Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha Szulejmán szultán vallásos...

Ha Szulejmán szultán vallásos muszlim volt és kalifa is egyben, hogyan tűrte meg a zsidókat?

Figyelt kérdés
És miért volt akkor baja a keresztényekkel? A magyarokat elmondta mindenféle hitetlen gyaúrnak a naplójában, ezzel szemben rengeteg zsidó orvos dolgozott az udvarban, befogadta a menekülőket, tarthatták a vallásukat. Másik kérdés: hogy nem sikerült a magyarokat áttéríteni iszlám hitre?

2022. okt. 30. 13:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"Hol és mikor írtóták ki és üldözték el a muszlimokat Nyugat-Európában és Kelet-Európában?"


Szinte mindenhol. Az Ibériai félszigeten 700 évig éltek muszlimok de a spanyolok kiirtották vagy elüldözték mindet. Igazából nem is kell messzire menni. Magyarországon kétszer is kiirtották a muszlimokat. Nem verik nagydobra hogy a honfoglalók között muszlimok is voltak. Őket idővel erőszakkal térítették keresztény hitre vagy elüldözték. Másodszor pedig mikor a Habsburgok elfoglalták Magyarországot, legyilkolták a muszlim lakosságot vagy elüldözték.



"Szrebrenica a szerbek által elkövetett népirtása volt a bosnyákokkal szemben, semmiköze a keresztényekhez."


A délszláv háborúban vallási alapon szerveződtek a felek. Mind szlávok, csak a bosnyákok muszlimok, a horvátok keresztények, a szerbek pedig ortodox keresztények.



"Ennyi erővel akkor az örmény holokauszt során a muszlimok akarták kiirtani a keresztényeket? Nem, ott is a törökök hajtottak végre népírtást az örményekkel szemben."


Az örmények esete nem népirtás. A keresztények egyébként gyakran behazudják hogy ez egy muszlimok által elkövetett népirtás keresztények ellen.

2022. nov. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

„Az Ibériai félszigeten 700 évig éltek muszlimok de a spanyolok kiirtották vagy elüldözték mindet.”

Annyira éreztem, hogy az Ibéria-félszigetett fogod írni. Ibéria nem Nyugat és nem is Kelet-Európában, hanem Dél-Európában pontosabban Délnyugat-Európában van. Az itt tartózkodó muszlimok, pedig hóditok voltak, akik elfoglalták a félszigetett. Az ide érkező mórok (arabok és berberek) fosztogattak és gyilkoltak. Többször mentek neki a Frank Birodalomnak. A mór seregek végigdúlták egész Dél-Galliát, kirabolták a templomokat, az útjukba került városokat. A poitiers-i vereségük után visszaszorultak az Ibéria-félszigetre. 1492-ben a spanyolok visszahódították a teljes félszigetett. Tény és való a spanyolok is mészárolták és üldözték a mórokat, ahogy tették ez velük a mórok is mikor betörtek. Ez sajnos elég gyakori az emberiség történelmében, ez az adok-kapok, „ha az én népemet lemészároltad akkor én is lemészárolóm a tiédet” logika. Így tettek az ukránok-lengyelek, németek-oroszok, magyarok-szerbek, görögök-törökök és sok más nép is. Nyilván nem volt elfogadható, amit Spanyolország tett, de alapból a muszlimok voltak, akik betörtek a félszigetre.


„Magyarországon kétszer is kiirtották a muszlimokat.”

Mikor irtották ki a muszlimokat Magyarországon? Ráadásul kétszer? Ez valami párhuzamos univerzum, ahol a Magyar Királyság hódította meg az Oszmán Birodalmat?


„Nem verik nagydobra hogy a honfoglalók között muszlimok is voltak. Őket idővel erőszakkal térítették keresztény hitre vagy elüldözték.”

A kálizokra gondolsz muzulmánok alatt? Ők irániak voltak nem magyarok, ráadásul hol zsidóknak, hol muszlimoknak írják le őket. Valószínű, hogy kétcsoportjuk volt, az egyik karaitai zsidók voltak, a másikuk síitai muszlimok. Nyíltan soha nem vállalták a vallásukat, sőt inkább nomád és pogány hagyományokat ápoltak, mintsem a mohamedánt, és elég hamar végbe is ment az asszimilációjuk.

A mongol és tatárjárás következtében tűntek el végleg a muszlimok. Szóval akik voltak muszlim népcsoportok egyik része beolvad és felvette a kereszténységet a másik felüket pedig a mongolok és tatárok üldözték el. 14. század második felére teljesen eltűntek a muszlimok Magyarországról, egészen az oszmán hódoltságig.


