Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Karthágónak Hannibál idejében...

Karthágónak Hannibál idejében főként milyen etnikumú lakossága volt ?

Figyelt kérdés

dec. 16. 14:54
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
0%

"Komolyan nem értem. Mi zavart pontosan?"


Ezt a #8-as válaszom "Ott van a kutya elásva" kezdetű bekezdésemben leírtam. Nekem nincs semmi bajom azzal, ha valaki meleg, vagy ha ázsiai a kinézete, vagy akármilyen. A többit nem szeretném leírni, mert csak ismételném magam.


"Miért, amikor egy fehér férfi, egy fehér nő és egy vuki ölelgette egymást, az jobban tetszett? :D"


Egyébként ha már felhozod, a Star Wars univerzumban szívesen néznék olyan karaktereket, akik nem emberek. Pl. lehetne végre egy olyan főszereplő köré is egy egész történetet kerekíteni, akinek kakas feje van és négy keze. Úgyhogy igen, a régi Star Warsban is zavart bizonyos mértékig, hogy túlságosan elbillen a fehér emberek felé a mérleg nyelve, már ami a "jó" főszereplőket illeti.


"Én arra reagáltam, hogy te azt hiszed, hogy a filmstúdióknak van valamiféle nevelő célzatú, társadalomjobbító küldetéstudatuk."


A jelenség szerintem megfigyelhető a mai amerikai filmek és sorozatok többségében, igen. Sok példát írtam, de akkor írok még egyet. Ha már szóba került a Star Wars, azt hiszem, a 8 vagy a 9. részben van az (mindegy, melyikben, annyira jellegtelen fos az utolsó 3 rész, már összekuszálódott a fejemben, melyikben pontosan mi van), hogy valami kaszinóbolygón, ahol a "galaktikus burzsoázia" dőzsöl, vannak valami lószerű elnyomott lények, akiket fogva tartanak és elnyomnak. És a főhőseink nekiállnak a szegény állatkákat kiszabadítani az elnyomás alól. Na, ott én fogtam a fejem, mert ennek semmi köze nincsen a Star Warshoz, ez a "mentsük meg az állatokat" PC fos leöntve a Disney szirupos, nyálas mázával. A lényeg az, hogy sikerült a "messzi-messzi galaxist" lesilányítani a mai ideológiák reklámplakátjává. Éppen az a mai filmek problémája, hogy nem eredetiek akarnak lenni, hanem a mai ideológiák palettáját okádják csak fel összefüggéstelenül, látványorgiával a vászonra, és erre ráfogják, hogy "film". Beül az ember egy Star Wars moziba, és a "mentsük meg a szegény állatokat" című hollywoodi "világbéke" PC baromságot nézi. Leül az ember megnézni egy Last of Us sorozatot, ami egy számítógépes játék alapján készült és zombiapokalipszisről szól, és azt látja, hogy két meleg hogyan talál egymásra... Sőt, valamelyik évben egy karácsonyi reklám is már arról szólt, hogy két szakállas mikulás csókolózik.


Én csak annyit írok, hogy a jelenség van, megfigyelhető és elég agresszíven az ember képébe tolja magát. Hogy ennek mi az oka, hogy "társadalomjobbító küldetéstudat" van-e mögötte (amit te írsz, megint a számba adsz ilyeneket), ezeket én nem tudom, én csak a jelenséget látom, mert számomra ez szembeötlő, hogy a mai amerikai médiatermékek valahogy nem olyanok mint régen. Sőt, ajánlom mindenkinek a koreai vagy esetleg nigériai filmeket, mert azokban legalább nincsenek ilyenek, mentesek ettől, és üdítő ilyen filmeket nézni. A koreai sorozatokat, filmeket egyébként szeretem, úgyhogy nem az ázsiaiakkal van bajom (kapcsolódva most az Ashoka sorozattal kapcsolatos vitánkhoz)...


"mert a környezettudatosság mostanság trendi lett"


Ja, te csak azt nem akarod felfogni, hogy azt, hogy mi a trendi és mi nem trendi, pontosan az amerikai média diktálja, az onnan jövő filmek, sorozatok, reklámok stb. Pont ezért karolnak fel ilyen-olyan ideológiákat, mert a trendet akarják diktálni. Ezt írtam az előző válaszomban is.


Szóval nem az van, amit te gondolsz, hogy a trend az csak úgy létezik az embereknél, és a Netflixnél felmérik, hogy az emberek mit szeretnének nézni, és ahhoz gyártanak tartalmat. Pont, hogy nem ez van. Hanem az van, hogy ezek a nagyvállalatok akarják a trendet önmagát is diktálni. Ennyit arról, hogy melyikünk nem tudja, hogyan működik egy ilyen nagyvállalat...


"Végül is még nincs egészen húsz éve, hogy multicégeknek dolgozom :) De nyilván nem ismerem a működésüket :)"


Bocsi, de nem érdekel, hogy hol dolgozol. Nekem ez nem érv, hogy hol és milyen munkatapasztalatod van. Leírod a véleményedet és én is leírom. Azt elvárom, hogy tartsd tiszteletben a véleményemet, és ha meg akarsz győzni, akkor tedd úgy, ahogy egy intelligens ember tenné: érvelj. De az nem érvelés, hogy te 20 éve valahol dolgozol, azaz te vagy a témában a helikopter és mindenki más hülye. Nálam az ilyesmi csak annyit jelent, hogy nem értelmes emberrel beszélgetek, aki ahelyett, hogy véleményeket ütköztetne egymással, a másikkal személyeskedik.

dec. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!