Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Karthágónak Hannibál idejében...

Karthágónak Hannibál idejében főként milyen etnikumú lakossága volt ?

Figyelt kérdés

dec. 16. 14:54
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
60%
Föníciai telepesek utódai és az őshonos berberek lakták az ókori Karthágót. Mindkét csoport kizárólag europid típusú, szóval a fekete Hannibál nem hiteles.
dec. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%
Dehogynem hiteles. Ez a cancel és woke culture. Hiteltelen, nem létező dolgokat próbálnak hitelessé tenni. Egyszerű történelemhamisítás. A vége sajnos az lesz, hogy őket törli el valaki.
dec. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Demion ***** válasza:
34%

#10

Te még tényleg nem láttál vállalatot belülről.


Az amerikai filmipar leképezi az aktuális amerikai ideológiát és világnézetet??? Naná, hogy IGEN!

Ideológiai, nevelési célzattal teszi ezt??? Naná, hogy NEM!


Azért teszi, mert ezzel lehet eladni egy filmet. Ha olyan filmet forgatsz, ami nem tükrözi a kor aktuális közgondolkodását, akkor azt a kutya nem fogja megnézni. Halvány fogalmam sincs honnan vetted ezt a már megbocsáss, de bődületes hülyeséget, hogy piaci cégek nem pénzt akarnak keresni, hanem adott világnézetre akarnak nevelni embereket. Azt mondod, nem hiszed, hogy ennek monetáris okai vannak. Csak az a gond, hogy a közgazdaság és a vállalatirányítás nem hit kérdése. Gondolom hallottál már a kereslet-kínálat törvényéről. A kereskedő mindig azt kínálja, amit a vásárló óhajt, mert így tudja eladni a termékét. Jézus is ezért fehér minden filmben, mert így könnyebb eladni a filmet is, meg a vallást is. A vallási filmeket általában egyházak és egyéb vallási szervezetek finanszírozzák, ezért ott tényleg egy ideológia, a kereszténység népszerűsítése a cél, mert a több hívő több bevételt jelent az egyháznak. Szóval végső soron a fehér Jézusnak is pénzügyi okai vannak. De attól ez még ugyanúgy történelemhamisítás, mint a fekete Hannibál, és az nem érv, hogy Jézust már sokkal régebb óta hamisítjuk fehérnek. Azt írod: "Vagyis ha Jézusról készítenek egy filmet, az az én szememben inkább egy vallási film, nem pedig történelmi film". De a vallás is egy ideológia, egy világnézet. Ha vallási ideológia nevében hamisítanak történelmet, az nem baj, de ha társadalmi ideológia nevében teszik ugyanezt, az vérforraló... Miért?


Hogy Kleopátra szőke lett volna erről nem hallottam. Tudtommal semmilyen megbízható forrás nem maradt fenn a külsejéről, ami igen, az is vagy sötét, vagy vörös hajúnak ábrázolja. Hol olvastad szőkének?


Az sem igaz, hogy "az összes ilyen filmben kénytelen-kelletlen melegeket kell nézni." Ha valakinek az agya rá van állva, hogy a melegeket keresse, az biztosan meglátja mindenhol, ahol pedig nincsenek, azt elfelejti. Csak néhány híresebb film az utóbbi pár hónapból, amit mostanában láttam, és nem rémlik, hogy lenne benne meleg karakter:

-The Creator

-The Holdovers

-Oppenheimer

-Dumb Money

-Mission: Impossible - Dead Reckoning

-The Equalizer 3.

-John Wick 4.

-Gran Turismo


A Mandaloris csajt meg azért rúgták ki, mert az új elnök, Biden beiktatása után a republikánus szavazókat a holokausztot túlélt zsidókhoz hasonlította.

Tudod, ha csinálsz, vagy mondasz valamit, ami rossz fényt vet a munkáltatódra, aki emiatt jó eséllyel rengeteg pénzt fog veszteni, mert nehezebben tudja eladni a termékét/szolgáltatását a te arcoddal, akkor téged ki fognak rúgni. Úgy értem, mire számítasz? Egy cég azért alkalmaz téged, hogy pénzt keress nekik, nem azért, hogy pénzt bukjanak a hülyeségeiden. Ennek semmi köze semmiféle ideológiához, egyszerűen így működik egy vállalat, monetáris alapon. Szóval ne csinálj ilyet.