„A délszláv háborúban vallási alapon szerveződtek a fele”

A délszláv háború sokkal összetettebb, minthogy vallási felekezetekre bontsuk. Nem azt mondom, hogy nem volt köze, de nem lehet csak a vallásra ráhúzni. Valószínűnek tartom, akkor is kitört volna a háború, ha minden dél-szláv nemzet ateista lett volna.


„… a horvátok keresztények, a szerbek pedig ortodox keresztények”

Segítek: a horvátok katolikusok.


„Az örmények esete nem népirtás. A keresztények egyébként gyakran behazudják hogy ez egy muszlimok által elkövetett népirtás keresztények ellen.”

Az örmények esete miért nem népírtás? 600.000 – 1.500.000 becsülik a hallottak számát. A Srebrenicai mészárlás során 6504 haltak meg. Mi alapján határozod meg a népírtást? Akkor az oszmánok igazából nem is mészároltak le senkit? Az asszír népírtás? Görög népírtás? Később kurd népírtás? Vagy a kurodk számítanak csak, mert ők muszlimok? Én se értek teljesen egyet azzal az állítással, hogy a török csak keresztényeket mészároltak (lásd az említett kurdok), de ha te a Srebreniát keresztények által elkövetett népírtásnak tekinted, akkor én azt mondom, hogy a keresztényeket (görögöket, örményeket és asszírókat) muszlimok mészárolták le.

2022. nov. 3. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"Annyira éreztem, hogy az Ibéria-félszigetett fogod írni. Ibéria nem Nyugat és nem is Kelet-Európában, hanem Dél-Európában pontosabban Délnyugat-Európában van."


Európát Nyugat és Kelet Európára szokás leginkább felosztani így Ibéria Nyugat-Európában van.


"Az itt tartózkodó muszlimok, pedig hóditok voltak, akik elfoglalták a félszigetett. Az ide érkező mórok (arabok és berberek) fosztogattak és gyilkoltak. Többször mentek neki a Frank Birodalomnak."


Az igaz hogy az arabok hódítók voltak de ettől már szerinted jogos hogy 700 évvel később kiirtják őket? A magyarok is hódítók voltak és erővel foglalták el a Kárpátmedencét és fél Európát végigfosztogatták. Akkor a magyarok kiirtása is jogso a te logikád alapján? A szélsőséges románok egyébként pont ezt mondják amit te mikor a magyarokat támadják Erdélyben.



"Ez sajnos elég gyakori az emberiség történelmében, ez az adok-kapok, „ha az én népemet lemészároltad akkor én is lemészárolóm a tiédet” logika."


Ez pedig hazugság. A muszlimok nem irtották ki az ibériai félszigeten a keresztényeket ellenben később a keresztények kiirtották a muszlimokat.



"Nyilván nem volt elfogadható, amit Spanyolország tett, de alapból a muszlimok voltak, akik betörtek a félszigetre."


És akkor mi van? Korábban pedig a spanyolok ősei törtek be a félszigetre.



"Mikor irtották ki a muszlimokat Magyarországon? Ráadásul kétszer? Ez valami párhuzamos univerzum, ahol a Magyar Királyság hódította meg az Oszmán Birodalmat?"


Leírtam. Nem tudsz olvasni?



"A kálizokra gondolsz muzulmánok alatt? Ők irániak voltak nem magyarok, ráadásul hol zsidóknak, hol muszlimoknak írják le őket."


Nem csak a kálizokra, hanem kabarokra, böszörményekre akik a honfoglalókkal érkeztek és muszlimok voltak.



"Nyíltan soha nem vállalták a vallásukat, sőt inkább nomád és pogány hagyományokat ápoltak, mintsem a mohamedánt, és elég hamar végbe is ment az asszimilációjuk"


Ez hazugság. Nyiltan muszlimok voltak. Kezdetben fontos szerepük volta muszlimoknak a magyar államban de idővel erőszakkal kezdték keresztény hitre téríteni őket ami az Aranybullában is megjelenik. Ajánlom olvasd el ezt a cikket:


[link]



"Szóval akik voltak muszlim népcsoportok egyik része beolvad és felvette a kereszténységet a másik felüket pedig a mongolok és tatárok üldözték el. 14. század második felére teljesen eltűntek a muszlimok Magyarországról, egészen az oszmán hódoltságig."


Mivel erőszakkal térítették őket, a tatárjáráskor már kevesen lehettek. Az oszmán hódoltságban pedig a habsburg hadsereg szisztematikusan legyilkolta a muszlim lakosságot.



