Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az emberi test tényleg elfuser...

Az emberi test tényleg elfuserált? (Szem, gerinc, hátul levő fej, túl nagy jelentőségű szív stb?) Vagy félreértem?

Figyelt kérdés
2023. máj. 26. 21:23
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
56%

"30-40 között meghalt a zöme"

De ez nem így volt.

Aki megélte a 20 évet, annak azért elég jó esélye volt, hogy megéli az 50-et is.

Nagyon nagy volt a gyermekhalandóság, az húzta le az átlagot.

2023. máj. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Hát de úgy, hogy se a krónikus betegségekre nem volt gyógyszer, se antibiotikum, se semmi? Plusz se normális lakás, se fűtés stb?
2023. máj. 28. 05:55
 23/26 anonim ***** válasza:
Kérdező - régen az emberek jobban alkalmazkodtak a környezethez, igénytelenebbek és szívósabbak voltak. Ráadásul nem érte őket annyi stressz, és nem a modern élelmisz@ripari hulladékot ették. Hidegebb éghajlaton házban éltek és tüzelni is tudtak. Még régebben csak melegebb éghajlaton éltek (talán az eszkimókat kivéve).
2023. máj. 28. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

Oké, de pont az emberi test tökéletlensége miatt van a sok betegség.

Én is egy csomóra szedek gyógyszert, amiről nem tehetek és a környezetemben vannak így jópáran.

2023. máj. 28. 06:26
 25/26 anonim ***** válasza:

Mindig születtek kevésbé tökéletes egyedek. A betegeskedésed pedig lehet valamilyen környezeti faktortól is, melyről még nem tudsz.


Nekem például véres genny kezdett folyni a seggemből és a szakorvos elmagyarázta, hogy ez az életem végéig is így maradhat. Három év után magamtól jöttem rá, hogy vitaminhiányos vagyok, és azóta a megfelelő táplálékkiegészítők rendszeres szedésével teljesen tünetmentes lettem!

:-)

2023. máj. 28. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

"de pont az emberi test tökéletlensége miatt van a sok betegség"


Ebben van igazság, de a manapság népbetegségnek számító krónikus nyavalyák nagy részét az egészségtelen életmódunk okozza. Persze vannak olyanok, amiket nem, de azt se felejtsük el, hogy régen a magas gyerekhalandóság miatt a beteges, gyengébb immunrendszerű egyedek sokkal kisebb eséllyel érték meg a felnőttkort, mint ma.


Ebből a két tényezőből pedig az következik, hogy régen a felnőtt emberek átlagban egészségesebbek voltak, mint mi. Persze ha elkaptak valami fertőzést vagy megsérültek, abba sokkal nagyobb eséllyel haltak bele.


"Tudod, mi az az átlagéletkor? Mert a fogalmat szerintem nem jól használod...


A 30 feletti szülés szerintem a mai világban is határeset, amikor 30-40 között meghalt a zöme, akkor pláne durva."


Te nem érted az átlagot. Vegyünk két csoportot: az egyikben van három egyéves gyerek és egy 77 éves öregember, a másikban pedig négy húszéves fiatal. Mennyi az egyes csoportok átlagéletkora?


1+1+1+77 = 80 -> 80/4= 20

20+20+20+20 = 80 -> 80/4= 20


Az átlaguk egyforma, az eloszlás az amiben különbség van a két csoport között.


Ha a középkorban mondjuk 30 év volt a várható élettartam, az nem azt jelenti, hogy egy 40 éves ember öregnek számított. A sok halott csecsemő és kisgyerek lehúzta az átlagot, de egy fiatal felnőttnek sokkal nagyobb esélye volt elérni az öregkort, mint egy újszülöttnek a felnőttkort. Ha a gyerekek jelentős része meghal ötéves kora előtt, akkor a populációban az elhalálozás átlagos életkora (márpedig a születéskor várható átlagos élettartam tulajdonképp ezt fejezi ki) alacsony lesz, akkor is ha a felnőttek közül sokan megérik az öregkort.

2023. máj. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!