Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mikor van értelme feltételezni...

Mikor van értelme feltételezni, hogy valamiből végtelen sok van, ha azt sem tudjuk biztosan, hogy van legalább egy?

Figyelt kérdés

A "végtelen" itt szó szerint értendő.

Példa?



2023. okt. 29. 02:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Neked kellene példát hozni –onnan, ahol hallottad ezt.
2023. okt. 29. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%

Oké lőjetek le!


Semmi keresni valóm e témakör alatt, buta vagyok.

De mit tegyek ha e kérdés itt és most van? Írok.


Napok óta gondolatok tömege lepi el elmémet, miközben nem gondolkodom csak vagyok. Azt sem tudom ezek az én gondolataim-e vagy már valaki, valami kigondolta-e őket.


Megfogalmazódott bennem: biztos hogy vagyok? Létezem egyáltalán? Miközben szeretném hinni, vagyok. De mi erre a bizonyíték?

Nincs. De mégis, el kell fogadjam hogy most is írok és érzések kavarognak bennem.


Muszáj feltételeznem, egy vagyok. Ugyanakkor végtelenül soknak kell lennem, mert ha nem így lenne nem létezhetnék.


Elnézést hogy ide tolakodtam, csak félek és elfogadom.

2023. okt. 29. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Mondj már egy példát ilyenre!
2023. okt. 29. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

Ilyen nem igen van:D


Neked kéne mondani, mert itt senki sem fog tudni erre válaszolni

2023. okt. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

Szia kérdező!


Én azt mondom, hogy léteznek olyan állatfajok a Földön, amik 5 méter magasak, 8 lábuk és 3 fejük van. Mondj már egy ilyen állatfajra egy példát kérlek.


Ja nem, mert ha én mondom valami egetrengető hülyeséget, akkor NEKEM kell azt bebizonyítanom. Ha te mondasz egy ilyet, akkor ne tőlünk várjál példát, azt neked kell mondani.

2023. okt. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Egy példát kértem, erre az a válasz, hogy írjak egy példát? Nooorrrmáááliiiiis???

Ha oviban vagyunk, akkor én kérdeztem előbb!

Természetesen matematika, számok a témakör, mi másból lenne végtelen sok?

2023. okt. 29. 12:02
 7/12 anonim ***** válasza:
81%
Az a baj, hogy egy ÁLTALAD KITALÁLT dologra vársz példát. Ha szerinted ennek van értelme, akkor ott van a példa az #5-ös válaszomban, arra pedig mondj te példát. Ha te mondasz egy példát az én általam kitalált hülyeségre, akkor én is mondok neked egy példát a te általad kitalált hülyeségre. Mit szólsz?
2023. okt. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%

#6


A matematikában nincsenek olyan végtelenek amikből 1 sincsen.

Van végtelen negatív, pozitív, prím szám

Bármely két szám között végtelen szám helyezkedik el mert mindig lehet többet írni a tizedes vessző mögé

És néhány osztás eredménye végtelen számú tizedessel jár.


De még lehetne sorolni mert sokféle szempont alapján lehet a számokat kategorizálni.

2023. okt. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%
Te arra kértél példát, hogy ennek mikor van értelme. Mi arra, hogy egyáltalán létezik-e, amimek az értelméről érdeklődsz.
2023. okt. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%

> „Mikor van értelme feltételezni, hogy valamiből végtelen sok van, ha azt sem tudjuk biztosan, hogy van legalább egy?”

Például, ha indirekt módon akarjuk belátni, hogy nincs belőle végtelen sok? (És akkor egy ilyen bizonyításból még nem feltétlenül derül ki, hogy van-e akár 1 darab is, legfeljebb az, hogy legfeljebb véges sok van belőle.)


Például az egy nagy előrelépés lenne a tökéletes számok terén, ha belátnánk, hogy legfeljebb véges sok páratlan tökéletes szám van. Ennek a bizonyítása kezdődhetne egy ilyen indirekt feltételezéssel, még úgy is, hogyha még nem tudjuk, van-e egyáltalán páratlan tökéletes szám. (Nem tudom, működne-e, csak azt mondom, lehet értelme.)


(((Amúgy a többi válaszadónak szerintem az a baja, hogy egy ilyen példával nem nehéz előállni, szóval ha így leírod kérdésként, akkor gyanús, hogy te sem érted igazán a kérdéseidet… És akkor hogyan akarsz beszélgetni?)))

2023. okt. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!