"A délszláv háború sokkal összetettebb, minthogy vallási felekezetekre bontsuk. Nem azt mondom, hogy nem volt köze, de nem lehet csak a vallásra ráhúzni. Valószínűnek tartom, akkor is kitört volna a háború, ha minden dél-szláv nemzet ateista lett volna."


Hát nem. Például az ortodox keresztény Montenegró nem szállt be a háborúba. Egyértelműen vallási alapon ment a háború.



"Segítek: a horvátok katolikusok."


Igen, ezt akartam írni. Így már akkor megvan hogy vallási alapon ment a háború?



"Az örmények esete miért nem népírtás? 600.000 – 1.500.000 becsülik a hallottak számát. A Srebrenicai mészárlás során 6504 haltak meg. Mi alapján határozod meg a népírtást?"


Benne van a nevében. Azt kell bizonyítanod hogy az adott etnikum kiirtása a cél. Ez az örmények esetében nem bizonyítható. Átköltöztették őket amit háborús időben rosszul szerveztek meg. Egyébként is a történészek max 6-800 ezerre becsülik az áldozatok számát. Mászrészt ezt egy független bíróságnak kell megállapítania ami szintén nem történt meg. Törökország néhány éve felajánlotta ezt de az örmények elutasították.



"Az asszír népírtás? Görög népírtás? Később kurd népírtás?"


Ezek a legújabb hazugságok? :))

Egyébként a 2. világháború után sok millió németet költöztettek át amibe 3 millió német belehalt. Ez akkor nem népirtás? Ja ez nem, mert keresztények tették?


"Én se értek teljesen egyet azzal az állítással, hogy a török csak keresztényeket mészároltak (lásd az említett kurdok), de ha te a Srebreniát keresztények által elkövetett népírtásnak tekinted, akkor én azt mondom, hogy a keresztényeket (görögöket, örményeket és asszírókat) muszlimok mészárolták le."


Srebrenica bizonyítottan népirtás amit vallási alapon keresztények követtek el muszlimok ellen. Az általad felsorolt esetek nem népirtás kategória és nem vallási alapon történtek.

2022. nov. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ó, basszus… előbb is leeshet volna, hogy te azaz idióta félpipás vagy (új fikók?), aki állandó jelleggel fikáz minden vallást az iszlámon kívül. Szerencse, hogy a muszlimok többsége nem olyan, mint te, de szerintem te nem is vagy muszlim, csak egy provokátor.


„Egyébként a 2. világháború után sok millió németet költöztettek át amibe 3 millió német belehalt. Ez akkor nem népirtás? Ja ez nem, mert keresztények tették?”

A németek kitelepítése is etnikai tisztogatás volt (az én dédnagyapám is meghalt a kitelepítés során), ahogy a krími tatárok kitelepítés is az volt. A németek kitelepítést a csehek igazságosoknak tarják és nem hajlandóak bocsánatot kérni, hiszen előtte a németek gyilkolták le a cseh lakosságot. Újra azt tudom írni mint, eddig, az emberek többsége szemet szemért, fogat fogért elven gondolkodnak, sajnos.


„Az igaz hogy az arabok hódítók voltak de ettől már szerinted jogos hogy 700 évvel később kiirtják őket?”

Pont azt írtam, hogy nem elfogadható, amit Spanyolország tett, ahogy azt sem amit a berberek és arabok tettek az Ibéria félszigeten, majd a Frank Birodalom területén.


„Például az ortodox keresztény Montenegró nem szállt be a háborúba.”

De, részt vett a háborúban. Szerbia és Montenegró egy ország, egy államszövetség volt akkor (Jugoszláv Szövetségi Köztársaság (1992–2003), Szerbia és Montenegró (2003–2006)). 2006-ban lett csak független Montenegró.


„Akkor a magyarok kiirtása is jogso a te logikád alapján? A szélsőséges románok egyébként pont ezt mondják amit te mikor a magyarokat támadják Erdélyben.”

Pont erről beszélek, hogy adok-kapok. Magyarok is irtottak románokat Erdélyben, ahogy románok is magyarokat. A szélsőséges románok azt mondják, hogy a magyaroknak semmi keresni valójuk nincs Erdélyben, a szélsőséges magyarok meg azt, hogy a románoknak nincs semmi keresni valójuk, de a valóság az, hogy mindig is egy multikulturális régió volt Erdély. Magyarok, szászok, románok (katolikusok, protenstensok, ortodoxok) éltek és élnek együtt. Én a békés együttélés híve vagyok, mert az állandó úujjal mutogatás, hogy te ilyen mészárlás csináltál, te meg olyant, akkor soha nem lesz béke a népek között. Nem értek egyet sem a román nacionalistákkal, sem pedig a magyar nacionalistákkal.


