Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen messzire lehet ellátni...

Milyen messzire lehet ellátni 5 km magasról?

Figyelt kérdés
Ideális látási viszonyok között. Tiszta idő, napsütés... TFH hogy nincsenek 2-3 km-nél magasabb hegyek a környéken. Ilyen körülmények között...?
2010. okt. 25. 20:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

@DeeDee

Így jó lesz? :)


Akkor kiegyezhetünk abban, hogy a "Meddig lehet ellátni?" kérdésre egy olyan válasz, amelynek az eredménye a Földkerület negyedénél nagyobb eredményt adhat, mondjuk úgy, hogy nem elég precíz?

2010. okt. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

08:34


Senki nem mondott olyan választ, ami a Földkerület negyedénél nagyobb eredményt ad.


35786 km-re vagy a Földtől és 41673 km-re látod a horizontot, nekem akárhogy számolom, nem jön ki, hogy így a Föld teljes kerületét kéne látnod.


De Gábormaci ezt már leírta, még rá is mondtad, hogy "így van".

2010. okt. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

@09:44

Értem, hogy mit nem értetek, csak azt nem értem, hogy miért nem értitek. :)


Ti úgy veszitek, hogy a "Milyen messzire lehet ellátni h magasról?" kérdésre a válasz a néző aktuális helyzete és a a horizont közötti távolság (itt elméletileg elmehetünk a végtelenig), én meg úgy, hogy a felszín azon pontja, amely éppen a néző alatt van és a horizont közötti távolság a felszínen mérve (itt viszont a kerület negyedéig sem). A sugárhoz viszonyítva elhanyagolható magasság esetén a két megoldás valóban közel azonos eredményt ad. Elismerem, hogy a ti számításotok egyszerűbb, ezért ilyen esetben célszerűbb azt használni. Csak ne vezessen félre senkit.


Tulajdonképpen a kérdezőnek kéne nyilatkoznia, hogy az eredeti kérdése melyik szemlélethez áll közelebb.

2010. okt. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"Értem, hogy mit nem értetek, csak azt nem értem, hogy miért nem értitek. :) "


Pedig a válasz nagyon egyszerű.

DeeDee adott egy levezetést amiben szerintem - de a fentiek alapján szerinted is - teljesen egyértelmű volt, hogy ő hogyan értelmezi a látótávolságot.


Te viszont nem az értelmezésbe/definícióba kötöttél bele, hanem a számításba.

Így - egyéb információk hiányában - szerintem teljesen logikus, hogy mi külső szemlélőként (maci és én) úgy gondoltuk, hogy azzal van problémád, amibe belekötöttél és nem mással.


Hozzátenném, amíg az első válaszodat láttam csak, én is úgy gondoltam, hogy kissé "ironikusan" mondod, utalva ezzel arra, amire ezek szerint valóban utaltál is. De sajnos harmadikra már elég meggyőző voltál, hogy tényleg nem érted... a "túl jó" színészi képességeidért meg kérlek ne minket okolj.

2010. okt. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Igen, minden tiszta lett volna, ha már az elején leírom, hogy mire alapozom a számításomat. Bár szerintem nektek is kiderülhetett volna, ha összevetitek a megoldásokat.

Na mindegy, legalább ma is tanultunk valamit. :)

2010. okt. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
:)
2010. okt. 28. 09:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!