Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért nem akkora presztízs a...

Miért nem akkora presztízs a fizika doktorának lenni?

Figyelt kérdés

Az orvosok rendszerint az eü intézményeken kívül is büszkén feltüntetik a címüket, miszerint phd fokozattal rendelkeznek, a jogászok szintén.


Viszont van egy fizikus ismerősöm, aki szintén birtokolja ezt a címet, de senki nem szólítja doktornak.



2023. jún. 14. 22:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

A jogászokat se szólítja senki doktornak.


A doktor megszólítást a köznapi nyelvben ténylegesen csak az orvosokra használják, legalábbis Magyarországon.

(Meg a Doktor Miniszterelnök Úrra :D )


De ez nem presztízs-kérdés, csak megszokás.

2023. jún. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%
Az orvosi diploma az nem PhD fokozat!
2023. jún. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
20%

A fizikusokat Magyarországon alulfizetik (már ha el tudnak helyezkedni), és általában nem tudnak játszi könnyedséggel (és a felelősségre-vonás valós veszélye nélkül) kárt tenni az emberekben a munkájuk során - ezért nem félnek tőlük - ezért nem "tisztelik" őket.


Milyen ép elméjű átlagember tisztelne már kérem egy csóró és veszélytelen embert?

(A választ egy fizikus írta.)

2023. jún. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%

Az orvosok EÜ intézményen kívül pont úgy tüntetik (vagy nem tüntetik) fel PhD-t, mint a többi PhD fokozatos.


Nekem is van PhD-m, de nem tüntetem fel külön, csak a nevem előtt van a "Dr".

2023. jún. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
7%
Magyarországon nem lehet elhelyezkedni fizikus diplomával.
2023. jún. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
98%
Hol tüntetik fel egészségügyi intézményen kívül az orvosok? Nekem sok orvos ismerősöm van. Ugyanolyanok mint bárki más. Van, aki minden bemutatkozásnál, még laza baráti körben is úgy mutatkozik be, hogy Dr XY. Van, aki meg sose mondja, csak hivatalos anyagokat ír így alá, vagy tudományos anyagokat.
2023. jún. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%

"Miért nem akkora presztízs a fizika doktorának lenni?"

Én a feltett kérdésre röviden szintén csak kérdéssel tudok válaszolni. Miért csodálkozunk ezen?

Hosszabban: Ilyen a rendszer! Csak meg kell nézni, hogy milyen ma egy átlagos fizika tanár, már, ha tanítanak egyáltalán fizikát. Állítólag, általánosban már csak természetismeret van, az is csökkentett óraszámban.

Az biztos, hogy hiányoznak a régi vágású tanárok, akiknek nem mertünk hiányozni az óráiról! Nekem szerencsére volt ilyen tanárom. Mindig síri csendben ült még a legvagányabb srác is, pedig az öreg egy alig 150 cm-es kis bácsika volt, mégis lapult mindenki! Féltünk tőle, mert nagyon szigorú volt, de igazságos is. Emiatt mindenki tisztelte is! Minden órán volt feleltetés, de a kísérletek élőben bemutatására sem volt lusta! És addig magyarázta, amíg mindenki meg nem értette!

Ha másoknak is ilyen fizikatanára lenne, mindenki értené és szeretné is a fizikát!

Biztos vagyok benne, hogy ilyen tanárok tanítványai számára sokkal nagyobb presztizst jelentene a fizikus doktori cím is!

2023. jún. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

"általában nem tudnak játszi könnyedséggel (és a felelősségre-vonás valós veszélye nélkül) kárt tenni az emberekben a munkájuk során"


Oppenheimer és Manhattan terv többi résztvevői ebben egyetértenek. Ja nem.

2023. jún. 15. 14:57
 9/13 anonim ***** válasza:
98%

"Oppenheimer és Manhattan terv többi résztvevői ebben egyetértenek. Ja nem."

Azért ez elég övön aluli volt! Nem a fizikusok adtak rá parancsot, hogy dobják le Hirosimára!

2023. jún. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
98%

Nézd, kétféle oka is lehet annak, ha valaki nem használja a doktorátusát.

Nyilván nem a praktizáló orvosokról és a praktizáló ügyvédekről beszélek, mert az ő munkájukhoz ez hozzátartozik.

De vannak akik nem akarnak kérkedni azzal, hogy nekik PhD-jük is van. És persze láttam már igazi hivalkodó névjegykártyát is, ahol még az MsC is rajta volt :-)

És a másik verzió, én például korábban egészen más szakterületen szereztem PhD fokozatot. Most informatikával keresem a kenyeremet. Félrevezetőnek tartanám, ha használnám. Igaz, korábban sem tettem.

2023. jún. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!