Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A repülőgép pilótáknak miért...

A repülőgép pilótáknak miért nem lehet tömött foguk?

Figyelt kérdés

A repülőgép pilótáknak miért nem lehet tömött foguk

,de az utasoknak viszont miért lehet?:D


2010. nov. 7. 17:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
5%
mert az olyan snassz. A pilótáknak mindig is felsőbbrendű komplexusuk volt.
2010. nov. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
56%
A motoros gép és vitorlázópilótáknak még belefér(én is utóbbiak közé tartozom).De gondold el pl egy vadászpilótánál:légiharc van,az élete,a gép élete,a nemzete a tét-és egyszercsak belehasít a rossz fogába a fájdalom.Minimum,,leesik"az égről,de a figyelmét,koncentrálóképességét is elvonhatja annyira,hogy ne tudja jól irányítani x ezer méteren a több milliárdos vadászgépet.Ugyanez a helyzet az utasszállítópilótáknál-mögötte kétszáz utas,ő 11 km-en viszi a milliós gépet...A pilótaság nem gyerekjáték,igen komolyan veszik.Tartok tőle,hogy így én is csak max motorosig vihetem,az utasszállítónak lőttek:(
2010. nov. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
87%
Lyukas foguk nem lehet.
2010. nov. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
87%
Vadászpilótáknak nem lehet a sok G-s terhelés miatt, sima utasszállító pilótának simán lehet.
2010. nov. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
82%
Hmm, hát most én is tanultam a válaszokból!
2010. nov. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
100%

Üdv!


Én úgy tudom, hogy azért nem lehet lyukas foguk a vadászpilótáknak, mert amikor egy nagyobb gyorsulás/lassítás/fordulás esetén a szervezetükre ható nehézségi gyorsulás (vagy valami ilyesmi, fizikusok javítsanak ki) a testükre hat, akkor megeshetne az, hogy a fogukban lévő tömés miatt a foguk nem bírná a nyomást és "kiesne".


Amúgy itt egy másik topic, hátha az ottani válaszadók okosabbak.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__tomegkozlekedes__7..

2010. nov. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Polgári pilótának lehet tömöttfoga.Az utasszállitó gépet nem a pilóta vezeti hanem a robotpilóta,addig amig gond nem lessz,és van még a másodpilóta is hogy nem legyen magányos.
2010. nov. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
85%

Lehet tömött foguk. Még a vadászoknak is.


A fontos az, h alapvetően egészséges legyen a pilóta. Ez a fogaira is igaz.


Ha rossz foga van, azt be kell tömni haladéktalanul és kész.


Az űrhajósoknál van olyan kitétel, h nem lehet idegen anyag a fogukban, mert veszélyes lehet. Ilyenkor sincs probléma, kihúzzák azt a fogat és kész...

2010. nov. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
62%
Mi általános 3.-ban úgy tanultuk, hogy ha van tömés újra ki kell fúrni és betömni, mert ha van benne esetleg légbuborék akkor az egy esetleges nyomáscsökkenéstől kitágulhat és szétrepesztheti a fogat.
2010. nov. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
53%
Az mondjuk biztos,hogy egy +12 G-s terhelésnél úgy kimenne a tömés a fogából,hogy míg él,nem látná viszont:)
2010. nov. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!