Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » 2012.12.21 igazán a világvége?...

2012.12.21 igazán a világvége? A maják ezt számolták.

Figyelt kérdés
Nemrég olvastam ezt egy újságban. Az időt felosztották 5 részre. Egy volt a "nagy BUMM" és a többi pedig a 4 elemhez tartozott. Most következik a föld elem. Igazán érdekes, mert mindig azt mondják, hogy a maják nagyon pontosan számoltak. Ugyanakkor apukám azt mondja, hogy a maják a saját világ létezéséről tudtak, és hogy már sokszor kitalálták a világvégét. Ne nézzetek pólyásnak, egyáltalán nem vagyok az, de nagyon meg vagyok ijedve. Tudjátok én az a hiszékeny fajta vagyok.
2009. jan. 3. 20:11
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
84%

egy korábbi kérdés de itt 23-a szerepel..


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__11..

2009. jan. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:

2036-ra egy 247 m-es aszteroida csapódhat a földnek.


Ez igaz? nagyon félek :S Ne röhögjetek, de nagyon meg vagyok ijedve...

2009. jan. 3. 20:15
 3/41 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudnád, hányféle időpontra jósoltak már világvégét az eddig eltelt időszakra is, meglepődnél.
2009. jan. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%

Nem röhögök, de szerintem ezt te sem gondolod komolyan.


De ha mégis, akkor se értem, mi félnivalód van. Ami az aszteroidát illeti, addigra már lesz olyan technológiánk, hogy gond nélkül elháríthassuk.


És ha mégis elpusztulnánk, az se tragédia. Ha a Föld, mint olyan, és az élővilág legalább egy része megmarad, és újra tudja kezdeni a fejlődést, akkor ők kimondottan jól járnak azzal, ha megszabadulnak tőlünk.


Ami meg minket érdekel, szintén: mitől félsz? Előbb vagy utóbb, így vagy úgy, de meghalsz. Idős kortól, betegségtől, erőszaktól vagy balesetben, édesmindegy, de vége lesz. Ezt nem árt már attól a pillanattól kezdve elfogadni, hogy képessé váltál a halál fogalmának és jelentőségének felfogására - hozzávéve még azt is, hogy ez bármikor bekövetkezhet. Akár egy perc múlva, akár az éjjel, akár holnap, bármikor.


És éppen ezért érdemes úgy élni, hogy bármikor is érjen a halál, ne legyen lelkifurdalásod az életviteled miatt.

2009. jan. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
Amikor kisebb voltam, (elsős) elmentem a játszótérre, és találtam egy újságot, ahol azt írták, hogy 2003-ban becsapódik egy meteorit. Akkor nagyon megrémültem, és az egész hétvégét az ágyamban gubbasztva töltöttem.
2009. jan. 3. 20:32
 6/41 A kérdező kommentje:
hogy őszinte legyek azért félek ettől, mert egy ismerősöm kómában fekszik, és nagyon megrémít, hogy mi lesz velem ezek után. És különben is. Nagyon szeretnék felnőtt lenni, letenni az érettségit, és diplomát szerezni, dolgozni. Ezért félek ettől annyira.
2009. jan. 3. 20:34
 7/41 anonim ***** válasza:
100%

Itt nincs összefüggés. Pusztán attól nem fog elmúlni a félelmed, ha felnősz, leérettségizel/lediplomázol és munkába állsz. Vannak, akik aggastyánként is gyerekek maradnak.


A felnövés alapvetően szellemi folyamat, és akár jóval hamarabb (vagy később) is bekövetkezhet, mint azt a biológiai/anatómiai fejlődésed indokolná. Ezért is mondtam, hogy egyszerűen fogadd el a tényt, hogy egyszer mindenképp meg fogsz halni, majd toldd meg azzal is, hogy ez akár holnap is bekövetkezhet. Barátkozz meg a gondolattal, és ne félj tőle feleslegesen, mert nincs is miért (a halál is csak valami újnak a kezdete).

Amíg meg élsz, addig élj jól, emberien - úgy, hogy te is jól érezd magad, és a többiek is körülötted, és akkor nem lesz miért aggódnod, bármikor is érjen a halál. Lényegében az egész élet nem más, mint felkészülés a halálra.

2009. jan. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
59%
Nem értem az összefüggést. Az ismerősödre meteorit zuhant?
2009. jan. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%
A meják szerint sem olyan értelemben lesz világvége mint te gondolod.Csak lezárul egy korszak és kezdődik egy új.Ez változás lesz nem olyan hogy hirtelen mindenki meghal vagy meteor meg ilyesmik.De az is lehet hogy nem fog történni semmi nézz utána a neten egyébként.
2009. jan. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim válasza:
94%
Ez marhaság, a NASA már jelezné.
2009. jan. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!