszt. Az IQ teszt lényege, hogy a feladat lefektet egy világot, egyszerű szabályokat és a kérdés az, hogy ennek a zárt világnak a szabályait tudod-e értelmezni, felismerni.


Nagyon sok kamu teszt, viszont mondjuk azt kéri, hogy "össze vannak keverve a betűk, ez melyik óceánunk neve" vagy "meg tudod oldani ezt a műveletet, az emberek 99%-a nem" stb.

Mindkét esetben kell előzetes ismeret. Az előbbiben ismerned kell az óceánokat, az utóbbiban a műveleti sorrendet.


Viszont IQ teszten nincs ilyen, mivel minden ismeret, minden szabály a feladatban benne van.


Viszont standardizált teszt ugyanazt adja majd, HA te is ugyanazt adod.

ÉRtem ez alatt, hoyg ha te fáradt vagy, nincs kedved, random elkezdesz tippelgetni, akkor nyilván más eredményt kapsz.


Én is töltöttem ki több tesztet, mindig nagyjából ugyanaz jött ki.

2022. júl. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!