Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ki az értelmileg visszamaradot...

Ki az értelmileg visszamaradottabb? Aki szerint a Föld gömbölyű, de egy érvet se tud felhozni mellette, vagy aki szerint a Föld lapos, és van is rá néhány érve?

Figyelt kérdés
2022. szept. 18. 22:55
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
84%

#20, lehet látni a Föld görbületét olyan magasról.


Ha esetleg mégsem lenne szembetűnő, akkor mondok mást; a laposföldesek szerint a helyet, ahol élünk, végeláthatatlan jégfal veszi körül. Na, annak biztosan látszódnia kellene a repülőből.

2022. szept. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 Tislerics Máté ***** válasza:
79%

,,Elnézést, most az ördög ügyvédjét fogom játszani, de megkérdezhetem, hogy te milyen érveket hoznál fel a Föld geoid alakja mellett?"


Pl.: A Holdfogyatkozáskor megfigyelhető árnyék határvonala a Föld minden pontjáról nézve, mindig körívet ad.

2022. szept. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 sadam87 ***** válasza:
79%

#22

Persze, ez remekül bizonyítja, hogy a Föld (nagyjából) gömbölyű. De hogyan bizonyítja, hogy geoid alakú?

2022. szept. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

#23! Azért használtam a geoid szót, mert ezt szokás használni a Föld alakjára, és nem a gömböt. De nyilván ez alatt azt értettem, hogy (nagyjából) gömb alakú!


A pontos geoid alak melletti érvelés, már nyilván nem józan paraszti ésszel történik. Természettudományos ismeretek szükségesek hozzá. Esetleg belinkelném ezt:


[link]

2022. szept. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 A kérdező kommentje:
A Föld a tudomány szerint se geoid alakú.
2022. szept. 19. 17:13
 26/64 A kérdező kommentje:

#24


Amúgy hülye is vagy. Mert ha igazad is lenne, és definíció szerint geoidnak hívnánk a Föld alakját, akkor mégis mi a lószarért kellene természettudományos ismeret egy egyszerű definícióhoz.

2022. szept. 19. 17:19
 27/64 Tislerics Máté ***** válasza:
100%
Hány éves vagy kérdező? :)
2022. szept. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 A kérdező kommentje:
Husszein, mit gondolsz erről a bizonyos illetőről és az állításairól? (Legyél szíves a válaszodban nem megemlíteni engem.)
2022. szept. 19. 17:40
 29/64 sadam87 ***** válasza:
100%

#24

Igen, tisztában vagyok ezzel (bár a link jó). Csak pont arra akartam rávilágítani, hogy a geoid melletti biznyítékok egyáltalán nem olyan triviálisak (szemben a jó közelítéssel gömb alak mellettivel).

Emellett ugyan a kérdező nyilván nem azért írt ki a "kérdését", mert választ akarna rá, és nagyon érvelnie sem sikerült az álláspontja mellett, de ettől függetlenül abban igaza van, hogy a Föld nem geoid alakú. (Persze itt már azon is lehet vitatkozni, hogy mit értünk a Föld alakja alatt pontosan. Én most azt értem a Föld, mint test alatt, ameddig a szilárd (szárazföld), illetve folyékony (tenger) felszín tart.) A geoid a közepes tengerszint által határolt test (ahogy azt az általad küldött linkben is leírják). Márpedig a föld alakja ettől eltér, hiszen van domborzata. Persze a Föld domborzatának az eltérése a geoidtól nem olyan jelentős (10 km alatti). De a geoid eltérése a forgás ellipszoidtóll jóval kisebb (maximum pár száz méter).

(Persze ha a kérdezőnek nem a veszekedés, hanem az érvelés, meggyőzés volna a célja, akkor ezt leírta volna...)

2022. szept. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 sadam87 ***** válasza:
100%

#29

Miből gondolod, hogy bármi jogod van tőlem bármit is kérni? :D Irgalmatlan nagy tapló vagy (ahogy épp most is demonstrálod), és még véletlenül sem törekszel konstruktív vitára. Azt, hogy mit gondolok az idézett kérdező állításáról, leírtam. Még az ott fel tett kérdésre sem sikerült reagálnod. Ezek (és a korábbiak) után én neked kérésedet nem teljesítem.

2022. szept. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!