„Egyébként is a történészek max 6-800 ezerre becsülik az áldozatok számát.”

[link]


„Mászrészt ezt egy független bíróságnak kell megállapítania ami szintén nem történt meg.”

2007-ben az Elie Wiesel Alapítvány az Emberiségért közzétett egy 53 Nobel-díjas tudós által aláírt levelet, amelyben csatlakoznak a genocídiumkutatók megállapításához, hogy az 1915-ös örmények elleni gyilkosságok kimerítik a genocídium fogalmát. Európa Tanács Parlamenti Közgyűlése és az Európai Parlament külön határozatban ismerte el az örmény népirtást.

Az örmény népirtás tényéről széleskörű szakmai konszenzus van a nemzetközi történész közösségen belül. Államilag kizárólag Törökország és Azerbajdzsán tagadja megtörténtét. 301-es paragrafusa szerint a törökség megsértésének számít, ha valaki az 1915-ös eseményekkel kapcsolatban a népirtás kifejezést használja a „kitelepítés” vagy a „tragédia” helyett. Akkor, hogy lehet elvárni a töröktől, hogy függetlenek legyenek, mikor törvénybe is van foglalva, hogy nem nevezhető népírtásnak, de még mészárlásnak sem?

A jelenlegi Törökországot meghívni az örmény holokauszt vizsgálatában, olyan lenne, mintha a szovjetek hívták volna meg a holodomor kivizsgálására. Szerinted a török vizsgálok mit mondanának, mikor törvény tiltja a népírtás kifejezését? Akkor nyilván ők is azt fogják mondani, hogy ez egy tragédia.

Szerinted Srebrenca megvizsgálása során miért nem hívták meg a szerbeket? Vagy Bucsa esetén? Az oroszok tagadják és kivizsgálást akarnak. Akkor most az ukránok nem mondanak igazat, mert az oroszok tagadják és kivizsgálást szeretnének?


A többire nem is reagálok, mert csak úgy is kiforgatod és hazugnak fogsz nevezni, de kíváncsi vagyok, hogy most mit fogsz írni. De arra már nem válaszólók, mert így is megszegtem a GYIK szabályait, hogy elkezdem veled „beszélni”.

2022. nov. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"Ó, basszus… előbb is leeshet volna, hogy te azaz idióta félpipás vagy (új fikók?), aki állandó jelleggel fikáz minden vallást az iszlámon kívül. Szerencse, hogy a muszlimok többsége nem olyan, mint te, de szerintem te nem is vagy muszlim, csak egy provokátor."


Te vagy az idióta. Amint látod minden állításomat bizonyítom te féleszű. Nekem ez az egy fiókom van de neked biztosan több is van mert még az értkelsed sem látható.



"A németek kitelepítése is etnikai tisztogatás volt (az én dédnagyapám is meghalt a kitelepítés során), ahogy a krími tatárok kitelepítés is az volt. A németek kitelepítést a csehek igazságosoknak tarják és nem hajlandóak bocsánatot kérni, hiszen előtte a németek gyilkolták le a cseh lakosságot. Újra azt tudom írni mint, eddig, az emberek többsége szemet szemért, fogat fogért elven gondolkodnak, sajnos."


De akkor miért nem követelik hogy a 3 millió kitelepített német halála is legyen népirtás? Egy átlag európai még csak nem is tudja hogy 3 millió német halt meg a kitelepítésekben. A krími tatárok kitelepítéséről meg még ennyien sem tudnak. Ellenben a csapból is az örmény kitelepítés folyik népirtásként. Elmondom miért. Mert az örményeket muszlimok telepítették ki így az népirtás, a másik két esetért keresztények a felelősök így az nem népirtás. Tengernyi ilyet lehetne felsorolni. Ott van a belgák által elkövetett népirtás Kongóban. Becslések szerint akár 10 millió embert is megölhettek de senkit enm érdekel Európában. Követeli bárki is Európában hogy a Belgák ismerjék el a népirtást? Pedig 10 millió áldozat van, szemben a 6-800 ezer örmény áldozattal. Szóval ha keresztények tesznek ilyet az nem népirtás, akkor sem ha 10 millió ember ölnek meg.



"Pont azt írtam, hogy nem elfogadható, amit Spanyolország tett, ahogy azt sem amit a berberek és arabok tettek az Ibéria félszigeten, majd a Frank Birodalom területén."


