Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az ókorban, középkorban...

Az ókorban, középkorban milyen sebesseggel terjedt az információ?

Figyelt kérdés
Pl mennyi időbe tellett amíg eljutott Julius Cézár halálhíre Kínába? Vagy mennyi időbe tellett amíg nyugaton megtudták hogy tatárjárás súlytja Magyarországot? Stb, stb...
jan. 8. 22:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Értem 10-es.


8-as voltam.

jan. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 TappancsMancs ***** válasza:
100%

11/ Értem, ezek inkább adott feljegyzések és nem feltétlenül a még egyáltalán lehetséges legnagyobb gyorsaságok. 50km-t meg szerintem is meg lehet tenni gyalogosan is, biztosan bejárható. De a rómaiaktól is van többféle napi táv is és másoktól is.


Az ókorban nem annyira gondolkodtak úgy, mint ma, hogy maximalizáltak mindent. Vélhetően egy lovas futár is nagyjából lovagolt normál tempóban, kímélve a lovat is és vitte a hírt a kor követelményei szerint. Más volt ami nagyon sürgős volt, és hát mindenről azért nincs írott forrás. Lényegében a több száz km-eket ha nagyon kellett mindenki meg tudta tenni lóval váltásokkal. A postagalamb is jó. :) Ókor óta kb mindenki használta, India, Kína, Egyiptom, perzsák, arabok, görögök, rómaiak, és örökölve tovább a középkorba.

jan. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Jogos.


Érdekes a postagalamb is. :)

jan. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!