Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ki az értelmileg visszamaradot...

Ki az értelmileg visszamaradottabb? Aki szerint a Föld gömbölyű, de egy érvet se tud felhozni mellette, vagy aki szerint a Föld lapos, és van is rá néhány érve?

Figyelt kérdés
2022. szept. 18. 22:55
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
91%
Akkor legyen egy ellenvélemény a többiekkel szemben: Nyilvánvaló, hogy a laposföldeseknek nincs igaza, viszont szerintem becsülendő, hogy "művelődnek" egy témában, és összegyűjtenek annyi álltudományos elméletet, hogy képesek vele vitába szállni... Szemben azzal, aki lényegében csak annyit tud a Föld gömbölyűségéről, hogy gömbölyű.
2022. szept. 19. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 hosszúhajú ***** válasza:
92%
szerintem van ami felesleges kérdés. megkérdezik az űrhajóst, na ,milyen volt a föld mikor elrepültél? lapos? nem, hoztam róla képeket. és ennyi bizonyíték elég is.
2022. szept. 19. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:
91%

A laposföldes a retard, bármilyen elmebeteg érveket képzel mögé.

Annál is nagyobb fogyaték már csak a kérdező, hogy ilyen állatságot kérdez.

2022. szept. 19. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 A kérdező kommentje:

Felesleges volt feltennem a kérdést. Nyilvánvaló volt, hogy maguk a válaszolók is azokból kerülnek ki, akik minimális lexikális tudással próbálják kompenzálni a gondolkodásra való teljes képtelenséget.


Tisztelet a kivételnek.

2022. szept. 19. 08:43
 15/64 Tislerics Máté ***** válasza:
87%

Szerintem mind a kettő kb. ugyan annyira félkegyelmű.


Egy egészséges és minimális műveltséggel rendelkező embernek képesnek kell lennie pár másodperc alatt megfogalmazni érveket a Föld geoid alakja mellett. És egyáltalán nem kell bonyolult dolgokra gondolni: Le lett fotózva. Túl sok erőfeszítés lenne eltitkolni, ráadásul semmi értelme nem lenne. stb...


A laposföldes pedig azért agyhalott tard, mert ilyen butaságot egyáltalán komolyan tud venni. Az ilyen embereket úgy is szokás nevezni, hogy funkcionális analfabéta...

2022. szept. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:
90%
A görögök már az ókorban megállapították ezt. Ha azt hiszed, a képek hazudnak, fogj egy botot, mint Eratoszthenész.
2022. szept. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:
84%
Én itt egyetlen értelmileg visszamaradottat érzékelek. Még csak nem is a téveszméi miatt.
2022. szept. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:
90%

Az a baj, hogy hiába hoztok fel konkrét bizonyítékokat, mindegyikre az a válasz, hogy manipuláltak, és konkrétan képesek olyan fasságokat felhozni, ami normális embernek eszébe nem jutna.

Például a Föld gömb alakjáról egy egyszerű repülőn való utazással meg lehet bizonyosodni.

Ellenérv: a repülő ablakai direkt olyan alakúra vannak csinálva, hogy gömbnek lássa mindenki...

Tény, hogy az ember képes olyan üvegkialakításra, hogy a mögötte lévő tárgy a valóságostól eltérően nézzen ki, tehát akár még igaz is lehetne ez az ellenérv, de kinek mi érdeke lenne, hogy mindenki abban a tévhitben éljen, hogy gömb alakja van a Földnek?

Válasz: Illuminati...


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy teljesen mindegy, hogy egy laposföldesnek mit mondasz, mindig fog találni valami hajmeresztő riposztot, és nem lehet őket meggyőzni.


A kérdező gondolom az a múltkori félkegyelmű, aki lefilmezett egy naplementét, amiből ő azt a következtetést vonta le, hogy a Nap a Földtől távolodik, mert (szerinte) ugyanaz történik, mint amikor mondjuk kocsival valaki tolat, és egy idő után nem látjuk a fényszóróját. És nyilván ő a rettentő okos, mindenki más hülye, aki nem az ő „véleményét” (tévképzetét) támogatja...

2022. szept. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 tsirche ***** válasza:
87%
Én azért örülök annak, hogy vannak még akkora intelligenciával megáldott emberek mint a kérdező! Gyakorlatilag belőlük élek (bár nem a lapos Föld elméletükkel kapcsolatban), ha elfogynának akkor a munkám is veszélybe kerülne, vagy legalábbis nehezebb enne talpon maradni. De nem keresnék annyit mint most az tuti.
2022. szept. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 sadam87 ***** válasza:
84%

#1

"Valaki az egyik kérdésnél amellett érvelt, hogy naplementekor a Nap távolodik, nem pedig lemegy. Szerintem nagyságrendekkel több intelligenciával rendelkezik, mint az a sok másik válaszoló, aki marha okosnak gondolja magát, mert tudja, hogy a Nap lemegy."

Szóval szerinted az intelligencia jele, ha valaki egy olyan dologgal érvel, ami egyszerű tapasztalati úton könnyedén cáfolható? 😮 (Egyrészt a Nap látszólagos átmérője nem változik (kimutatható mértékben) deleléstől naplemetnéig, másrészt pedig - például - tengerparton - jól láthatóan lebukik a Nap a horizont alá. (Az a bizonyos kérdező ott pont azzal próbált érvelni, hogy ez nem történik meg.))

Érdekes logika...


#8 (Gézengúz-2)

"- Délben felhívtam egy ismerősömet aki most Amerika keleti partján tartózkodik. Ott még csak akkor kelt föl a Nap. Tehát a Föld geoid alakú."

Azért ennyiből elég bátor a geoidra következtetni. :)


#11

Azzal egyet értek, hogy önmagában azzal semmi gond nincs, ha nem hiszi el valaki bemondásra, hogy a Föld gömbölyű (vagy geoid). Akkor kezdődnek a problémák, ha a cél szentesíti az eszközt, és csak azokat az érveket hajlandó az illető észrevenni, elfogadni, amik a gömbföld ellen szólnak. Másként fogalmazva jó volna, ha ezt a kritikai gondolkodást a laposföldes "teóriák" irányába is gyakorlnák. (Ami sajnos tapasztalataim szerint nem így szokott lenni.)


#15 (Tislerics Máté)

"Egy egészséges és minimális műveltséggel rendelkező embernek képesnek kell lennie pár másodperc alatt megfogalmazni érveket a Föld geoid alakja mellett."

Elnézést, most az ördög ügyvédjét fogom játszani, de megkérdezhetem, hogy te milyen érveket hoznál fel a Föld geoid alakja mellett?


#18

"Például a Föld gömb alakjáról egy egyszerű repülőn való utazással meg lehet bizonyosodni."

Én már utaztam egy párszor repülőn, de még nem tűnt göm alakúnak onnan nézve a Föld (vagy nem tudom, mire gondolsz megbizonyosodás alatt). Mondjuk tény, hogy nem is ezen járt az agyam.

(Egyébként a repülő ablakai valóban torzítanak valamennyire (kicsit), bár hogy ez hogyan befolyásolja a Föld látványát, azt nem tudnám megmondani.)

2022. szept. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!