Látom fogyatékos vagy vagy mert nem fogtad fel. A muszlimok nem irtották ki a keresztények az Ibériai félszigeten, pedig 700 év alatt bőven megtehették volna. Ahogy a törökök sem irtottak ki senkit Kelet-Európában, de a keresztények szinte minden törökök kiirtottak később.



"De, részt vett a háborúban. Szerbia és Montenegró egy ország, egy államszövetség volt akkor (Jugoszláv Szövetségi Köztársaság (1992–2003), Szerbia és Montenegró (2003–2006)). 2006-ban lett csak független Montenegró."


Te miről beszélsz? Montenegró beszállt a háborúba azért hogy elszakadjon? Nem. Mert ők is ortodox keresztények ahogy a szerbek. Csak jóval később szakadt el Szerbiától békés módon.


Az örmények esetében egyébként folyamatosan feljebb viszik az áldozatok számát. Ma már 1,5 milliónál tart, miközben összesen nem élt annyi örmény az Oszmán Birodalomban. Történészek szerint viszont még fele ennyi áldozat sem volt.


"míg a tudományos körökben elfogadott nézet szerint 600–800 ezren vesztették életüket"


[link]



Az is érdekes hogy az első ország 1965-ben fogadta el népirtásnak. 50 évig senkinek nem tünt fel? Azóta is kevés ország fogadta el, főleg olyanok akik rosszban vannak Törökországgal.



"2007-ben az Elie Wiesel Alapítvány az Emberiségért közzétett egy 53 Nobel-díjas tudós által aláírt levelet, amelyben csatlakoznak a genocídiumkutatók megállapításához, hogy az 1915-ös örmények elleni gyilkosságok kimerítik a genocídium fogalmát."


Kit érdekel hogy egy zsidó alapítvány mit mond? Azt is kétlem hogy 53 Nobel-díjas tudós aláírta. Ha igaz is, egy kémikus vagy fizikus mit ért ehhez? Egyébként ez a zsidó alapítvány mit mond arról hogy ma Izrael azt teszi a palesztinokkal mint amit a náci Németország tett a zsidókkal? Ezt nem tartja népirtásnak?



"Államilag kizárólag Törökország és Azerbajdzsán tagadja megtörténtét. 301-es paragrafusa szerint a törökség megsértésének számít, ha valaki az 1915-ös eseményekkel kapcsolatban a népirtás kifejezést használja a „kitelepítés” vagy a „tragédia” helyett."


A törökök nem a megtörténtét tagadják hanem azt hogy ez az örmény nép kiirtására irányult.



"Akkor, hogy lehet elvárni a töröktől, hogy függetlenek legyenek, mikor törvénybe is van foglalva, hogy nem nevezhető népírtásnak, de még mészárlásnak sem?"


Te miről beszélsz? A törökök azt ajánlották hogy egy nemzetközi szakértőkből álló biztostság vizsgálja ki és hozzon ítéletet.



"A jelenlegi Törökországot meghívni az örmény holokauszt vizsgálatában, olyan lenne, mintha a szovjetek hívták volna meg a holodomor kivizsgálására. Szerinted a török vizsgálok mit mondanának, mikor törvény tiltja a népírtás kifejezését? Akkor nyilván ők is azt fogják mondani, hogy ez egy tragédia."


Te tényleg ennyire retardált vagy? Ha valaki megvádol téged gyilkossággal akkor nincs jogod a védekezésre?



"Szerinted Srebrenca megvizsgálása során miért nem hívták meg a szerbeket?"


Az összes szerb háborús bűnösnek joga volt védekezni. Űgyvédek védték őket és esélyük volt bizonyítani hogy nem valósak a vádak.



"Vagy Bucsa esetén? Az oroszok tagadják és kivizsgálást akarnak. Akkor most az ukránok nem mondanak igazat, mert az oroszok tagadják és kivizsgálást szeretnének?"


Honnan tudod mi történt ott? A Nyugati médiából? :))) Nem volt semmiféle vizsgálat. Az ukránok bemondtak valamit a Nyugati média pedig tényként közli. Meghaltak emberek, de hogy mennyien, milyen körülmények között, kinek a parancsára, nem tiszta. Ez is olyan mint az örmény eset. A Nyugat azt mondja népirtás mert az a politikai érdeke. A 3 millió halott német viszont nem népirtás mert nem érdeke.

2022. nov. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 everlight ***** válasza:
Szulejmánnak mindegy volt milyen népek Keresztény,zsidó,muszlim él azokon a területeken amiket meg akart hódítani.
2022. dec. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 everlight ***** válasza:
Az Európai népek is hódítottak,az dicsőség de ha nem keresztények akkor gyalázat?
2022. dec. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!