Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » 2012.12.21 igazán a világvége?...

2012.12.21 igazán a világvége? A maják ezt számolták.

Figyelt kérdés
Nemrég olvastam ezt egy újságban. Az időt felosztották 5 részre. Egy volt a "nagy BUMM" és a többi pedig a 4 elemhez tartozott. Most következik a föld elem. Igazán érdekes, mert mindig azt mondják, hogy a maják nagyon pontosan számoltak. Ugyanakkor apukám azt mondja, hogy a maják a saját világ létezéséről tudtak, és hogy már sokszor kitalálták a világvégét. Ne nézzetek pólyásnak, egyáltalán nem vagyok az, de nagyon meg vagyok ijedve. Tudjátok én az a hiszékeny fajta vagyok.
2009. jan. 3. 20:11
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
85%

tényleg nem pólyás vagy inkább pisis.. mi ez hogy itt nyafogsz aztán megkérdi valaki hogy hány éves vagy, te meg nem vagy képes rendesem válaszolni? jó lesz ha tanulsz még pár évet és jó lenne ha nem hinnél el minden sz*rt.

egyáltalán minek kell foglalkozni ilyen hülyeségekkel mint pl a világ vége? ha lesz is, nem egy dátumhoz vagy évszámhoz köthető. emlékszel hogy azt is mondták 2000-ben milyen világvége lesz! és gondolod hogy azon a napon amit emlitettél 00.00 órakor majd megnyílik a föld először a japánoknál aztán az időzónák szerint sorban ilyen cikkekben semmisül meg a föld? romániát egy órával előbb nyeli el a föld, aztán magyarországot, aztán angliát, stb. azér ez egy kicsit érdekes lenne...

a meteorit becsapódásról meg annyit, hogy asszem egy szkeptikus konferencián hallottam, hogy ahány évre előre kiszámítottákl az égitestek mozgását, semmilyen veszély nem fenyeget minket a következő években(ezt értsd ugy hogy amig mi élhetünk).


ha tényleg annyira izgat a világ sorsa, inkább takarékoskodj az energiával, vizzel, ne dobd el a szemetet amit lehet hasznosits újra. mert az ember hamarabb öli meg magát minthogy a földnek vége legyen holmi isten vagy sátán akaratából vagy egy meteorit által.

2009. jan. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
54%
Hát, már itt lenne az ideje...
2009. jan. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
13%

SZERINTEM MEG VÁLTSÁL HITET

DE SZTEM A LEGJOBB LENNE NEKED ATEISTÁNAK MENNÉL

ÉÉS IGYÁL SOK JOHNY WALKERT MAJD LEPEREG ELÖTTED ÉLETED FILMJE

ÉS ABBA LESZ A VILÁG VÉGE

UGYHOGY JOBBAN JÁRSZ HA ISZOL

ÉS A KOCSMÁBA MESÉLED EL EZEKET

OTT AZOK LEGALÁBB KOMOJAN VESZNEK:-D:-D:-D

ÉS MAJD AZT HISZIK TE TUDOS VAGY HOGY ENNYI MARHASÁGOT ÖSZEHORDASZ

JA ÉS INKÁB OLVASS MÁST PLAYBOY, CKM, HUSTLER, TUTTI FRUTTI PARTI

2009. jan. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
87%

A 247 m-es aszteroida még nem okoz teljes kihalást, -ahhoz min 2km átméröjű beszapódó objektum kell- csak globális katasztrófát, amit pl. a föld másik oldalán az egyenlítő környékén esetleg túl lehet élni!

Az én véleményem:

Az emberiségnek nem ártana már egy jó nagy katasztrófa, hogy észbekapjon és valóban legyen valódi fejlődés. Nagy katasztrófák után rögtön van összefogás - a túlzott jólét elég erkölcsromboló tud lenni. A nagy jólét csak pazarláshoz vezet.

2009. jan. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
60%
Utolsónak: nem a jók élnék túl.
2009. jan. 13. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
71%
Ebben sajnos igazad van. Mindig a politikusok és a gazdagok vannak először elmenekítve, (akik ált. nem éppen az emberségükről híresek).
2009. jan. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim válasza:
60%
Úgyis túlnépesedés van. Ebbe fog belehalni az emberiség.
2009. jan. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim válasza:
0%

Lehet, hogy van aki aggastyán korára is gyerek marad, de ő konkrétan nem erre értette...Hanem hogy szeretné megérni azt hogy ledipolomázzon, vagy leérettségizzen.Na de mindegy, csak megemlítettem.

Elolvastam néhány kommentet, de nem volt már kedvem az összeset elolvasni, mert rájöttem hogy az emberek mennyire szűk látókörűek...Abba szinte senki nem gondol bele, hogy van valami abban, amit a maják mondanak?? Vagy mondjatok nekem olyan egyéb törzset, akik ilyen pontos számításokat végeztek, akik ennyire értettek ezekhez a tudományokhoz. Akiknek számos találmányát használjuk, akiktől számos dolgot megtudtunk. Mégis, mikor valami olyat mondanak, ami a mai civilizációnak, a mai embereknek nem tetszik, nekünk nem tetszik,akkor nem hisszük el, homokba dugjuk a fejünket...

Helyette eljátszadozhatnánk azzal a gondolattal is, hogy mi van ha mégis...Mit csinálnánk ebben a kicsit több mint 3 évben?Mit csinálnánk másképp? Mit tennénk még meg?

És nem csak mindíg arra a magunknak beképzelt, nem létező iszonyú nagy, emberi okosságra támaszkodnánk. A különböző ˇbármilyenaszteroidátvagymeteortszétlövünkveleˇ eszközökben hinnénk...Vagy elhinnénk, hogy velünk, hétköznapi emberekkel semmi ilyesmi nem történhet. Persze higgyünk a legjobbakban, ez a normális, de ne zárkózzunk el semmi elől, gondolkodjunk el a dolgokon...Nehogy aztán váratlanul érjenek minket ehhez hasonló meglepetések...

2009. máj. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy így írtál valami jót!. Elbeszélgettünk a tanárommal erről, és arra jutottunk, hogy lesz vagy nem lesz, de addig élvezzük az életet. :)
2009. máj. 18. 17:14
 30/41 anonim válasza:
53%
naa most télleg hány éves vagy? én12 és én is félek a világvégétôl
2009. júl. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!