Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Melyik a kevésbé rossz a...

Melyik a kevésbé rossz a szervezetnek? Letuszkolni a sótlan, fűszerezetlen ízetlen ételt a torkon vagy nem megenni (aminek a következménye ugye éhezés lesz)?

Figyelt kérdés
A sótlan, fűszerezetlen és ízetlen ételeket miért nem kívánja a szervezet?

dec. 14. 04:25
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
84%

Ez szokás kérdése.

Én alig sózom az ételeket, mert könnyen felszökik tőle a vérnyomásom és fűszerezni is elég finoman szoktam.

Ha ellenben jól készíted el az ételeket, annak magában is fantasztikus íze lehet, sőt igazából akkor jön csak elő, a túl sok fűszer, meg a túlsütés, túlfőzés elnyomja az eredeti ízeket, az illóanyagok elpárolognak, ezért fontos az időrend is a hozzávalók vegyítésénél, hogy semmi se veszítse el az eredeti ízét, aromáját.

Az éttermi ételeket - amelyek másoknak ízlenek - én többnyire képtelen vagyok megenni, túl sós, meg túl van fűszerezve.

dec. 14. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
78%

Nyilván kizárólag akkor egészséges enni, amikor az ember már megéhezik. Nem megéhezve nem egészséges táplálkozni, tehát kár arról elmélkedni, hogy mi mennyire rossz a szervezetnek.


Ha már éhes vagy, akkor a mindenfajta ízesítés nélküli étel nagyon finom lesz. Viszont ha nem eszel, akkor éhezni fogsz, ami egészségtelen - így tehát a feltett kérdés meg is van válaszolva!

dec. 14. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Nem a kérdésre válaszoltatok.


[link] - A használt szó jelentésének értelmében: nagyon, de nagyon nem ízlik az étel.

dec. 14. 07:23
 4/27 A kérdező kommentje:

1-es! Már előállt nemkívánatos helyzetről szól a kérdés, ami kizárja a megelőzés lehetőségét.


És nem hiába használtam a "tuszkol" szót. Minden szónak megvan a maga jelentése.

dec. 14. 07:32
 5/27 anonim ***** válasza:

Hát ezt esete válogatja! Ha három nap után sem ízlik egy normális emberi fogyasztásra alkalmas étel, akkor súlyos ételallergiád van, tehát olyan ételt kell választanod, amit meg bírsz enni. Nálam az olajos paprikakonzerv és a főtt karfiol számít teljesen ehetetlennek, melyekhez esetleg csak az éhhalál küszöbén nyúlnék hozzá.


Egészséges embernél nincs olyan, hogy egy hét éhezés után ne legyen finom a nyers tojás, főtt tojás spenótban, lehámozott marharépa, száraz kenyér vízzel (vagy a liszt csak magában - mennyei eledel), friss nyers hús, bármilyen átlagos kutyakonzerv, stb. - ezért a feltett kérdést konkrétumok hiányában elég nehéz értelmezni!

:-/

dec. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
64%

1 vagyok

Az korántsem biztos, hogy az az étel ízetlen, csak te nem arra számítasz, várnád a sok sót, az erős fűszereket.

Mondom, hogy szokás kérdése.

Olyan ez kicsit, mintha a vakító fényből félhomályba lépsz, ahhoz, hogy észrevehess valamit, el kell telni egy kis időnek.

Tudom, mert így voltam vele én is eleinte.

dec. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
63%

Jobb, ha letuszkolod. És pár nap/hét után átáll majd az ízlelésed a kevésbé sós ételre.


Ugyanez igaz az édes ízekre, cukorra is.

dec. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
90%
Az éhezés néhány hét alatt leamortizálja a szervezetet, míg az élelmiszerek nem kívánása miatti rossz közérzettel évtizedekig is el lehet lenni. Vagyis a túlélés és az emberi működőképesség szempontjából - hiszen ezért táplálkozunk - az éhezés a rosszab.
dec. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
77%
#3 Íztelen ételt írtál, nem undorítót. Ha simán csak íztelen és nem kívánod, akkor csak nem vagy még elég éhes.
dec. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

6-os! 0,00% sót és 0,00% fűszert tartalmaz. Így már eléggé érthető a felvázolt eset?

Álmélkodok, hogy hogy nem adod meg az esélyt arra, amit leírtam. Sőt nem csak te, hanem többen mások is téged, és ezáltal a TI saját izléseiteket erősítitek.

Az utobbi 3-4 hónapban 1 g só se volt egyik ételben sem, amit magam készítettem (aminek az okába nem megyek bele). (Hogy érthető legyen: 0,00 g só volt ÖSSZESEN az elmúlt 3-4 hónapban készített ételekben.) Egy adott étteremből rendelt ételekben pedig nem érződik a só. A sótartalmuk a következőhöz hasonlít: mintha valaki a levegőből akarná a szomját oltani. Van benne víz (pára formájában), van.....


"Vagyis a túlélés és az emberi működőképesség szempontjából - hiszen ezért táplálkozunk - az éhezés a rosszab." - Felmerült bennem, hogy tudja-e egyáltalán hasznosítani a szervezet azt, amit nagyon, de nagyon nem kíván. Mert ugye oka van, legalábbis feltételezem, hogy kell, hogy legyen oka, és ez a leglogikusabb lehetőség. És, ha nem is teljesen, de részlegesen lehet az az oka, amit 5-ös írt: ételallergia, bár tüneteim nincsenek tőle, se azonnal, se napokkal később – és most egy kötetre gondolok konkrétan.

Köszönöm a logikát 8-as!


Az okoskodóknak pedig küldök két általam feltett kérdést, hátha ismerve némi dolgot a múltamból máshogy kezdik látni a dolgot, de nem tartom kizártnak, hogy ezek után is tovább kontárkodnak.

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__betegsegek__1233008..

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__altalanos-kozerzet_..

Talán én más szinten vagyok az éhezésben...


"Íztelen ételt írtál, nem undorítót." - Valóban, nem annyira undorító, hogy hánynék tőle, mintha esetleg székletet kellene letuszkolni..., de ettől függetlenül nem állja meg a helyét az ezt követő mondatod.

Sokan azt gondoljátok, hogy tudjátok, hogy miről van szó, hát ez alkalommal nagyot tévedtetek.


"Egészséges embernél nincs olyan, hogy..." - Egészséges embernél... De még ez sem állja meg a helyét.

Most úgy érzem magam, mintha nem a Tudományok kategóriába írtam volna. Nem ez a színvonal illik ebbe a kategóriába...


"pár nap/hét után átáll majd az ízlelésed a kevésbé sós ételre.

Ugyanez igaz az édes ízekre, cukorra is." - Alapjáraton igen, valamelyest átáll, de eg bizonyos szintent túl már nem tud. És az én szervezetem messze kívül esik az átállás lehetőségén.

dec. 14. 10:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!