dec. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
61%
Én is egyetértek, hogy a hollywoodi filmek többsége ideológia alapján választ színészeket, témákat, stb. A profit valamilyen szinten másodlagos lett, persze számít, de azért a Disney mostanában igencsak megbukott jó pár filmjével, mert ki akarta szolgálni a woke-ot, és más amerikai nagycégek is szívtak, mint pl. a Bud Light, ami majdnem csődbe ment emiatt, és volt is valami divatmárka, ami teljesen megszűnt emiatt.
dec. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
73%

Érdekes téma. Kiírtam erről egy kérdést, lehet szavazni:

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-ker..

dec. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
25%

#13. Az, hogy a mostani amerikai filmek mennyiben propagandisztikusak és mennyiben nyomatják tudatosan a mai ferde ideológiákat, szerintem filmkritikai, filmtechnikai kérdés. Vagyis lehetne elemezni pl. a már említett rákosista ideológiai filmeket és a mai filmeket, sorozatokat (pl. The Lost of us sorozat). Ott pl. a 3. részben miért is kellett kéretlenül két melegnek a románcát végig nézni egy posztapokaliptikus, zombis filmben? Vagy kérdezem máshogy. Eddig is születtek már évtizedek óta zombis filmek, sorozatok, de ez a meleg téma érdekes módon 2022-ben előkerül egy zombis filmben. Soha azelőtt nem volt ilyen. De nem csak a 3. rész volt "fura", ott van még a főszereplő csaj is, aki a sorozatban is fura volt (és a lányokat szerette, ami kiderült...), valamint maga a színésznő is bejelentette, hogy gendersemleges.


Vagy ott van a Jurrasic filmvilága. A 90-es években valamiért érdekes módon egy meleg vagy egy gendersemleges szereplő nem volt ezekben a filmekben, mert semmi funkciójuk, szerepük nem volt, ez az egész nem is erről szól. Erre 2022-ben megnézem a rendkívül silány Jurrasic World 3-at (igaz, nem bírtam végig nézni), amiben a fekete nő, aki végig lövöldözik és akciózik, egy ponton bejelenti, miközben a repülőt vezeti, hogy ő egyébként a nőket szereti, és vezeti tovább a repülőt. Aztán megy tovább az akció, ugrabugrálnak, lövöldöznek, dínókkal kalamajkáznak, és többet nem kerül elő az, hogy ő a nőket szereti. Mi szükség van arra, hogy mi ezt tudjuk? Miért kellett ezt belemondani a kamerákba? Semmi funkciója, öncélú az egész, magához a film történetéhez semmit nem adott hozzá, akkor is ugyanolyan lett volna a film, ha ezt az információt nem tudjuk meg róla.


És mostanában akárhány filmet-sorozatot megnézek (igazából egyre kevesebbet), lépten-nyomon előjön ez a téma, kéretlenül tálalva van, neked meg fogyasztanod kell, mert együtt jár a mai filmgyártással. Ne akard már megmagyarázni nekem, hogy ez nem szándékos, de azt se akard már megmagyarázni, hogy ezzel akarnak eladni valamit, és pusztán monetáris okai vannak. A társadalomnak csak kis része a melegek, ha valaki azzal akar eladni valamit, hogy őket veszi célba, annak milyen monetáris okai vannak? Érdekes, szerintem pont hogy te nem láttál még közelről egy vállalatot...


Felsorolhatsz itt filmeket, amiben ez nem jön elő, de nagy általánosságban a jelenség ettől még létezik manapság. De nem csak a meleg-téma kapcsán jelenik meg ez. Pl. legutóbb az Ashoka sorozatban azon kaptam magam, hogy a gonoszok igazából fehér emberek (férfiak), a "jók" meg négerek (Ashoka), indiaiak (Ezra), ázsiaiak (a mandalóri csaj, a nevét már nem tudom. Miért kell egy Star Wars univerzumban játszódó sorozatban azt néznem, hogy egy néger, egy ázsiai és egy indiai ölelgeti egymást?


Ne értsen félre senki, nem a négerekkel, ázsiaiakkal és indiaiakkal van bajom, mint ahogy ezt már korábban is kifejtettem. Nekem azzal van bajom, hogy a messzi-messzi galaxisban is a mai világunk PC baromságait nyomatják a nézők képébe. Ezzel pedig az egész "messzi-messzi galaxis" élményét szétbarmolják.


És ennek igenis szerintem "népnevelő" oka van, mert ha ezek a dolgok a természetesek az embereknek, mert a csapból is ezek folynak, akkor egy idő után már ezeket fogják fogyasztani. Tehát ilyen értelemben ez egy vállalatnak a stratégiája lehet.


Pont hogy a te érvelésed nem állja meg a helyét. Te azt mondod, hogy azért ilyenek a filmek (amivel egyébként implicit módon elismered az ideologikusságukat..), mert az embereknek erre van igényük. Én viszont azt mondom, hogy azért ilyenek ezek a filmek, hogy ráneveljék az embereket, hogy erre legyen igényük.


"Halvány fogalmam sincs honnan vetted ezt a már megbocsáss, de bődületes hülyeséget, hogy piaci cégek nem pénzt akarnak keresni, hanem adott világnézetre akarnak nevelni embereket."


Ilyet én sehol nem írtam, olvasd el újra és értelmezd a szöveget... Ez az én fejemben nem vagy-vagy, attól, hogy azt írom, hogy tudatosan közvetítik a mai amerikai filmek/sorozatok a mai társadalmi, mű-PC ideológiáikat, ezzel nem azt írom, hogy nem a piaci haszon a céljuk. Ezt csak a számba adtad. Szerintem is a fő céljuk a pénzügyi haszon, pont ezért ilyen pocsék az összes, és minősíthetetlen, mert nem eredeti ötletekkel dolgoznak, hanem ideológiai sablonokkal pakolják össze szervetlen módon egy katyvalékká az összes filmet, sorozatot. Mint pl. a Star Wars mozifilmek és sorozatok esetében a Disney-éra alatt...


"De a vallás is egy ideológia, egy világnézet. Ha vallási ideológia nevében hamisítanak történelmet, az nem baj, de ha társadalmi ideológia nevében teszik ugyanezt, az vérforraló... Miért?"


Itt sem sikerült megérteni, hogy mit írtam.


Az a lényeg, hogy én (és ez a saját véleményem) max. a történelmi filmekben nézem a történeti hűséget, de még ezekben is elfogadom, hogy a filmszerűség kedvéért ferdítenek, ahogy azt a Gladiátor kapcsán már kifejtettem.


Más műfajú filmek esetén engem nem érdekel, ha akár durván belenyúlnak a történelembe, mert a filmnek ilyen esetben nem a történelmi tér bemutatása a célja. Pl. Tarantino egyik filmjében, ahol megölik Hitlert, ott nem lehet számon kérni a filmen, hogy nyilvánvalóan hülyeség, történelemhamisítás, mert egyszerűen mindenkinek egyértelmű, hogy a film műfaja megengedi ezt a "kis" ferdítést.


A vallás filmekkel is ugyanígy vagyok. Pl. a Passiót nem tekintem történelmi filmnek, hanem vallási témájú filmnek, ezért nem ütközök meg azon, hogy Jézus a szokásos, hosszú hajával, jóságos ábrázatával jelenik meg, ami európai ábrázolás. Mivel nem történelmi film, hanem vallási, ezért az én szememben a Jézusi ábrázolás nem a történelmi hűség kérdése, hanem kulturális beágyazottság kérdése, amiről már szintén írtam.


"Jézus is ezért fehér minden filmben, mert így könnyebb eladni a filmet is, meg a vallást is."


Én azt mondom erre, hogy akár ez is egy ok LEHET. De nem jelentek ki szentenciózusan mondatokat, hogy szerintem valami így van, vagy úgy van. Ez a különbség a kettőnk érvelése között.

dec. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%

#15, kár volt kiírnod erről egy kérdést, mert a vitapartnerem fejében van ez a vagy-vagy dolog, amit a számba adott.


Én nem szeretek kétbitesen gondolkodni. Attól, hogy azt írom, hogy a mai filmek/sorozatok ideológiákat közvetítenek, ez nálam nem cáfolja azt, hogy ne monetáris céljaik lennének elsősorban. Én sehol nem írtam azt, hogy a filmgyártásnak, a filmkészítő vállalatoknak ne a profit lenne az elsődleges céljuk. Mert szerintem is, mint vállalatoknak ez a céljuk. :D


Az, hogy a vitapartnerem mit ad a számba, és utána nekiáll azzal vitatkozni, azzal nem tudok mit csinálni.

dec. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
58%

"Attól, hogy azt írom, hogy a mai filmek/sorozatok ideológiákat közvetítenek, ez nálam nem cáfolja azt, hogy ne monetáris céljaik lennének elsősorban. Én sehol nem írtam azt, hogy a filmgyártásnak, a filmkészítő vállalatoknak ne a profit lenne az elsődleges céljuk. Mert szerintem is, mint vállalatoknak ez a céljuk. :D"

Oké, de akkor meg nem kell kiemelni a "mai" filmeket, mert a régi filmek között is volt sok, amivel valamiféle ideológiát közöltek. Legfeljebb nem tűnt fel, vagy nem találtál kivetnivalót benne, stb.

De ez igazából nem olyan újkeletű dolog, mint a filmipar. Már az ókorban is sokszor használták ideológiák közlésére, erősítésére vagy gyengítésére az akkori "médiát", még ha akkoriban a mai viszonyokhoz mérve még igencsak szűkösek is voltak a tömegtájékoztatás lehetőségei.

dec. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Így van, nem véletlenül példálóztam a korábbi válaszaimban a rákosista filmekkel, vagy a 80-90-es évek hollywoodi filmjeiről elég hosszan...
dec. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Demion ***** válasza:
38%

#16

"Te azt mondod, hogy azért ilyenek a filmek (amivel egyébként implicit módon elismered az ideologikusságukat..), mert az embereknek erre van igényük."


Nem implicit ismertem be, hanem egészen nyíltan ezt írtam:

"Az amerikai filmipar leképezi az aktuális amerikai ideológiát és világnézetet??? Naná, hogy IGEN!"


Én pontosan értem, hogy mit írtál és nem szándékozok semmit a szádba adni. Egy percig sem tagadtam, hogy a filmekben megjelenik az aktuális korszellem, hiszen ez mindig így volt, minden művészeti ágban az évezredek során, már a barlangrajzoktól kezdve.

Én arra reagáltam, hogy te azt hiszed, hogy a filmstúdióknak van valamiféle nevelő célzatú, társadalomjobbító küldetéstudatuk. Erre mondtam, hogy ez egy orbitális hülyeség, mert piaci vállalatok nem így működnek. Olyan, mintha azt mondanád, hogy a McDonalds azért cserélte le a műanyag szívószálait papírra, mert környezettudatosságra akarja nevelni az embereket. Lóf@szt. Ez egy szimpla PR fogás, semmi több, mert a környezettudatosság mostanság trendi lett.


"A társadalomnak csak kis része a melegek, ha valaki azzal akar eladni valamit, hogy őket veszi célba, annak milyen monetáris okai vannak? Érdekes, szerintem pont hogy te nem láttál még közelről egy vállalatot..."


Végül is még nincs egészen húsz éve, hogy multicégeknek dolgozom :) De nyilván nem ismerem a működésüket :)

Az ilyen filmek amúgy nem a melegeket célozzák, hanem általában a nyitott gondolkodású embereket, belőlük viszont egyre több van, mert ez a korszellem.


"Miért kell egy Star Wars univerzumban játszódó sorozatban azt néznem, hogy egy néger, egy ázsiai és egy indiai ölelgeti egymást?"


Miért, amikor egy fehér férfi, egy fehér nő és egy vuki ölelgette egymást, az jobban tetszett? :D

De ez is érdekes. Jézus esetében nem zavar a külsejének az ideológiai indíttatású megváltoztatása, bezzeg az zavar, hogy a kitalált karakter Ahsoka miért fekete, a kitalált barátai pedig miért ázsiai és indiai. Téged nem zavar, ha történelmi filmekben a filmszerűség kedvéért - bármit is jelentsen ez - ferdítenek, de ha a fiktív Star Wars sorozatban a fiktív főszereplő fekete... na az már sok!

Komolyan nem értem. Mi zavart pontosan? Az, hogy nők a főszereplők? Vagy az, hogy nem fehérek? Vagy, hogy nők ÉS nem fehérek? Már tényleg ott tartunk, hogy az is PC-nek számít, ha valami nem fehér, heteroszexuális férfiakról szól? Eddig az volt a baj, hogy miért meglévő karakterek színét változtatják meg, miért nem találnak ki inkább eredeti színesbőrű karaktereket. Most kitaláltak eredeti színesbőrű karaktereket, erre most ez se jó?

Amúgy az a rossz hírem van, hogy mivel a nők vannak többet otthon, ezért a streaming sorozatokat nézők túlnyomó többsége is nő (szerte a világon, mindenféle bőrszínben), ők pedig női főszereplőket akarnak nézni. A stúdiók pedig kiszolgálják ezt az igényt, úgyhogy barátkozz a gondolattal, hogy egyre több női főszereplőjű sorozat lesz. De nem baj, majd arra is rámondhatod, hogy biztos ideológiából csinálják.

dec. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!